Kā sagatavoties pēkšņai neparedzētai finanšu situācijai?

Ja mēs dzīvotu ideālā pasaulē, mums visiem būtu atlikti līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, un mūs nebiedētu dažādas likstas, kas mūs var piemeklēt šajā ziņā. Diemžēl dzīvē viss nav tik rožaini. Taču ir veidi, kā sevi sagatavot neparedzētajam.

Ja jūs neesat droši, kas īsti ir līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, tad atbilde ir pavisam vienkārša — tā ir nauda "nebaltai dienai" un neplānotām situācijām, kuru jūs atliekat un kura veido rezerves spilvenu pēkšņām situācijām, kuras dzīve var jums piespēlēt.

Mūsu visu ikdiena sastāv no dažādiem izdevumiem — rēķiniem, ikdienas tēriņiem, īres vai hipotēkas maksājumiem, auto līzinga maksājumiem, dāvanām draugu un ģimenes locekļu dzimšanas dienās vai gadadienās, vai ikgadējiem ģimenes ceļojumiem — nemaz nerunājot par neparedzētiem izdevumiem. Tāpēc pirmajā brīdī šķiet, ka no algas ir maz iespēju kaut ko atlicināt līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kāpēc man būtu nepieciešami līdzekļi neparedzētiem gadījumiem?

Mēs visi tikai iegūtu, ja mums katram būtu atlikti līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, piemēram, dažādu veselības problēmu saasinājumu gadījumā, kā, piemēram, diabēts, astma un pārtikas produktu izraisītas alerģiskas reakcijas. Neatkarīgi no tā, vai papildu līdzekļi mums nepieciešami medikamentiem, neplānotiem ārsta apmeklējumiem vai maksai par slimnīcu, tas mums ļautu ievērojami mazināt ar katru šādu notikumu saistīto stresu un satraukumu. 

Cik daudz naudas man vajadzētu atvēlēt iekrājumiem neparedzētiem gadījumiem

Kaut arī uzreiz nav iespējams pateikt, kādai vajadzētu būt šai summai, pastāv uzskats, ka mums vajadzētu būt drošības spilvenam sešiem mēnešiem, ja mēs pēkšņi paliktu bez ienākumu avotiem.
Tāpēc pats svarīgākais ir iesākt. Uzstādiet sev reālistiskus mērķus, izvērtējot to, cik daudz naudas jūs varat atlikt šim mērķim un rīkojieties!

Sāciet ar mazumu

Iekrāt līdzekļus apmērā, kas līdzvērtīgi sešu mēnešu izdevumiem, daudziem no mums šķiet pārāk ambiciozs un neīstenojams plāns, un tāpēc arī vairums no mums to nemaz nemēģina realizēt.
Ja jums izdotos atlicināt 100 eiro mēnesī, tad gadā tie jau būtu vairāk nekā 1200 eiro! Pat iekrāti 500 eiro neparedzētā situācijā var nozīmēt daudz jums pašiem, vai ja, piemēram, kādam no jūsu ģimenes locekļiem būtu nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība. Šī nauda lieti noderētu, piemēram, medikamentu iegādei, rentgenam u.c.

Uzdrošinieties vairāk!

Piemēram, ja jūsu mērķis būtu iekrāt 1000 eiro gadā neparedzētiem gadījumiem, tad sasnieguši šo mērķi, jūs būtu patīkami pārsteigti, ne tikai par procentiem, kurus jūs būtu uzkrājuši, bet arī par savām spējām to arī sasniegt. Apņēmībai ir liels spēks un tā var būt labs stimuls. Tādējādi sasniedzot savu pirmo uzstādīto mērķi, palieliniet uzkrājumu mērķi vēl par 50 vai 100 eiro mēnesī. Šāds solis jums ļaus būt pasargātiem vēl vairāk.

Iespējas gadījumos, kad neko neesat iekrājuši nebaltai dienai... 

Kaut arī neparedzēti gadījumi tādi ir tieši tāpēc, ka tos nevar prognozēt, mēs, Ferratum Group, gribētu ticēt, ka spējam cilvēkiem sniegt kaut nedaudz sirdsmiera un iespēju ātri aizņemties naudu krīzes situācijā.

Vairumā gadījumu ar aizdevumu būs pietiekami. Taču ko iesākt situācijās, kad jums ir nepieciešams vairāk? Mūsu kredītlīnija ļauj aizņemties lielāku naudas summu — parasti robežās no 50 līdz 2000 eiro, ko pēc tam ir salīdzinoši viegli atmaksāt.

Tas tik būtu atspaids!

Ja vēlies uzzināt kā Latvijas iedzīvotāji plāno budžetu vasarai, spied šeit

Sorry, there are errors on the page: