Kā apzināt slēptās izmaksas un apdomīgāk rīkoties ar naudu?

Mūsdienās aktīvi tiek lietots termins „slēptās izmaksas”, taču tikai nedaudziem ir zināma tā patiesā nozīmē un veids, kā tā tās apzināt. Šīs izmaksas ir izdevumi, kurus Jūs aptverat pārāk vēlu – parasti mēneša beigās, analizējot savus naudas līdzekļus.
Vairumā gadījumu, plānojot savu budžetu, Jums ir precīzi zināms, cik izmaksās iegādājamās lietas. Taču dažkārt laika vai koncentrēšanās trūkuma dēļ Jūs pieļaujat vienas un tās pašas kļūdas. Turpiniet lasīt, un Jūs uzzināsiet to, kā apdomīgāk rīkoties ar savu naudu!

Apsveriet to, cik būtiski ir iegādājamie produkti un pakalpojumi! 

Vispirms Jums nepieciešams uzsākt piekopt paradumu pārliecināties par iegādājamo produktu un pakalpojumu lietderīgumu. Bieži vien var atgadīties tā, ka Jūs iegādājaties produktus, kas Jums patiesībā nemaz nav nepieciešami, Jūs izdodat pārāk daudz naudas emocionālu iemeslu dēļ vai arī maksājat par pakalpojumiem vai darbu, kura veikšana nemaz nav nepieciešama. Plānojiet naudas līdzekļus, ko Jūs tērējat izklaidēm, piemēram, nedēļas nogalē, taču pārliecinieties arī par to, ka Jūsu rīcībā joprojām ir pietiekami daudz līdzekļu līdz mēneša beigām! Ja Jums nepieciešams kāds vieds risinājums, lūdziet aizdevumu līdz nākamajai algai un atrisiniet savas tūlītējās finansiālās problēmas jau tagad!​

Pārbaudiet divreiz!

Pārliecinieties par to, ka Jūs divreiz pārbaudāt visus savus izdevumus, tādējādi papildus ietaupot naudu! Kā viens no piemēriem minama Jūsu automašīna. Ja Jūs esat iegādājušies lietotu automašīnu, dažas tās detaļas, iespējams, patērē vairāk degvielas vai eļļas nekā jauni transportlīdzekļi, tādējādi radot Jums lielākas izmaksas. Iespējams, ka Jūsu automašīnai regulāri nepieciešams veikt remontu. Pievērsiet uzmanību remonta izmaksām un nepieciešamības gadījumā apsveriet iespēju iegādāties automašīnu, kas ir daudz stabilāka un ekonomiskāka! Nepieciešamības gadījumā apsveriet iespēju lūgt kredītu, iegādājieties automašīnu ar zemu degvielas patēriņu un tādējādi samaziniet savas ikmēneša izmaksas ilgtermiņā!​

Tērējiet apdomīgi!

Lai arī cik pretrunīgi tas neizklausītos, dažkārt, sākumā izdodot vairāk naudas par kādu produktu vai pakalpojumu, iespējams ietaupīt ilgtermiņā. Piemēram, ja Jūs vēlaties iegādāties apkures katlu, kas ir ievērojams ieguldījums, tā vietā, lai iegādātos vislētāko modeli, apsveriet kredītaizņēmumu un izvēlieties tehniskajā ziņā visefektīvāko modeli!

Laika gaitā sākotnējais ieguldījums atmaksāsies, un enerģijas patēriņa izmaksas būs daudz mazākas. Tāpat Jūs visus izdevumus varat reģistrēt kādā mobilajā lietotnē, tādējādi palīdzot Jums pārvaldīt savu ikmēneša budžetu. Reģistrējot savas izmaksas, Jūs pamazām sāksiet apieties ar savu naudu uzmanīgāk, tādējādi ļaujot Jums rūpīgāk apsvērt savus ikdienas izdevumus.

 

Kā Jums šķiet, kuras izmaksas Jūs varētu ietaupīt nākošajā mēnesī?

Sorry, there are errors on the page: