6 padomi, kā neiztukšot maciņu svētku drudzī

Gada laikā svinam vairākus lielus svētkus. Vieni no gaidītākajiem lielai daļai cilvēku ir Ziemassvētki. Šajos svētkos kārtīgi nākas patukšot maciņus, jo jātērējas ne tikai svētku galdam, bet arī dāvanām.

Taču arī Jaunais gads, Lieldienas, Jāņi – arī šajos notikumos izdodam naudu svētku mielastam, dekorācijām u.tml. Taču pārāk liela tērēšanās var novest pie finansiālām problēmām. 

Ir cilvēki, kas pēc svētkiem meklē risinājumus, kā uzlabot savu finansiālo situāciju. Nereti kredīti internetā ir tas, ko cilvēki izvēlas. Taču bezatbildīga aizņemšanās, neizvērtējot savu iespēju atmaksāt aizdevumu, noved pie vēl lielākām grūtībām, tādēļ tas nevar būt risinājums, bet gan palīgs noteiktās situācijās.

Labākais, ko darīt, lai turpmāk nenonāktu finansiālā grūtībās, ir iemācīties kontrolēt savu vēlmi iepirkties, un iegādāties produktus gudrāk. Raksta turpinājumā būs 6 padomi, kā neiztukšot savu maciņu svētku drudzī.

1. Izplāno svētkus

No sākuma vajadzētu izplānot svētkus un saprast, kur tie tiks svinēti, cik daudz būs viesu. Šīs lietas ir ļoti svarīgas, jo tās ietekmē kopējās svētku izmaksas.  

2. Sagatavo sarakstu

Varbūt jau iepriekš esi dzirdējis dažādus ieteikumus, ka vienmēr uz veikalu ir jādodas ar sarakstu, ja vēlies ietaupīt. Taču tā ir taisnība un to vajadzētu ņemt vērā, it īpaši svētku laikā.

Iepērkoties svētkiem, mēs bieži vien pakļaujamies dažādiem impulsīviem pirkumiem. Parasti tieši šādi pirkumi sastāda lielāko rēķina daļu. Nereti ir tā, ka iegādājamies lietas, kas nav nepieciešamas, produktus, kuriem redzam atlaidi.

Lai izvairītos no nevajadzīgu lietu iegādāšanās, un ietaupītu, mājās izveido sarakstu ar tām lietām, kas Tev ir nepieciešamas. Veikalā pieturies pie saraksta un pērc tikai tās lietas, kas tajā atrodas. Iepērkoties ar šādu pieeju, Tu neiztērēsi par daudz.   

3. Iepērcies laicīgi

Ieteicams vienmēr pirms svētkiem iepirkties laicīgi. Iepirkšanās steiga nekad nenāk par labu.

Pirmkārt, tas ir lieks stress par to, ka tiks aizmirsta kāda dāvana vai kas cits svētkiem nepieciešamais.

Otrkārt, iepirkšanās steigā var palielināt tēriņus, jo tā nebūs tik apdomīga. Vislabāk iepirkties svētkiem ir vismaz mēnesi iepriekš, vismaz iegādājoties lietas, kurām tik ātri nebeigsies termiņš. Laicīgi sagatavo sarakstu ar nepieciešamajām lietām, kā arī laikus dodies uz veikaliem!

4. Iepērcies internetā

Nav noslēpums, ka iepirkšanās internetā kļūst arvien populārāka. Šādai iepirkšanās metodei ir vairāki plusi. Var ietaupīt gan laiku, gan arī naudu. Internetā ir ne tikai plašāks piedāvājums, bet arī preces ir iespējams iegādāties lētāk.

Pirms pērc ko konkrētu, izpēti vairāku internetveikalu piedāvājumus! Iespējams, ka tieši šajos veikalos atradīsi sev nepieciešamo par krietni izdevīgāku cenu un varēsi ietaupīt. 

5. Pievērs uzmanību atlaidēm

Svētku laikā veikalos ir daudz un dažādas atlaides. Cilvēki bieži vien gaida tieši atlaižu laiku, lai dotos iepirkties. Protams, ir lietas, kuras var iegādāties salīdzinoši lētāk, nekā ikdienā, taču atlaižu dēļ var iztērēt daudz vairāk kā iepriekš plānots.

Piemēram, ir cilvēki, kuri iegādājas preces tikai tāpēc, ka tām konkrētajā brīdī ir atlaide, lai gan par parasto cenu to nemaz nepirktu. Līdz ar to šādā veidā pārmaksā.

Tāpēc, kad dodies uz veikalu, pievērs īpašu uzmanību atlaidēm! Ja vēlies, ko iegadāties, tad padomā, vai Tu pirktu šo preci arī par regulāro cenu! Neaizmirsti turēties pie iepirkumu saraksta!

6. Dāvanas nav svarīgākais

Protams, ir patīkami svētkos saņemt dāvanas, taču tas nav galvenais. Pats svarīgākais ir kopības sajūta, ko Tu vari dalīt ar saviem mīļajiem. Tā vietā, lai pirktu dārgas dāvanas, Tu vari pagatavot kaut ko paša rokām. Šādas dāvanas parasti ir daudz patīkamāk saņemt. Atceries to!

Sorry, there are errors on the page: