Sezonas izpārdošana - Kā tai laicīgi sagatavoties?

Mainoties sezonām, mainās arī veikalu piedāvāto preču klāsts. Apģērbu veikalos tiek izpārdotas pērnās sezonas kolekcijas, dodot vietu jaunajām. Par godu svētkiem, sadzīves preču un pārtikas veikalos tiek rīkotas grandiozas izpārdošanas, kuru laikā atsevišķām preču grupām tiek piemērotas sevišķi vilinošas atlaides. Tomēr viss jādara ar mēru, pirms mesties lielveikalu labirintos un ļautos atlaižu vilinājumam, vienmēr rūpīgi jāapsver savas iespējas un jārēķinās ar savu mēneša budžetu.

Kuram gan nav gadījies pamatīgāk patērēties un attapties, ka līdz algas dienai vēl tālu, bet bankas kontā valda tukšums? Lai tā negadītos, jāņem vērā vien daži priekšnosacījumi. Pirmkārt, savi pirkumi ir jāplāno, bet otrkārt - tie jāveic atbilstoši savam budžetam, kārtīgi izvērtējot katras preces noderību un tās cenas atbilstība patiesajai vērtībai. Kā tad labi sagatavoties kārtējai sezonas izpārdošanai savā iemīļotajā veikalā un kā neļauties pārmērībām, par to pastāstīsim turpinājumā.

 

Plāno savus pirkumus

Pirms nopietnu pirkumu veikšanas, piemēram, jaunas sadzīves tehnikas iegādes, nevajadzētu veikt pirkumu neplānoti, piemēram tad, kad kādā sadzīves preču veikalā izsludināta izpārdošana. Liela apmēra pirkumi vienmēr ir jāplāno un jāveic tikai tad, kad iepriekšējā sadzīves tehnika tiešām savu ir nokalpojusi.

Jāatceras, ka pirms lielāku līdzekļu izdošanas paredzamie izdevumi jāsamēra ar mēneša budžetu. Tad neradīsies situācijas, kad jāvēršanas pie banku vai nebanu kredītdevējiem un jānofomē aizdevums, piemēram, kredītlīnija.

Ja plānoti liela apmēra izdevumi, tad tam jāsagatavojas jau laicīgi, piemēram, katru mēnesi atliekot tam noteiktu naudas summu. Plānojot savas finanses apdomīgi, mēneša budžets vienmēr būs līdzsvarā un būs daudz vieglāk veidot iekrājumus.

Ja ieplānoti vairāki un izmaksās mazi pirkumi, tad vienmēr jāuzstāda prioritātes un jāizvērtē, kura prece ir tiešām nepieciešama, bet kura - ne. Ļoti svarīgi ir iemācīties izšķirt vēlmes no vajadzībām, tad arī būs vieglāk izvairīties no līdzekļu pārtērēšanas.

Sastādi iepirkumu sarakstu

Pirms doties uz veikalu, vienmēr sastādi iepirkumu sarakstu un sadali to pēc prioritātēm, sākot ar precēm, kas patiesi ir vajadzīgas, un beidzot ar tām, kas varbūt noderētu, ja tām būs atlaide. Blakus pieraksti naudas summu, cik plāno iztērēt par katru preci.

Ja iepirkumu saraksts netiek veidots, tad iepirkšanās kļūs nesistemātiska un ir daudz viegāk ļauties neplānotiem pirkumiem. Protams, kāds neliels nieks iepirkumu groziņā īpaši neietekmēs budžetu mēneša griezumā, tomēr, sarēķinot to, cik šadiem pirkumiem līdzekļu tiek tērēts ilgtermiņā, nākas pabrīnīties par tiem iztērēto kopsummu.

Iepirkumu sarakstu vajadzētu sastādīt arī dodoties uz iemīļoto veikalu, kurā patlaban noris sezonas izpārdošana. Turp doties vajadzētu ar konkrētu mērķi, nevis tikai pastaigas pēc. Piemēram, ja plāno atjaunot ziemas garderobi, tad šim mērķim būtu jābūt kā prioritātei. Ieturoties pie iepirkumu sarakstā ieplānotā, būs vieglāk neļauties mirkļa vājumam un iegādāties preci, kura patiesībā nav nepieciešama.

 

Izpēti un salīdzini kārotās preces cenu

Ja iemīļotajā veikalā izsludināta sezonas izpārdošana un esi plānojis tajā veikt konkrētus pirkumus, vispirms būtu ieteicams izvērtēt arī konkurentu piedāvājumu. Piemēram, ja esi plānojis iegādāties sadzīves tehniku vai apģērbu, iesākumā apmeklē veikalu, kurā noris izpārdošana, un noskaidro to cenu. Mūsdienās interneta pieslēgums ir pieejams jebkur, tāpēc, pirms došanās pie kases un pirkuma veikšanas, noteikti rūpīgi aplūko līdzvērtīgu veikalu piedāvātās cenas konkētajai precei. Ļoti iespējams, ka to varēsi atrast par vēl izdevīgāku cenu. Un kāpēc gan lieki tērēties, ja iespējams ietaupīt?