Ar bērniem par finansēm ieteicams runāt laicīgi

Nesen tika veiktas vairākas finanšu aptaujas, kuru rezultāti parādīja, ka aptuveni 50% vecāku izvairās pārrunāt ekonomiku vai finanses ar saviem bērniem, jo uzskata to par nesvarīgu vai pārāk sarežģītu. 

Tomēr runāšanai ar bērniem par naudu nevajadzētu būt grūtai. 

Ja tā ir, tad brīdī, kad saruna nonāk līdz naudas tēmai, jūs kā vecāki sāciet runāt. Zemāk sniegtas dažas noderīgas vadlīnijas, kā sākt runāt un uzturēt šo sarunu ar jūsu bērniem. 

 

Sāciet jau agrīnā vecumā 

Sāciet izglītot bērnus par naudu jau no pašas mazotnes. Izmantojot ikdienā sastopamus piemērus un situācijas, jūsu bērns labāk uztvers ekonomiku viņam viegli saprotamā līmenī. Laika gaitā jūs varēsiet izskaidrot sarežģītākas lietas, piemēram, naudas iekrāšanu koledžai vai mājas iegādei. 

Sākšana agrīnā vecumā ir viena no vissvarīgākajām lietām, ja vēlaties jūsu bērnam palīdzēt izprast finanses, jo tas veido pamatu, kā viņš vai viņa rīkosies ar naudu nākotnē.

 

Māciet bērnu uzstādīt mērķus un ilgtermiņa iekrājumu plānus Padomi, kā ar bērniem runāt par naudu

Mēs visi zinām, ka bērni vienmēr vēlas jaunas lietas - jaunu botu pāri, jaunāko video spēli vai kādu lielisku, jaunu gadžetu. Tāpēc, kādēļ gan nemācīt bērnam krāt savu naudu, lai iegādātos dažas no lietām, ko viņš vai viņa vēlas? Preces izmaksu paskaidrošana un parādīšana bērnam, cik daudz viņam vai viņai katru nedēļu jāiekrāj, ir ne tikai praktiski, bet arī sniedz bērnam izpratni par izmaksām un naudas pārvaldību.

 

Paskaidrojiet, kā darbojas aizdevumi 

Bērni var nesaprast, ka ģimenei ir finansiālas saistības, piemēram, aizņēmums vai hipotēka. Pastāstiet bērniem, kādas saistības jums ir un kā tās darbojas. Ja vēlaties, lai bērns saprastu, kas ir aizdevums, ļaujiet viņam vai viņai aizņemties naudu no jums un parādiet, kā darbojas tā atmaksa. Vecākiem bērniem jūs arī varat iekļaut procentu likmes un prasīt, lai viņi atmaksātu nedaudz vairāk.

 

Izmantojiet finanšu tēmu spēles 

Spēles vai aktivitātes izmantošanai, lai paskaidrotu ienākošās un izejošās finanses, ir noderīgs instruments vecākiem, kuriem nepatīk runāt ar bērniem par naudu. Jebkurš bērns vēlas jautrību, tāpēc izmantojiet šo priekšrocību un iesaistiet viņus tādās spēlēs kā Monopols vai lietotnēs par naudas tēmām, kas jums palīdzēs izglītot jūsu bērnus ekonomikas jautājumos.

Jūsu bērna nākotne ir vissvarīgākā investīcija, ko jebkad esat veicis, tāpēc sāciet jau šodien
 

 

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X
Aizdevuma noformēšanas maksa: 0€
Komisija par papildu naudas izņemšanu: 0€
Kredītbrīvdienu pieteikšana: 0€
Dienas procentu likme: X
Maksimālā GPL: 55.6%

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€?

Summa lielāka par 1000€ pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem.

**Ja tiek izņemta summa 600€ apmērā, GPL ir 55,6%, procentu likme gadā ir 45% un kopējā atmaksājamā summa ir 746.25€ Šis piemērs ir balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atmaksāts 12 maksājumos. Aizdevumam nav citi papildu procenti. Piemērs balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atdots laikā. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt! Pakalpojumu piedāvā Ferratum Bank p.l.c. Adrese: ST Business Centre 120, The Strand Gzira, GZR 1027, Malta. Reģistrācijas numurs: C- 56251. **  Minimālais atmaksas termiņš ir 3 mēneši. Maksimālais atmaksas termiņš ir 60 mēneši.