Jaunas mājas: Kā pārcelties un nepārmaksāt?

Pārmaiņas bieži vien ir stresa pilnas. Un jo īpaši, ja tas saistās ar mājokļa mainīšanu. Iedomājamies – visas iedzīves sapakošana, salikšana kastēs, mēbeļu pārvadāšana, un pēc tam tas viss atkal jāpako ārā, jāsaliek pareizajās vietās (nepacietība, nedzīvot kastu ielenkumā ilgāk par pāris nedēļām) un tā tālāk. Protams, tas saistās ne tikai ar stresu, lietu kravāšanu un citām ar pārcelšanos saistītām detaļām, bet arī ar papildus izdevumiem. 

Vienmēr rūpīgi izplānot pārcelšanos

Jaunas mājas nozīmē jaunas sajūtas, jaunas iespējas, jaunus kaimiņus

Kas mums nepieciešams, lai to izdarītu veiksmīgi? Izdevumi šādos gadījumos būs vienmēr, tomēr kā tos saplānot tā, lai tie nebūtu pārmērīgi augsti un mēs nepārmaksātu un nesagādātu par daudz lieku lietu? Un lai gan iemesli, kāpēc nepieciešams pārcelties, var būt dažādi, to nevajadzētu uztvert kā negatīvu pieredzi, kur daudz jādara, bet prieka nekāda. 

Veltam laiku, lai pārdomātu jaunā mājokļa iekārtojumu, jo mums ir vēl viena iespēja veidot savu mājokli tā, kā vēlamies – omulīgu, ērtu, mājīgu. Jaunas mājas nozīmē jaunas sajūtas, jaunas iespējas, jaunus kaimiņus, kurus arī ir vērts iepazīt vēl pirms pārcelšanās procesa (kurš gan labāk zinās par to, vai rajons ir drošs, bērniem piemērots, vai nekur tuvumā nav kāda rūpnīca, kas visu apkaimi laiku pa laikam padara „smaržas necaurejamu” un tā tālāk). 

Daži padomi, kā pārcelties uz jaunu mājokli nepārmaksājot

  1. Parēķinām, ko nepieciešams iegādāties, lai kārtīgi sapakotu un pārvestu visu savu iedzīvi no vecās mājas uz jauno. Cik kastes mums būs nepieciešamas un ko liksim kastēs? Iespējams, ir lietas, ko varam pārvest savādāk, neiegādājoties kastes. Varbūt apģērbu varam salikt lielos maisos vai pārvadāt kā savādāk? Veicam rūpīgus aprēķinus, par nepieciešamajām lietām, kas jānopērk pārceļoties. Ja iepriekšējā dzīves vietā sadzīves tehnika piederēja dzīvokļa īpašniekam, tad vari iegādāties jaunu, paņemot aizdevumu no ferratum.lv. Protams, atceries, ka tev jābūt spējīgam to atmaksāt un pret to jāattiecas atbildīgi!
  2. Izvērtējam, kuras lietas, iespējams, nemaz nav vērts vai nevajag ņemt līdzi uz jauno mājokli. Ar laiku, dzīvojot vienā vietā, cilvēks mēdz apaugt ar lietām – iegādājamies, krājam, aizmirstam un nekad neizmetam ārā. Lūk, pārcelšanās varētu būt lielisks brīdis, kad tāpat šķirojam visas mantas, lai attiektos no liekā un to izmestu ārā. Tad arī pārcelšanās būs veiklāka  un nebūs jāpārvieto daudz nevajadzīgu mantu. 
  3. Izvēlamies pārvadātājus. Ja ir savs auto, noteikti ir lietas, ko varam aizvest ar auto, atstājot mazāk (smagākas un lielākas lietas, kā mēbeles) lietas, kas būs jāved pārvadātājiem. Kastes, apģērbu, visas sīkās un smalkās lietas uz jauno mājokli varam aizvest paši – jo īpaši, ja ir laiks (pāris dienas), to varam darīt pakāpeniski un nesteidzoties. 
  4. Izvēlamies vienu dienu, kad varam veltīt pārvadātājiem – ietaupīsim, ja izplānosim, kā un kuras mēbeles un sadzīves tehniku vedīsim, kur jaunajā mājoklī tās novietosim un tā tālāk. Izdevīgāk nolīgt pārvadātājus un krāvējus (divi vienā), jo tā ietaupīsim gan naudu, gan laiku, kas jāvelta šim procesam. 

Un pats galvenais – neuztveram pārcelšanos kā nepatīkamu, stresa pilnu un haotisku pasākumu, kurā nepieciešams ieguldīt daudz un „galvenais, neko neaizmirst”.

Pārcelšanās uz jaunām mājām var būt ļoti patīkams piedzīvojums, ko varam pārvērst par iespēju sākt no jauna un iegūt daudz patīkamu emociju. 

Sorry, there are errors on the page: