5 paņēmieni, kā ģimenēm samazināt finansiālo slogu Ziemassvētkos

Ziemassvētki jau gandrīz klāt, bet daudzām jaunajām ģimenēm šis ir finansiāli un emocionāli saspringts laiks, kad bieži vien runa ir par naudu, kuras nav.

Gādājot Ziemassvētku dāvanas, vienmēr rodas jautājums — cik daudz tam būtu jāatvēl? Kāds ir “normāls” tēriņu lielums? Ja nu kāds par dāvanu tev samaksā vairāk, nekā tu par dāvanu viņam? 

Domājot par šiem jautājumiem, mēs esam sagatavojuši piecus padomus, kas palīdzēs mazināt daļu Ziemassvētku finansiālā sloga.

1. Vienojieties par dāvanas vērtību

Labākais veids, kā novērst pārtērēšanos un domas par mazvērtīgu dāvanu, ir vienoties par dāvanas vērtību. Varat vienoties, ka vienas dāvanas vērtība būs 20 eiro vai ka summa ģimenei būs 100 eiro.

“Slepenais draudziņš” ir vēl viens veids, kā novērst pārmērīgi dārgu dāvanu sarūpēšanu. Visu ģimenes locekļu vārdi tiek uzrakstīti uz lapiņas un ievietoti traukā. Pēc tam katrs izvelk lozīti ar vārdu un parūpējas par dāvanu šim cilvēkam. Bieži vien tiek noteikta arī “Slepenā draudziņa” dāvanas vērtība.

Neatkarīgi no tā, ko izvēlēsieties, pārliecinies, ka tas atbilst tavam budžetam! Galu galā, neviens nevēlas sākt Jauno gadu ar lielu parādu.

2. Nepārtērējieties bērnu dāvanām

Mēs zinām, ka bērniem mēs varētu zvaigznes no debesīm nonest, bet ir svarīgi atcerēties — kad runa ir par dāvanām bērniem, viņiem neko nenozīmē ne lielo firmu vārdi, ne iztērētā summa. 

Un neaizmirstiet: Ziemassvētku dāvanas nav sacensība! Netērē vairāk, kā vari atļauties. 

Bērniem patīk saņemt dāvanas, bet bieži vien viņiem patīk tieši pašas vienkāršākās un lētākās. Tāpēc nedomā, ka jāmeklē lielo zīmolu preces vai kaut kas dārgs. Bērni nezina atšķirību un priecājas par visu, kas spēj tos aizraut. 

3. Meklējiet labāko piedāvājumu

Pirms dodies uz tirdzniecības centru, papēti, kurā veikalā cenas ir labākas. Izpētot cenas internetā un salīdzinot dažādu mazumtirgotāju piedāvājumu, tu vari ietaupīt kaudzi naudas.

Iepirkties internetā bieži, lai gan ne vienmēr, ir lētāk. Interneta veikalos piedāvājums parasti ir plašāks, arī pieejamo izmēru, krāsu un fasonu klāsts ir lielāks.

Bet atceries — vienmēr pārbaudi piegādes izmaksas! Reizēm pēc piegādes izmaksu aprēķināšanas prece izrādās dārgāka, nekā parastā veikalā nopērkamā. 

4. Pastāstiet bērniem par ģimenes finansiālo situāciju

Katra mamma un tētis saviem bērniem grib sarūpēt pašus labākos Ziemassvētkus. Un to vari izdarīt nemaksājot veselu bagātību!

Gluži kā norādīts otrajā padomā — ir svarīgi iztērēt tikai tik, cik vari atļauties. Tātad, lai arī cik neērti tas šķistu, jābūt godīgiem un bērniem jāpastāsta par ģimenes materiālo situāciju.

Ja šie Ziemassvētki finansiāli ir visai sarežģīti un ja tu nevari atļauties dāvanu, ko bērni patiešām ļoti vēlas, uzmanīgi pastāsti par to viņiem.

Bērni sapratīs un novērtēs tavu atklātību un godīgumu, un tas arī mazinās vilšanos, kad viņi nesaņems kāroto dāvanu.

5. Samaziniet slodzi

Arī pārējās ģimenes uzņemšana ciemos Ziemassvētkos var būt visai dārgs prieks. Papildus tam, ka jāpabaro liels skaits cilvēku, parasti arī telpa prasās pēc atbilstošiem rotājumiem.

Lūdziet viesiem katram atnes kādu cienastu! Varbūt kāds var nopirkt vīnu, kāds cits sagatavot saldo ēdienu, bet kāds cits — parūpēties par dārzeņiem.

Draudzīgi sadalot Ziemassvētku vakariņu izmaksas, tēriņi būs mazāki, bet svētki mierīgāki gan tev, gan visai ģimenei.

Lai priecīgi un maciņam draudzīgi Ziemassvētki!

Sorry, there are errors on the page: