Aizpildi deklarāciju un saņem atpakaļ pārmaksātos nodokļus!

Iedzīvotājiem vēlaizvien ir iespēja iesniegt gada ienākumu deklarācijas, lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par izglītības, ārstniecības un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

Fiziskās personas, kuras vēlas saņemt atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu par 2019. gada ienākumu deklarāciju, var to izdarīt no 2020. gada 1. marta līdz pat 2023. gada 16. jūnijam. Kā arī visa 2020. gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2017. un 2018.gadu.

VID aicina iedzīvotājus iesniegt deklarāciju elektroniski, izmantojot VID EDS. Iesniegt deklerāciju elektroniski ir daudz ērtāk un ātrāk, jo tajā automātiski tiek atspoguļota VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju. Proti, nodokļu maksātāja gūtie ienākumi, neapliekamie ienākumi, informācija no kredītiestādēm, par veiktajām iemaksām pensiju fondos, informācija no apdrošināšanas sabiedrībām par veiktajām iemaksām par dzīvības apdrošināšanas pakalpojumiem, kā arī no iepriekšējiem gadiem pārnestie attaisnotie izdevumi par izglītību un ārstnieciskajiem pakalpojumiem.

Laiks, kas nepieciešams deklarācijas aizpildīšanai ir ne vairāk kā 10 minūtes. Ikviens var pieslēgties un lietot EDS, izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai VAS „Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).   

Personām, kuras vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, deklarācijas pielikumā jānorāda tikai summa, kas iztērēta par attiecīgajiem pakalpojumiem, un jāpievieno attaisnojuma dokumenti (čeki vai kvītis), tos iepriekš nofotografējot vai ieskenējot.

Plašāka informācija pieejama VID mājaslapā sadaļā "Gada ienākumu deklarācija".

Jautājumu un neskaidrību gadījumā VID aicina iedzīvotājus:

  • zvanīt uz VID Nodokļu un muitas informatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu "Nodokļi";
  • konsultēties ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā;
  • iesūtīt savu jautājumu rakstiski VID mājaslapā "Uzdot jautājumu VID".

Ieiet VID EDS sistēmā: https://eds.vid.gov.lv/login/