Lielās izpārdošanas tiek ļoti gaidītas, jo tad preces var iegādāties par krietni mazākām cenām, nekā ikdienā. Taču izpārdošanai mēdz būt arī sava sliktā puse.

Neapdomīgi ņemot un pērkot gandrīz visu pēc kārtas, var pamatīgi iztukšot savu maciņu. Daudziem cilvēkiem ir gadījies nopirkt tādas lietas, ko nekad tā arī nav izmantojuši, taču iepirkšanās laikā licies, ka šī lieta noteikti ir vajadzīga.

Raksta turpinājumā atradīsi 7 padomus, kā gudri iepirkties lielajās izpārdošanās.

1.    Noskaidro kāpēc Tu dodies iepirkties

Pirms došanās iepirkties ir jānoskaidro, kāpēc Tu dodies iepirkties. Daudzi cilvēki dodas iepirkties tikai, lai noņemtu stresu, kas dienas laikā ir uzkrājies. Bet šī metode patiešām strādā - iepirkšanās ir lieliska atpūta, kā arī tā palīdz aizmirst visas negatīvās lietas.

Tomēr, ja iepirkšanās iemesls ir šāds, tad jābūt ļoti piesardzīgam, lai neiztērētu visu savu naudu. Vislabāk ir tad, ja Tu dodies iepirkties tāpēc, ka ir nepieciešamība papildināt savu garderobi ar konkrētām lietām. 

2.    Iepērkoties paturi prātā tās lietas, kas Tev ir nepieciešamas

Piemēram, ja Tev ir nepieciešamas jaunas bikses, svārki vai kādi apavi, tad centies pieturēties pie šīm lietām un veikalu plauktos meklēt tikai tās. Šādi Tu samazināsi iespēju nopirkt kaut ko lieku un nevajadzīgu.  

3.    Nav noslēpums, ka apģērbam ir uzcenojums

Daudzos veikalos tas var būt pat ļoti liels. Līdz ar to ir rūpīgi jāskatās konkrētā apģērba kvalitāte. Ja uzskati, ka kvalitāte neatbilst preces cenai, tad noteikti nepērc tādu. Citādi būsi iztērējis lielu summu, taču prece kalpos vien pāris reizes.

Protams, izpārdošanu laikā ir atlaides, taču tās tāpat var nebūt pietiekami lielas un atbilstošas preces kvalitatei. Ņem to vērā.  

4.    Nosaki summu, ko esi gatavs tērēt

Lai atvieglotu savu iepirkšanos, nosaki summu, ko esi gatavs tērēt. Piemēram, ja esi nolēmis tērēt ne vairāk kā 100 eiro, tad noteikti paliec pie šāda plāna. Ja nebūsi konkrēti noteicis kopējo summu, tad pastāv liela iespēja, ka iztērēsi pārāk daudz naudas.

5.   Drēbju skapī ir vairāki gandrīz vienādi apģērbu gabali

Protams, iepirkšanās drudzī liekas, ka vēl viena kleita vai žakete noteikti ir vajadzīga, pat, ja mājās skapī stāv jau tādas piecas.

Tāpēc pirms pērc nākamo apģērba gabalu, padomā, vai tas patiešām ir vajadzīgs. Labāk pērc kaut ko atšķirīgu, citādi Tev būs sajūta, ka katru dienu ģērbies pilnīgi vienādi. 

6.   Pievilcīga cena

Iepirkšanas laikā daudzas lietas tiek pirktas tikai tāpēc, ka tām ir pievilcīga cena. Taču padomā, vai šo preci Tu pirktu arī par oriģinālo cenu. Ja nē, tad noteikti nepērc to izpārdošanas laikā. 

7.    Pirms iegādājies apģērbu, padomā, kā Tu viņu valkāsi

Izdomā vairākus variantus, kā Tu varētu sakombinēt šo apģērba gabalu ar tiem apģērba gabaliem, kas Tev jau ir skapī. Ja nevari to izdarīt, tad šāds pirkums Tev nav vajadzīgs, jo pastāv liela iespēja, kas tas paliks skapī ne reizi neuzvilkts. 

Protams, ir grūti turēties pretī atlaidēm. Tieši šīs lielās izpārdošanas var kārtīgi patukšot mūsu maciņus, ja ļaujamies tām pilnībā, līdz ar to nākas saprast, ka citām svarīgām lietām vairs neatliek līdzekļu.

Ja arī Tev ir radusies šāda situācija, tad patēriņa kredīts privātpersonām var būt risinājums. Taču atceries, ka jāaizņemās atbildīgi un jāizvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt. Kā arī centies, lai iepirkšanās Tev vairs nesagādā šādas situācijas.