Pieteikties kredītam tagad var ērti nosūtot SMS

Šobrīd liela nozīme ir ātrumam un ērtībām, tādēļ līdzās banku pakalpojumiem – dažādiem aizdevumiem un kredītkartēm, arvien novērtētāki kļūst arī ātrie kredīti, ko salīdzinoši vienkārši var noformēt, pateicoties interneta sniegtajām priekšrocībām. Tas ir ērts un mūsdienu prasībām atbilstošs aizņemšanās veids -  pieteikties kredītam iespējams, kad vien tas ir aktuāli. 

Rūpējoties par kredītņēmēju vajadzībām, aizdevēji nodrošina vairākus aizdevuma veidus – aizdevēju piedāvājumā gan īstermiņa kredīti, gan arī aizdevumi uz garāku posmu. Plaši novērtēta iespēja ir arī SMS kredīts. 

Kas ir SMS kredīts?

Mūsdienu tehnoloģiju straujā attīstība liek uzņēmumiem meklēt arvien jaunas iespējas, kā piesaistīt klientus, tādēļ kredītņēmēju ērtībām pieejams arī SMS kredīts, ko pieteikt var, tikai nosūtot vienu īsziņu. 

SMS kredīts internetā ir viens no ātrākajiem kredīta veidiem – lai pieteiktos, nepieciešams tikai mobilais tālrunis. Un, kā zināms, mobilais telefons taču ir pieejams praktiski vienmēr.  Īsziņa jānosūta uz aizdevēja norādīto telefona numuru un tajā jāietver visa prasītā informācija – gan summa, kuru vēlies aizņemties, gan arī laiks, kurā plāno aizdevumu atmaksāt. Pēc īsziņas saņemšanas aizdevējs pieteikumu izvērtēs un sniegs atbildi drīzā laikā. Ja tā būs pozitīva, nauda Tavā bankas kontā tiks ieskaitīta pēc dažām minūtēm, un to varēsi tērēt savu mērķu sasniegšanai. Svarīgi atcerēties, ka kredītam var pieteikties ikvienā brīvā brīdī, tomēr pieteikuma izskatīšana vienmēr notiek tikai kredītdevēja darba laikā. Taču svarīgi atzīmēt, ka liela daļa kredītkompāniju savus pakalpojumus piedāvā arī ārpus ierastā darba laika  – praktiski vienmēr, kad tas var būt noderīgi. 

SMS kreedīts ir naudas aizdevums 15 minūšu laikā

SMS kredīts var noderēt dažādās situācijās, kad nauda vajadzīga pēc iespējami ātri, piemēram, neatliekama rēķina apmaksai vai steidzamai vizītei pie ārsta. SMS kredīts var noderēt arī, piemēram brīvdienās - to var pieteikt no jebkuras vietas – pat tad, ja nav iespējas izmantot datoru un internetu. Jāatceras – lai SMS kredīts internetā būtu pieejams, vispirms tik un tā jāveic reģistrācija izvēlētā kredītdevēja interneta vietnē. Tātad – SMS kredīts tiek izsniegts tikai tiem, kuri iecerējuši aizņemties atkārtoti. 

 

Kādi ir galvenie ieguvumi, noformējot SMS kredītu?

Šādam kredīta veidam ir vairākas būtiskas priekšrocības:
• SMS kredītu var noformēt bez vajadzības apmeklēt kredītiestādi;
• Tas tiek piešķirts bez ķīlas, galvojuma un neskaitāmu dokumentu parakstīšanas salīdzinoši īsā laikā;
• Rēķinoties ar dažādiem neparedzētiem apstākļiem, kas varētu rasties, kredītdevēji nereti nodrošina veikt kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu uz kredītņēmējam ērtu laiku;
• Pildot visus līguma nosacījumus un atmaksājot aizdevumu līgumā noteiktajā termiņā, kredītdevējs piedāvās lielāku pieejamo kredītlimitu, kas sniedz iespēju aizņemties lielākas naudas summas un īstenot vērienīgākus dzīves plānus

Tomēr neskatoties uz daudzajām priekšrocībām, jāatceras, ka ikviens aizdevums ir atbildība, tādēļ tas jānoformē pārdomāti, izvērtējot savu maksātspēju

Kā izvēlēties aizdevēju?

Iespēju aizņemties šobrīd piedāvā vairāki aizdevēji, līdz ar to katrs aizņemties gribētājs var izvēlēties sev atbilstošāko kredīta summu un termiņu. Kredītņēmēju ērtībām aizdevēji piedāvā gan īstermiņa aizdevumus uz īsu laika posmu – visbiežāk uz 30 dienām, gan arī ilgtermiņa kredītus lielāku plānu īstenošanai. Tos var atmaksāt vairāku mēnešu vai pat gadu laikā saskaņā ar ikmēneša maksājumu grafiku. Pieejamās aizdevuma summas svārstās no vairākiem simtiem, līdz dažiem tūkstošiem eiro – atkarībā no aizdevēja nosacījumiem un izvēlētā atmaksas termiņa. Ņemot vērā daudzveidīgo ātro kredītu piedāvājumu, veikt vairāku variantu salīdzināšanu ir ļoti būtiski – tādā veidā varēsi pieņemt situācijai piemērotāko risinājumu. 

Lai būtu vienkāršāk izdarīt izvēli, palīdzēs atbildes uz dažiem jautājumiem:
• Cik liela naudas summa vajadzīga?
• Kāds ir vēlamais aizdevuma atmaksas termiņš?
• Kurš aizdevējs piedāvā zemāko procentu likmi?
• Kādi ir citi aizņemšanās nosacījumi?
• Kādas papildu iespējas piedāvā kredītdevējs?

Ja plāno izmantot SMS kredīta sniegtās priekšrocības, izvēlies tādu aizdevēju, kurš šādu iespēju piedāvā. Informāciju par to atradīsi konkrētā aizdevēja interneta vietnē. 
Ne mazāk nozīmīgs faktors ir arī aizdevēja reputācija – visdrošāk aizņemties pie uzticama un labi zināma kredītdevēja, kas nodrošina teicamu apkalpošanu un augstākos personas datu aizsardzības standartus. Lai gūtu pārliecību, ka esi aizņēmies gudri, nenāks par sliktu iepazīties ar citu kredītņēmēju atsauksmēm. 

Daži aizdevēji pirmo īstermiņa kredītu nodrošina ar 100% atlaidi komisijas maksai – tas nozīmē, ka pēc tam, kad beidzies līgumā noteiktais kredīta izmantošanas termiņš, kredītdevēja bankas kontā jāieskaita tikai pamatsumma- ne centa vairāk, kā aizņēmies. Tā piemēram, ja esi paņēmis 200 eiro uz trīsdesmit dienām, tad pēc noteiktā laika tieši tik būs arī jāatdod. Jāpatur gan prātā, ka šis piedāvājums gaida tikai aizdevēju jaunos klientus - atkārtotam kredītam tiek aprēķināta procentu likme. Tātad – tas attiecas arī uz gadījumu, ja, plānojot aizņemties otro reizi, lemsi par labu SMS kredītam. 


SMS kredīts internetā ir viens no ātrākajiem kredīta veidiem – lai pieteiktos, nepieciešams tikai mobilais tālrunis.

Vēl viens vērā ņemams aspekts, plānojot aizņemties pirmo reizi – maksimālā pieejamā summa jaunajiem klientiem parasti ir mazāka nekā tiem, kuri aizņemas atkārtoti. 

Daži aizdevēji, lai parādītu savu ieinteresētību ilgtermiņa sadarbībā, ir izveidojuši klientu lojalitātes programmu, sniedzot iespēju saņemt atlaides aizdevuma komisijas maksai, kā arī izmantot citus saistošus piedāvājumus. 

 

Kas nepieciešams, lai noformētu SMS kredītu?

Lai pieteiktos aizdevumam, vajadzīgs – 
• Dators un interneta pieslēgums;
• Derīga e-pasta adrese;
• Konts kādā no bankām, kas savu darbību veic Latvijā;
• Mobilais tālrunis;
• Viens eiro cents reģistrācijas apstiprināšanai;
• Dažas minūtes laika

Ja aizņemsies atkārtoti un vēlēsies noformēt SMS kredītu, vajadzīgs būs tikai mobilais tālrunis. 

Pirms aizdevuma noformēšanas noteikti pārliecinies, kādi ir aizdevēja nosacījumi – pārliecinies, ka atbilsti noteikumiem par vecumu ierobežojumu, kā arī citiem kritērijiem. Parasti aizdevumi tiek piešķirti tiem Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuriem ir laba kredītvēsture un regulāri ienākumi. Runājot par vecuma ierobežojumu – visbiežāk SMS kredīts internetā pieejams sākot no 20 gadiem, taču ir arī aizdevēji, kas savus pakalpojumus sniedz gados jaunākiem vai, tieši pretēji – vecākiem aizņemties gribētājiem. 

Kā pieteikties aizdevumam?

Ja pie konkrētā aizdevēja aizņemies pirmo reizi, vispirms jāreģistrējas tā mājaslapā, norādot visu prasīto informāciju – korektus personas datus un ziņas par savu nodarbošanos un ienākumu līmeni. Pieteikumā jānorāda arī vēlamais aizdevuma apmērs un atmaksas termiņš. Lai pabeigtu reģistrāciju, no sava konta uz aizdevēja bankas kontu pārskaiti 0,01 eiro. Tas nepieciešams drošības nolūkos, lai kredītdevējs varētu pārliecināties par norādīto datu, tostarp bankas konta, precizitāti. 

Ja pieteikumu nosūtīsi aizdevēja darba laika ietvaros, tas tiks izskatīts dažu minūšu laikā. Pozitīva lēmuma gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsi jau pavisam drīz. Jāņem gan vērā, ka pārskaitījuma ātrums lielā mērā atkarīgs no bankas darbības – visātrāk naudu saņemsi tad, ja pārskaitījums notiks vienas bankas ietvaros. 

Atkārtota aizņemšanās

Vēloties aizņemties atkārtoti, atliks ieiet savā reģistrācijas laikā izveidotajā lietotāja profilā un pieteikties vēlamajam aizdevumam. Turpat lietotāja profilā iespējams ne tikai pieteikties atkārtotam kredītam, bet arī uzzināt visu aktuālo informāciju par esošajām kredītsaistībām, ikmēneša maksājumiem, kā arī īpašajiem piedāvājumiem, kas ļaus aizņemties ar saistošākiem līguma nosacījumiem. 

Savukārt, ja vēlies aizdevumam pieteikties ar īsziņas starpniecību, reģistrē savu telefona numuru lietotāja profilā un iepazīsties ar visu saistošo informāciju par SMS kredītu:
• Kādai informācijai jābūt īsziņā?
• Uz kādu numuru tā jānosūta?
• Kādas ir SMS sūtīšanas izmaksas?

Kad esi izpratis aizņemšanās nosacījumus, vari pieteikties izvēlētajam aizdevumam. 
Ja laika gaitā mainīsi domas un vēlēsies izmēģināt cita aizdevēja sniegtos pakalpojumus, visa reģistrācijas procedūra būs jāveic no jauna – jāreģistrējas aizdevēja mājaslapā, jānorāda visa prasītā informāciju un jāsedz arī reģistrācijas maksa. 

Cik drošs ir SMS kredīts?

Nereti dzirdams jautājums – vai aizdevuma noformēšana ar īsziņas starpniecību ir droša? Kā zināms, mobilais telefons var nokļūt citu personu rokās, kas to var izmantot ļaunprātīgi.
Lai pasargātu sevi no nepatīkamām situācijām:
• Telefonā neglabā nekādu informāciju par SMS kredītu – ne telefona numuru, uz kuru jāsūta īsziņa, ne paroles vai kādi citi dati, kas jāraksta pieteikumā;
• Vienmēr izdzēs visas īsziņas, ko esi sūtījis, lai pieteiktos aizdevumam

SMS kredīts nav nedrošāks par aizdevuma noformēšanu internetā, ja vien būsi piesardzīgs un gādāsi, lai Tavi dati nenokļūtu citu personu rīcībā.

Kā aizņemties atbildīgi?

Lai arī SMS kredīts pieejams bez birokrātiskām formalitātēm, tomēr tas, gluži tāpat kā citi aizdevumi, jānoformē atbildīgi, apzinoties savas iespējas. Pretējā gadījumā pastāv risks sabojāt kredītvēsturi. Savukārt slikta kredītvēsture var mazināt iespējas aizņemties nākotnē – jo sliktāka kredītvēsture, jo mazākas iespējas saņemt atkārtotu aizdevumu. Jāņem vērā, ka dati par kavētiem kredītmaksājumiem vai nenokārtotām parādsaistībām parādnieku sarakstā saglabājas vairākus gadus. Kredītdevējiem ir pieeja šīm datu bāzēm un, izskatot aizdevuma pieteikumu, tur pieejamā informācija tiek ņemta vērā – pozitīva kredītvēsture ir praktiski vienīgā garantija, ka kredītņēmējs pildīs savas saistības. 

Pirms pieteikšanās svarīgi izvērtēt tā nepieciešamību. Aizdevumu nevajadzētu noformēt, ja nauda nepieciešama:
• Nesvarīgu un nepārdomātu tēriņu segšanai;
• Citu kredītsaistību dzēšanai

Tāpat būtiski arī iepazīties ar visiem līguma noteikumiem un izvērtēt gan savu maksātspēju, gan arī visas iespējamās kredīta neatdošanas sekas. Ja plāno noformēt patēriņa kredītu, iepazīsties ar informāciju, kas pieejama aizdevēja mājaslapā esošajā kredīta kalkulatorā. Zinot plānoto ikmēneša maksājumu, ērti varēsi to pielāgot savām iespējām un izvēlēties optimālāko aizdevuma atmaksas termiņu. 

 

Kā rīkoties, ja tomēr nevari atmaksāt aizdevumu?

Dzīve ir pārsteigumu pilna – pat, ja kredīta noformēšana tikusi rūpīgi izvērtēta, var gadīties situācijas, kas labos nodomus izjauc. Ja radušies apstākļi, kas apgrūtina savlaicīgu kredītmaksājumu veikšanu, labākais, ko darīt, ir pēc iespējas ātrāk sazināties ar aizdevēju, lai vienotos ar abām pusēm pieņemamu risinājumu. Piemēram, daži aizdevēji piedāvā atlikt kredīta atmaksas termiņu. Ja aizdevuma summa ir salīdzinoši liela, nereti pieejamas arī kredīta brīvdienas – tas ir periods, kurā iespējams veikt tikai procentu maksājumus vai arī segt tikai aizdevuma pamatsummu. 
Atceries – ikviens aizdevējs ir ieinteresēts atgūt aizdoto naudas summu, tādēļ noteikti vēlēsies rast risinājumus, ja vien kredītņēmējs pats izrādīs pienācīgu interesi. 

SMS kredīts – ātrākais veids, kā tikt pie papildu naudas līdzekļiem. Tomēr, neskatoties uz daudzajām tā priekšrocībām, vienmēr svarīgi apzināties atbildību, ko kredītsaistības uzliek. Saskaņo savas vēlmes ar iespējām un pirms aizņemšanās iepazīsties ar visiem līguma nosacījumiem. Aizņemies atbildīgi un tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams!