Vai tas ir slikti, ja Tavi draugi pelna vairāk kā Tu?

Tev noteikti nevajadzētu satraukties, ja draugi pelna vairāk nekā Tu – katrs pie saviem panākumiem nonāk citā viedā un laikā - kāds ātrāk, kāds nedaudz vēlāk.

Taču, ja dodies izklaidēties kopā ar draugiem, apmeklē koncertus vai vienkārši vēlies pavadīt nedēļas nogales atpūšoties kopā, iespējams, dažādība ienākumu līmenī tomēr liks par sevi manīt. Un ja arī šādos brīžos nāk prātā doma par iespēju – aizdevums internetā, lai varētu doties izklaidēties kopā ar draugu kompāniju, ņemt aizdevumu nepārdomāti, neplānojot, kā to varēsi atmaksāt, turklāt izklaides pasākumiem, ir diezgan riskants finansiālais lēmums. 

Taču tas nenozīmē, ka nevari vairs atpūsties kopā ar draugiem, ka jājūtas neērti un jāatpaliek no kompānijas iespējām pavisam. Lūk, daži risinājumi!

Esi atklāts par savu finansiālo situāciju.

Atkarībā no aktivitātēm, ko draugu kompānijā nolemjat, esi atklāts par savu finansiālo situāciju. Sakot, ka vēl neesi sasniedzies to karjeras pakāpienu, kuru vēlētos, noteikti nezaudē apkārtējo cieņu – tu uz to ej. Un draugiem vajadzētu saprast, izvēloties tādas grupas kopējās aktivitātes, kurās pilnvērtīgi var iekļauties visi. 

Izlem par labu papildus ienākumiem.

Ja vari apvienot savu esošo darbu ar kādu papildus darbu, tā iegūstot lielākus ienākumus – nebaidies izmantot šo opciju. Galvenais ir kontrolēt savu laiku un saplānot darba pienākumus ar atpūtu un ar draugiem kopā pavadīto laiku. Citādi no papildus ienākumiem pašam būs maz prieka un darbs tikai vairāk nogurdinās. 

Apdomā iespēju mainīt savu pašreizējo darbu.

Izpēti darba tirgu un apzinies savas iespējas. Varbūt pašreizējā darbā vienkārši netiec pienācīgi novērtēts un tavs potenciāls ir daudz lielāks, respektīvi lielākas arī iespējas nopelnīt vairāk.

Izpētot darba tirgu varēsi secināt, vai vari rakstīt atlūgumu, vai tomēr vēl nedaudz jāpagaida, jaunu izaicinājumu meklējumos. Tiesa, vislabāk vispirms doties pie priekšniecības uz pārrunām, iespējams vari sagaidīt paaugstinājumu vai algas pieaugumu tā vietā, lai būtu jāmeklē jauna darba vieta. 

Pārskati arī savas vērtības.

Visbeidzot – salīdzināt savus un kolēģu, ģimenes locekļu un draugu ienākumus laiku pa laikam mēdz ikviens no mums. Taču, tam nevajadzētu būtiski ietekmēt savstarpējās attiecības.

Katram no mums dzīves posmi ir atšķirīgi, brīžam nedaudz vairāk cīnoties ar finansiālajiem izaicinājumiem – brīžam, nerisinot naudas skaitīšanas jautājumus tik skrupulozi.

Katrā gadījumā – ja nauda sākusi traucēt tavām attiecībām ar tuvajiem cilvēkiem, laiks pārskaitīt ne tikai sava maciņa saturu, bet pārskatīt arī savas vērtības.

Un pats svarīgākais – ja ikmēneša budžets ir veiksmīgi saplānots un pietrūkst lielākoties vien izklaidēm, sāc rūpīgi izvērtēt, cik daudz un kādas izklaides ir vērtīgākas priekš Tevis, jo reizēm labākais veids kā pavadīt brīvo laiku nebūt nesaistās ar izdevumiem.