Amerikāņi dievina Helovīnu. Tie ir plašāk svinētie svētki Amerikā un ierindojas uzreiz pēc Ziemassvētkiem un Pateicības dienas.

Saskaņā ar “The Balance” ekspertu teikto pērn amerikāņi Helovīna svinībām iztērēja rekordlielu summu — 9,1 miljardu dolāru, un svinībās iesaistījās 179 miljoni iedzīvotāju. 

Bet kā ar Helovīnu otrpus okeānam? Eiropa, bagāta ar neskaitāmām, vairākus gadsimtus vecām pilsētām, kuras pilnas ar spokainiem laukumiem, bruģētām ieliņām un visai netīru vēsturi, piedāvā patiesi īsti helovīnīgu noskaņu.

Tāpēc, ja jūs meklējat kādu padrūmu kaktu, kur šogad atzīmēt Helovīnu, palūkojiet, ko esam atraduši mēs!

1.    Londona, Anglija

Londona ar savām bruģētajām ieliņām, vecajām baznīcām un senatnīgo Romas elpu ir viena varen baisa vietiņa.

Londona ir arī mājas Džekam Uzšķērdējam, slavenākajai sērijveida slepkavai Anglijā, kurš savus zvērīgos noziegumus esot pastrādājis Londonas Vaitčepelas rajonā 1888. gadā. 

Starp citām tumšām vietiņām jāmin Londonas Tauers, kur spokojoties Anna Boleina, Hemstedas tīrelis, kur manīti vairāki rēgi, tostarp laupītājs Diks Tērpins, un stacija “Bank Station”, kurā esot manīta Melnā Mūķene.

Londonā ir arī vairākas it kā spoku apsēstas viesnīcas. Piemēram, ir daudz ziņu par to, ka paranormāla aktivitāte ir novērojama Langema viesnīcas 333. numuriņā un viesnīcā “Savoja”, kurā gaitenī starp 346. un 362. numuriņu klīstot Oskara Vailda rēgs.

Noteikti dodieties pa pēdām Džekam Uzšķērdējam; šajā pastaigā varēsiet mīt slavenā sērijveida slepkavas takas. Vai arī dodieties kādā no citiem spoku maršrutiem, kas vedīs jūs pa Londonas ielām, kapsētām un sānielām.

2.    Edinburga, Skotija

Edinburgā atrodas viena no visspokainākajām vietām ne tikai Apvienotajā Karalistē, bet gan visā pasaulē — Edinburgas kapenes. 

Edinburgas kapenes ir vairāku 1788. gadā izbūvētu kambaru kopums. Kapenes slavenas padarījuši spoku mednieki un piedzīvojumu meklētāji no visas pasaules.

Šeit iedvesmu smēlušies arī vairāku TV dokumentālo raidījumu autori. 

Ir neskaitāmi stāsti, kas liecina par paranormālu aktivitāti un rēgošanos kapenēs. Pastāv pat uzskats, ka sērijveida slepkavas Bērke un Hērs izmantoja šīs kapenes, lai uzglabātu līķus, ko pēc tam pārdeva medicīnas skolām.

Nenokavējiet iespēju rezervēt Helovīna svinības Edinburgas kapenēs!

Starp citiem Helovīna notikumiem Edinburgā jāmin Sāvina uguns svētki — ķeltu un pagānu svinības, kurās tiek atzīmētas ražas sezonas noslēgums un ziemas iestāšanās, — un 400 gadus vecās ietves un mājas Mērijas Kingas sānielā, kuras iedzīvotāji bijuši iesaistīti slavenajās Edinburgas raganu prāvās.

3.    Transilvānija, Rumānija

Daži saka, ka Transilvāniju ieskauj pasaulē spēcīgākais magnētiskais lauks, un ir zināms, ka leģendas par pārdabiskiem spēkiem ir daļa no rumāņu kultūras jau simtiem gadu. Bet ir viena lieta, ar ko Transilvāniju atpazīs teju ikviens. Un tas ir pasaulē slavenākais vampīrs Drakula. 

Grāfa Drakulas tēlu 1897. gadā, iedvesmojoties no vienas no vispopulārākajām personām Rumānijas vēsturē Vlada Drakulas, radīja īru rakstnieks Brams Stokers. Vlads Drakula, zināms arī kā Vlads Tepešs, valdījis vairākas reizes laikā no 1456. gada līdz 1462. gadam.

Transilvānija piedāvā gan iespaidīgo Helovīna masku balli, gan daudzas ekskursijas, tostarp Branas pils jeb Drakulas pils apmeklējumu, kuru varat apvienot ar nakšņošanu pilī, kā arī ceļojumu literatūras pasaulē iepazīstot Brama Stokera romānā minētās vietas.

Un kur jūs svinēsiet Helovīnu?

Svinam Helovīnu ar Ferratum Money!