Minimālisms ir princips, kas dzīvi var padarīt daudz vienkāršāku. Tas ir veids, kā atrisināt sarežģījumus dažādās dzīves jomās, kā arī gūt lielākas iespējas. Tas, protams, nenozīmē, ka jāpārtrauc tērēt nauda – drīzāk jāizvērtē prioritātes un jākoncentrējas nevis uz materiālismu, bet uz to, kas ir patiesi svarīgs. 

Lūk, daži veidi kā minimālisms var palīdzēt uzlabot Jūsu finansiālo situāciju!

Minimālisms palīdz noteikt prioritātes

Minimālisms mudina izvērtēt, kas ir svarīgākais. Tas, protams, ietekmē arī naudas tērēšanas ieradumus. Ja vairāk koncentrējieties nevis uz kvantitāti, bet gan kvalitāti, mainās tas, kā izmantojiet sev pieejamos naudas līdzekļus. Izpratne par to, kas ir Jūsu prioritātes, palīdzēs arī izveidot efektīvu budžeta plānu, kā arī samazināt izdevumus. 

Minimālisms palīdz atšķirt vēlmes no vajadzībām

Mūsdienās, kad visapkārt ir visdažādākie piedāvājumi, reizēm ir grūti atšķirt vēlmes no vajadzībām. Minimālisms var palīdzēt arī šajā ziņā. Tas ļauj Jums saprast, kas no Jums piederošām lietām ir patiešām vajadzīgas, un kas – bijusi tikai mirkļa iegriba. Iegādājoties tikai to, kas patiešām nepieciešams, tērēsiet mazāk. Un ietaupīto naudu varēsiet novirzīt citiem mērķiem.

Lai arī lielāku ieceru īstenošanā noderīgs var būt arī patēriņa kredīts privātpersonām, tomēr ir patīkami, ka nepieciešamo naudas summu vari iekrāt pats. Un minimālisma principu ievērošana ikdienā šajā ziņā ir ļoti liels palīgs. 

Minimālisms palīdz samazināt izdevumus par dzīvesvietu

Īstenojot minimālisma principus, iespējams, atklāsiet, ka Jums pilnībā pietiks arī ar mazāku, pieticīgāku mājokli. Un tas nozīmē, ka samazināsiet arī īres maksu un komunālos maksājumus. 

Minimālisms palīdz segt kredītsaistības

Viens no veidiem, kā vienkāršot naudas lietas un  savu dzīvi kopumā, ir koncentrēties uz to, kā pēc iespējas ātrāk segt kredītsaistības. Ievērojot minimālisma principus, pārskatīt savus naudas tērēšanas paradumus un atrast papildu līdzekļus, ko novirzīt kredītu atmaksai, būs daudz vienkāršāk. 

Definē kredīta atmaksu kā vienu no prioritātēm un meklē veidus, kā palielināt ikmēneša maksājuma apmērus. 

Minimālisms ļauj gūt papildu ienākumus

Lietas, kas vairs nav vajadzīgas, varat pārdot citiem. Tas ir labs veids, kā iepriecināt kādu citu, turklāt vēl arī papildināt savu budžetu. Šobrīd ir daudz iespēju, kā piedāvāt apģērbu, apavus, grāmatas un citas lietas citiem – šim nolūkam izveidotas gan grupas sociālajos tīklos, gan atsevišķi sludinājumu portāli. Saņemto naudu varēsiet iztērēt kādam Jums svarīgam mērķim. 

Minimālisms palīdz atrast veidus, kā vienkāršot finanšu pārvaldību

Ir vairākas lietas, ko iespējams darīt, lai finanšu pārvaldību padarītu pēc iespējas vienkāršāku. Piemēram, veikt izdevumu un ienākumu uzskaiti speciāli šim nolūkam izveidotā kladē vai excel tabulā.

Tāpat noderīgas var būt šobrīd tik populārās mobilās aplikācijas, kas palīdz gan izsekot naudas plūsmai, gan ieplānot lielākus pirkumus. 

Minimālisms palīdz būt devīgākam

Ievērojot minimālisma pamatprincipus un nosakot prioritātes, kas ir saskaņā ar Jūsu vērtībām, atbrīvojas vieta labiem darbiem. Jūs skaidri zināt savu finansiālo situāciju un vajadzības, tādēļ ziniet arī, cik varat atvēlēt labdarībai un citām darbībām, kas palīdzēs pasauli padarīt labāku. 

Minimālisms – tas nav aicinājums atteikties no tā, kas sagādā prieku. Tieši otrādi – tas ir veids, kā izvērtēt, kas dzīvē ir svarīgākais. Tas mazina sajūtu, ka visam nepietiek un māca gudrāk rīkoties ar jau esošajiem resursiem. Padarot dzīvi vienkāršāku, mazināsies stress, taču skaitlis bankas kontā– visdrīzāk tikai pieaugs.