7 veidi, kā cilvēki neapzināti iztērē naudu

Ikviena cilvēka dzīve nu jau vairs nav iedomājama bez naudas tērēšanas. Katru dienu mēs tērējam naudu. Varētu pat teikt, ka diezgan lielu daļu no saviem ienākumiem, cilvēki iztērē pavisam neapzināti. Atliek vien ieiet veikalā vai pakļauties kādai skaistai reklāmai, un beigu beigās nākas saprast, ka atkal ir iztērēts pārāk daudz.

Nereti cilvēki pat izmanto tādu iespēju kā kredīts, ja ir iztērēta pārāk liela naudas summa un neatliek citiem svarīgiem rēķiniem. Taču to noteikti vajadzētu izmantot tikai tad, ja skaidri zini, ka spēsi kredītu atmaksāt.

Vai arī Tev šķiet, ka ikdienā tērē pārāk daudz naudas? Ieskaties raksta turpinājumā! Tur atradīsi 7 veidus, kā cilvēki neapzināti iztērē naudu.

Iepirkšanās bez saraksta

Šis veids noteikti varētu būt vispazīstamākais. Arī Tu bez šaubām esi devies uz veikalu bez iepirkuma saraksta. Tomēr ir ļoti svarīgi uz veikalu doties ar sarakstu, jo tas izslēdz iespēju, ka iegādāsies nevajadzīgas preces. Tāpat arī nevajadzētu doties uz veikalu, kad esi izsalcis. Šādās situācijās iepirkumu groziņš piepildīsies daudz ātrāk nekā Tu spēj iedomāties.

Piegāde

Visticamāk, arī Tu iepērcies internetā. Dažkārt liekas, ka piegādes maksa ir maza, tāpēc tā būtiski neietekmēs kopējo budžetu. Taču tā nav. Cik bieži Tu iepērcies internetā? Ja tās ir vairākas reizes mēnesī, tad summa, ko Tu samaksā par šo piegādi mēneša beigās ir diezgan liela. Tāpēc, ja ir iespējams, tad pats dodies pakaļ precei uz veikalu.

Internets, televīzija un telefons

Šīs trīs lietas ir tās, bez kurām cilvēki nespēj iedomāties savu ikdienu. Abonēšanas maksa ir diezgan liela daļa no kopējiem tēriņiem. Tev noteikti ir jāpapēta katra operatora piedāvājumi. Iespējams, ka abonēt visus pakalpojumus pie viena operatora būs daudz izdevīgāk nekā katru pie sava.

Našķi

Noteikti, ka Tev pa darba dienu sakārojas apēst kādu našķi vai nopirkt kafiju. Lai gan šie našķi paši par sevi nav dārgi, tomēr, regulāri tos pērkot, mēneša un gada griezumā tā būs diezgan liela summa.

Transporta izmaksas

Vai Tu uz darbu dodies ar kādu no transportlīdzekļiem, par kuru nākas maksāt? Varbūt Tava darba vieta ir ļoti tuvu mājām? Ja jā, tad noteikti šo attālumu veic ar kājām vai velosipēdu. Gan ietaupīsi, gan uzlabosi savu veselību.

Auto apdrošināšana

Šī apdrošināšana nepavisam nav lēts prieks, tāpēc pirms apdrošini auto, pārskati visas kompānijas, kas piedāvā šo pakalpojumu. Iespējams, ka līdz šim esi pircis tādu apdrošināšanas paketi, no kuras izmanto tikai pusi. Pērc tikai to, kas Tev vajadzīgs.

Preses abonēšana

Mūsdienās visas ziņas ir lasāmas arī digitālā veidā, līdz ar to nav vērts abonēt presi. Protams, dažkārt ir patīkami rokās turēt avīzi un lasīt, taču ne vienmēr avīze tiek izlasīta pilnībā. Gadās tā, ka attiecīgajā numurā ir tikai pāris raksti, kas Tev interesē. Tāpēc, lai netērētu lieki naudu, labāk lasi ziņas internetā.

Taču ne vienmēr savus paradumus var tik viegli izmainīt. Dažkārt paiet pat vairāki mēneši vai pat gadi, kamēr cilvēks spēj mainīt savus paradumus. Ir grūti sākt mazāk tērēt, ja līdz šim neesi taupījis naudu. Ir vairāki veidi, kā īslaicīgi uzlabot savu finansiālo situāciju. Cilvēki dažkārt izmanto tādu iespēju kā kredītlīnija, lai varētu segt kādas papildus izmaksas. Taču šāds aizņēmuma veids ir atbalstāms tikai tad, ja cilvēki ir pārliecināti, ka nebūs nekādu problēmu ar tā atmaksāšanu noteiktajā laikā. 

Sorry, there are errors on the page: