10 veidi, kā ietaupīt naudu izvēloties auto apdrošināšanu

Ikvienam auto īpašniekam jārēķinās ar dažādiem izdevumiem – viena no kategorijām ir auto apdrošināšana. Taču labā ziņa ir tāda, ka ir dažādi veidi, kā šīs izmaksas samazināt. 

Salīdziniet vairākus piedāvājumus

Pirms izvēlēties auto polisi, vērts salīdzināt vairāku apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko. Apdrošināšanas kompāniju vidū valda liela konkurence, tādēļ tās ir ieinteresētas piedāvāt auto īpašniekiem saistošus nosacījumus un draudzīgas cenas. Izvēloties lētāko piedāvājumu gan vienmēr jāpārliecinās, ka tas ietver to pašu, ko dārgākā apdrošināšanas polise.

Uzziniet, kādi aspekti ietekmē apdrošināšanas polises cenu

Apdrošināšanas polises izmaksas ietekmē vairāki faktori, piemēram, autovadītāja stāžs, transportlīdzekļa vecums, pilna masa, izmantošanas veids un pat reģistrācijas vieta. Šo aspektu izvērtēšana var  palīdzēt atrast izdevīgākos risinājumus. 

Ar izvēlēto apdrošināšanas kompāniju sazinieties personīgi

Lai arī šobrīd pieejami dažādi salīdzināšanas portāli, kas ļauj izdevīgākos piedāvājumus atrast daudz ātrāk un ērtāk, tomēr reizēm vērts ar izvēlēto apdrošināšanas kompāniju sazināties personīgi – bieži vien viņi var piedāvāt atlaides, kas nav pieejamas, polisi iegādājoties internetā. 
Ne mazāk svarīgi apdrošināšanas polisi iegādāties no labi zināmas un uzticamas apdrošināšanas sabiedrības. 

Apvienojiet apdrošināšanas polises

Nav noslēpums, komplekso pakalpojumu iegāde bieži vien ir daudz izdevīgāka, kā to pirkšana atsevišķi. Tas attiecas arī uz apdrošināšanas kompāniju piedāvājumiem – noformējot vairāku veidu apdrošināšanu, reizēm tiek piešķirta laba atlaide vienai vai pat visām polisēm. Protams, tāds darījums būs izdevīgs tikai tad, ja izvēlēsies tādas apdrošināšanas polises, kas patiešām ir noderīgas. 

Pārbaudiet savu kredītvēsturi

Lai gan varētu šķist, ka mūsu kredītvēsture interesē tikai aizdevējus, tomēr to pārbauda arī apdrošinātāji. Tos autovadītājus, kuriem ir pozitīva kredītvēsture, apdrošinātāji vērtē kā drošākus, tādēļ arī var piedāvāt izdevīgāku polises cenu. 

Sekojiet līdzi apdrošināšanas polises derīguma termiņam

Piedalīšanās ceļu satiksmē bez derīgas OCTA polises var izmaksāt ievērojamu naudas summu. Pirmkārt, maksājot sodu, otrkārt – sedzot zaudējumus, kas radušies ceļa satiksmes negadījuma rezultātā. Polises termiņu iespējams uzzināt internetā. Daudzas apdrošināšanas kompānijas un apdrošināšanas brokeri piedāvā iespēju saņemt bezmaksas atgādinājumu, piemēram, divas nedēļas pirms polises termiņa beigām. 

Palieliniet pašrisku

Ja plānots noformēt KASKO apdrošināšanu, ieteicams izvērtēt pašriska apmēru. Pašrisks ir tās izmaksas, ko saistībā ar ceļu satiksmes negadījumu esi gatavs segt pats. Jo lielāks būs izvēlētais pašriska apmērs, jo mazāka apdrošināšanas prēmija. Taču izvēloties iespējami lielu apdrošināšanas prēmiju, attiecīgi pieaugs arī apdrošināšanas polises cena. Šī iemesla dēļ vajadzētu saprast, ko vēlaties vairāk – lielākus tēriņus, ciešot ceļu satiksmes negadījumā (kas var arī nenotikt) vai mazāku polises cenu. 

Izvērtējiet riskus

KASKO apdrošināšanas polises piedāvā dažādus segumus – risku kopumu, ar kuriem saistītus zaudējumus apdrošināšanas kompānija sedz. Ikviens apdrošināšanas ņēmējs var brīvi izvēlēties savai situācijai piemērotāko risinājumu. Saprotams – jo plašāks segums, jo augstāka arī polises cena, tādēļ vienmēr svarīgi izvērtēt, kuri no pieejamiem riskiem jums patiešām ir aktuāli. 

Neizraisiet ceļu satiksmes negadījumus

Jebkurš negadījums, ko esat izraisījis, palielina jūsu apdrošināšanas polises cenu. Savukārt, ja gada laikā nav  izraisīts neviens negadījums, auto īpašnieks var rēķināties, ka polises cena saglabāsies vismaz iepriekšējā līmenī. 

Izvēlieties optimālo polises derīguma termiņu

Iegādājoties polisi uz garāku laika posmu, piemēram, 12 mēnešiem, tās cena būs zemāka, kā tad, ja to pirksiet uz īsāku termiņu, piemēram, tikai trīs mēnešiem.

Sorry, there are errors on the page: