8 efektīvas idejas, kā ietaupīt naudu studijām

Vai esi gatavs studēt? Tas ir lielisks lēmums, kā nekā zināšanas var sniegt labākas karjeras un izaugsmes iespējas.

Diemžēl ne visās studiju programmās ir budžeta vietas, tādēļ var nākties par izglītību maksāt pašam. Kā ietaupīt naudu studijām vēl pirms to uzsākšanas, lai varētu par tām samaksāt? Un kā ietaupīt papildus naudu studiju laikā?

Pārdod vecās mantas un apģērbu

Mūsdienās pirkt un pārdot dažādas mantas, arī apģērbu ir ļoti populāri. Visticamāk, arī Tev ir kāds apģērba gabals, ko esi uzvilcis vien pāris reizes. Ja zini, ka to vairs nevalkāsi, kādēļ nepārdot kādam citam? Šis ir lielisks veids, kā nopelnīt. Turklāt pārdot vari teju jebko, kas nozīmē, ka arī ienākumi var sasniegt pat vairākus simtus eiro, kas pavisam noteikti noderēs studiju maksas segšanai.

Atsakies no našķiem un kafijas (vismaz uz laiku)

Diezin vai ir kāds, kurš tik ļoti labi prastu taupīt, ka ikdienā nekad neiegādājas neko lieku, piemēram, kādu našķi. Taču ļoti bieži pieļaujam kļūdu un iegādājamies nevajadzīgus produktus ik reizi, kad ieejam veikalā. To darīt pavisam noteikti nevajadzētu. Var kādu reizi nopirkt kādu gardumu, taču to regulāra iegāde mēneša skatījumā atstāj lielu robu budžetā. 

Līdzīgi ir arī ar kafiju. Vai tiešām Tev ik rītu kafija jāiegādājas degvielas uzpildes stacijā? Padomā, vai tiešām to nevari pagatavot mājās! Ja Tev ļoti patīk ekstras, ko piedāvā pirktā gatavā kafija, tad labāk šīs ekstras, piemēram, kļavu sīrupu vai tml., iegādājies un noliec plauktiņā mājās.

Uz skolu dodies ar velosipēdu, nevis auto

Kā zināms, personīgā automašīna vai pat brauciens sabiedriskajā transportā maksā, un maksā daudz, ja Tev ikdienā ar šiem transportlīdzekļiem jāpārvietojas. Tā vietā labāk izvēlies uz skolu, augstskolu, koledžu braukt ar velosipēdu vai pat vēl labāk – iet ar kājām, ja tas ir iespējams. Šādi pavisam noteikti ietaupīsi savu naudu, turklāt būsi arī izkustējies.

Atrodi papildus darbu

Neatkarīgi no tā, vai tas ir pilnas vai nepilnas slodzes darbs vasarā vai studiju laikā, darbs ir vajadzīgs, lai nopelnītu naudu. Tas nekas, ja Tev nemaksā tik daudz, lai Tu varētu atļauties visu, ko sirds kāro. Arī 50 eiro mēnesī ir gana liela summa, lai segtu vismaz nedēļas vai divu nedēļu (vai pat visa mēneša, ja esi ļoti taupīgs) izdevumus par pārtiku. 

Ir daļa cilvēku, kuri saka, ka nav tāda darba, ko var apvienot ar studijām, taču tā nav taisnība. Arī Latvijā ir iespējams strādāt no mājām vai pēc skolas. Var atrast darbu kādā veikalā vai kafejnīcā.

Patiesībā ir uzņēmumi, kuri pat ļoti labprāt aicina darbā studentus un piedāvā viņiem pusslodzes darbu, lai to būtu iespējams apvienot ar studijām.

Izveido budžetu

Patiesībā galvenā lieta, lai ietaupītu, ir paša prasme sastādīt savu budžetu. Pamēģini viena vai divu nedēļu garumā speciāli šim mērķim iekārtotā kladē uzskaitīt visus savus ienākumus un izdevumus (īre, pārtikas iegāde, kredītlīnija, ja tāda ir ņemta). Pēc tam Tev būs vieglāk saprast, kur savu naudu iztērē. Savukārt tas palīdzēs atrast jaunus veidus, kā ietaupīt.

Sorry, there are errors on the page: