Lai arī automašīna daudziem ir ikdienas nepieciešamība, tomēr ir arī tāda cilvēku kategorija, kuriem auto ir kaut kas daudz vairāk kā ērti pieejams pārvietošanās līdzeklis.

Daudzi no viņiem ir sajūsmā par jaudīgām, luksus klases automašīnām, savukārt citi, iespējams, domā, ka tāda izvēle ir pārāk dārga, dodot priekšroku praktiskākiem auto modeļiem.

Tādēļ rodas likumsakarīgs jautājums: taupīgs auto entuziasts – vai tas vispār ir iespējams?

Automašīnas izvēle

Automašīnu izvēle mūsdienās ir ļoti daudzveidīga – visām gaumēm un iespējām.

Tas nozīmē, ka labu, savām prasībām atbilstošu auto var iegādāties arī kārtīgs auto entuziasts, turklāt – šim mērķim pat nav vajadzīgs liels aizdevums.

Protams, automašīnas iegāde nav vienīgie izdevumi, ar ko jārēķinās. Tik pat nozīmīgas ir arī auto uzturēšanas izmaksas.

Vadošie auto ražotāji zina, ka ekonomija ir vērtība un automašīnu koncepciju izstrādā, ņemot vērā šo kritēriju.

Tātad –  iespējas iegādāties savu sapņu auto, neraizējoties par nesamērīgām uzturēšanas izmaksām, šobrīd tikai pieaug. 

Ekonomiska auto vadīšana 

Ja iespējas ietekmēt automašīnas cenu ir visai ierobežotas, tad tēriņi, kas saistās ar spēkrata uzturēšanu, ir vieglāk maināma kategorija.

Ekonomiska braukšana var palīdzēt ietaupīt diezgan ievērojamas naudas summas – kādēļ gan to neizmantot?

Ietaupīto naudas summu var novirzīt citiem mērķiem, piemēram, auto remontam, lai steidzamās situācijās vienmēr nebūtu jāņem kredīts.

Lūk, daži padomi, kas var noderēt:

Nepārvadājiet liekas mantas

Atcerieties – jo automašīna smagāka, jo lielāks tās degvielas patēriņš.

Tādēļ ieteicams izvairīties no lieku mantu pārvadāšanas – tās lietas, kas šajā brīdī nav nepieciešamas, piemēram, vecās auto riepas vai sporta inventārs, labāk līdzi nepārvadāt. 

Regulāri pārbaudiet gaisa spiedienu riepās

Braukšana ar riepām, kurās ir pārāk augsts vai zems gaisa spiediens, ir ne tikai riskanta, bet arī neekonomiska, tādēļ svarīga regulāra gaisa spiediena pārbaude riepās.

Brauciet vienmērīgi

Braucot vienmērīgi, izvairoties no lieliem uzrāvieniem un pēkšņas bremzēšanas, degvielas patēriņš samazināsies.

Tik pat svarīgi arī domāt uz priekšu un rēķināties ar  iespējamām situācijām. Piemēram, braucot pa pilsētu, kur ik pa laikam ir jāapstājas pie luksofora, palielināt braukšanas ātrumu vai  apdzīt citus autovadītājus, nav jēgas – strauja bremzēšana vai apstāšanās ir viens no iemesliem, kādēļ pieaug degvielas patēriņš. 

Starp citu, šis ieteikums ir spēkā arī, braucot pa šoseju. Lai arī kārdinājums palielināt ātrumu tad ir lielāks, mierīga braukšana, saglabājot vienmērīgu ātrumu, palīdzēs ietaupīt degvielu. 

Regulāri mainiet filtrus

Ekonomiskas braukšanas paradumi ietver arī regulāru gaisa un degvielas filtru nomaiņu. Aizsērējuši filtri var veicināt degvielas patēriņa pieaugumu. 

Nelietojiet gaisa kondicionieri bez vajadzības

Vēl viens faktors, kas ietekmē degvielas patēriņu – gaisa kondicioniera lietošana. Šī iemesla dēļ ieteicams izvairīties no tā nevajadzīgas lietošanas.

Dodoties garākā ceļā, kondicionieri var ik pa laikam uz dažām minūtēm izslēgt, tādā veidā gan ekonomējot degvielu, gan paildzinot kondicioniera kalpošanas laiku.

Izvēlieties maršrutus, kurā nav intensīva satiksmes plūsma

Jo mazāka satiksme, jo mierīgāk iespējams braukt – nav vajadzības strauji bremzēt vai veikt apdzīšanas manevru.

Lai arī varētu šķist, ka īsākais ceļš vienmēr ir labākā izvēle, tomēr reizēm ekonomiskāk ir doties garākā braucienā pa mazāk noslogotiem ceļiem. 

Automašīna ir ne tikai dzīves nepieciešamība – daudziem tā ir aizraušanās un iespēja izbaudīt lielāku brīvību.

Mūsdienās par īstu auto entuziastu var kļūt ikviens – arī tie, kuri nevēlas šim mērķim izlietot iespaidīgas naudas summas.