6 prasmes, kuras noteikti vērts apgūt

26.11.2020#Vispārīgi

Jaunu prasmju apguve sniedz daudz labumu – paplašina redzesloku, palīdz sasniegt mērķus, bagātina kā personību, attīsta dažādas īpašības, dod pārliecību par savām spējām. Turpinājumā sešas prasmes, kas var palīdzēt gan karjerā, gan dzīvē kopumā.

Publiskā runa

Publiskā runa nav tikai uzstāšanās uz skatuves lielas auditorijas priekšā. Arī darba sapulces vadīšana vai projekta prezentēšana saviem kolēģiem uzskatāma par publisko runu. Tas nozīmē, ka ar publisko runu patiesībā saskaras lielākā daļa cilvēku. Un, ja cilvēkam piemīt prasme sniegt lielisku, pārliecinošu vēstījumu, klausītāji viņam uzticēsies vēl lielākā mērā.

Socializēšanās prasmes

Labas socializēšanās prasmes ļauj justies mierīgāk, kad apkārt ir daudz cilvēku. Spēja brīvi komunicēt mēdz sniegt lielu labumu – palīdz veidot vērtīgus kontaktus, attīstīt idejas, sasniegt savus personīgos un arī pārstāvētā uzņēmuma mērķus.

Dažiem tas izdodas dabiski, citiem – nē. Bet tas noteikti ir kas tāds, ko var apgūt un pilnveidot. Tas var nebūt vienkāršs uzdevums – īpaši intravertiem cilvēkiem, jo nākas tikt pāri uztraukumam. Bet ieguvumi noteikti ir tā vērti.

Svešvalodas

Svešvalodu prasmes sniedz iespēju sazināties ar plašāku cilvēku loku un veidot starptautiskus kontaktus. Tas ir ļoti spēcīgs CV papildinājums – neatkarīgi no tā, uz kāda veida darbu pretendē. Mūsdienās pieejami gan svešvalodu kursi, gan dažādas valodu apguves programmas tiešsaistē. Vislielāko labumu, protams, gūsi, apgūto pielietojot praksē.

Pārliecināšanas prasmes

Spēja pārliecināt kādu nonākt pie konkrēta secinājuma vai rīkoties noteiktā veidā ir ļoti spēcīga prasme. Tā var palīdzēt pārliecināt citus cilvēkus dot Tev iespēju, tādā veidā vadot karjeru, biznesu un dzīvi Tev vēlamajā virzienā.

Pārliecināšanas prasmes ietver jau minēto socializēšanos, kā arī nedaudz no lietišķās psiholoģijas, kuras pamatnostādnes apgūt būtu ne vien interesanti, bet arī vērtīgi.

Prasme plānot laiku un finanses

Spēja efektīvi plānot laiku un finanses ir viena no tām prasmēm, kas var noderēt ne vien karjerā, bet arī personīgajā dzīvē. Prasme plānot savu laiku palīdzēs efektīvāk tikt galā ar darba pienākumiem, kā arī vienkāršāk sasniegt savus personīgos mērķus. Līdzīgi ir arī ar finansēm – pat, ja neesi uzņēmuma grāmatvedis, zināšanas par finanšu plānošanu darbā var būt ļoti noderīgas.

Prasme plānot finanses būtiski palīdz arī personīgā dzīvē, jo ļauj uzlabot dzīves kvalitāti un sasniegt mērķus. Zināšanas par to, kā veiksmīgi pārvaldīt finanses, var arī palīdzēt veiksmīgi samazināt kredītsaistības. Ja ir noformēta, piemēram, kredītlīnija, efektīva budžeta plānošana var palīdzēt to atmaksāt ātrāk.

Tehnoloģiju pamati

Tas, protams, neietver vien prasmi  izmantot Google vai savu viedtālruni. Tehnoloģiju pamati nozīmē izpratni par tām tehnoloģijām, ko ikdienā lieto, tādā līmenī, lai vajadzības gadījumā varētu sazināties ar tehnisko darbinieku un paskaidrot, kas tieši ir noticis (tas varētu ietvert spēju definēt problēmu, nosaukt ierīces modeli un specifikāciju).  

Zināšanas par tehnoloģijām un to izmantošanu palīdz ieviest jauninājumus gan darba vidē, gan dzīvē kopumā. Tehnoloģijas ir daļa no mūsdienu dzīves un ir labi zināt, kā tās izmantot savā labā.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā apgūt tehnoloģiju pamatus, ir regulāri lasīt tehnoloģiska rakstura rakstus, kas attiecas uz jomu, kurā darbojies. Piemēram, ja strādā tirdzniecībā, vari meklēt rakstus par inovācijām un aktualitātēm tieši šajā jomā. Mēģini izprast, kas no tā visa varētu būt noderīgs Tev un Tavai darba vietai. Pat, ja neesi vadošā amatā, izpratne par šīm lietām un spēja ieteikt labākos risinājumus, var būt lielisks solis augšup pa karjeras kāpnēm.

Sorry, there are errors on the page: