Jau ilgāku laiku internetā esmam pamanījuši iekrājumu tabulu, kur katru nedēļu jāatliek noteikta naudas summa, lai gada laikā iekrātu 1000 eiro.

Daži uzskata, ka tas patiešām ir lielisks veids, kā iekrāt un to var izdarīt, daži – ka tas ir neiespējams veids, un neviens nespēj atlikt norādītās naudas summas kādā konkrētā laika posmā (ja jāatliek vairāk nekā 200 eiro mēnesī – ne visi to spēj izpildīt). Lai nu paliek tabulas – katram savs – ja kādam izdodas šādā veidā iekrāt naudu, tas ir tikai apsveicami, tomēr tas nenozīmē, ka tas izdosies un tā jādara visiem. 

Kā iekrāt?

Padomu, kā iekrāt naudu, ir daudz – nepērc to, skaiti līdzi tam, atliec tik daudz. Bet pateikt to ir daudz vienkāršāk, nekā izdarīt. Arī tad, ja ikdienas budžetu plānojam ar dzelžainu vēlmi ietaupīt, ir neparedzēti izdevumi, ārsta apmeklējumi, salūzusi sadzīves tehnika vai auto, dzimšanas dienas un citi svētki.

Izdevumu ir daudz, un tie uzbrūk mums no visām pusēm, jo īpaši tad, kad to vismazāk gaidām. Ātrs risinājums šādā reizē var būt, piemēram, ātrais kredīts, patēriņa kredīts vai kredītlīnija no ferratum.lv, kas ļauj iegādāties jaunu sadzīves tehniku uzreiz, vai samaksāt par zālēm, kam šomēnes naudas vairs nav. Bet atceries – aizņemties drīkst tikai tad, ja zini, ka to varēsi atmaksāt!

Viss ir iespējams!

Bet galu galā – ir taču tomēr jābūt veidiem, kā ietaupīt naudu vai ne? Nav taču neiespējamā misija!

Vispārbaudītākā metode – atlikt mērķi, ko patiešām, patiešām gribas. Tas var būt ilgi kārots ceļojums, lieliski pavadīta nedēļas nogale kopā ar draugiem vai mīļoto cilvēku, kāds neparasts piedzīvojums, kurā vēlamies doties – principā jebkas, ko patiesi vēlamies, jo tieši tas palīdzēs ietaupīt. Un tad, kad būsim atklājuši – jā, to patiešām var izdarīt (turklāt nemaz ne tik sarežģīti), būs jau pavisam viegli nākamajā reizē. Un iknedēļas uzkrājumi ir lielisks veids, kā to izdarīt. 

Pieņemsim, ka ik nedēļu atliekam noteiktu naudas summu (pie kuras apjoma strikti turamies), un jau mēneša laikā mums būs četras reizes lielāka summa iekrājumā, nekā atlikām pirmajā nedēļā. Ar katru nākamo mēnesi šī summa tikai pieaug, lai jau pēc trīs mēnešiem mums būtu smuks iekrājumu apjoms. 

Iknedēļas iekrājumam nav jābūt lielam – 5, 10 vai 20 eiro, ko noliekam pilnīgi atsevišķi – ārpus maka, kādā kastītē vai aploksnē, ko noglabājam „tālāk no acīm”. Iknedēļas iekrājumu var veidot arī katru dienu – atliekam 1 vai 2 eiro katru dienu malā, nedēļas beigās esam iekrājuši jau 7 vai 14 eiro. Jā, tā neizklausās liela summa, tomēr mēneša beigās būsim iekrājuši jau 52 eiro, bet vēl pēc diviem mēnešiem – jau 104. 

Labākais ir tas, ka, atliekot pa vienam vai diviem eiro dienā, īsti neizjūtam to, ka naudas makā paliek mazāk. Vienlaicīgi atsakāmies no mazajiem pirkumiem, kas būtu tajā dienā izmaksājuši tieši šo nelielo summu – nenopērkam kafiju degvielas uzpildes stacijā vai šokolādi pie veikala kases, ejam kājām tajā dienā vairāk, nevis braucam ar sabiedrisko transportu un līdzīgas situācijas. Tā izdosies gan ietaupīt, gan beidzot nejusties vainīgam, ka esam iztērējuši liekus līdzekļus sīkumiem, bez kuriem mierīgi varējām iztikt. 

Un pats būtiskākais – neķeramies pie iekrātās naudas, lai kāda arī nebūtu neparedzēto izdevumu situācija (ir gadījumi, kad šis noteiktums, protams, var tikt atcelts), tomēr neiztērējam iekrāto citiem mērķiem, kā bijām to paredzējuši, jo tad vien radīsies sajūta, ka nespējam iekrāt, lai gan patiesībā, tas nemaz nav tik grūts uzdevums. 
 

 Novērtē mūs! Novērtējiet šo čatu, lai palīdzētu mums sniegt labāku klientu apkalpošanu. +