Noderīgas idejas dāvanām Ziemassvētkos un citos svētkos

Protams, ne jau dāvanas Ziemassvētkos ir galvenais, bet ir tik patīkami saņemt noderīgu, skaistu un pārdomātu dāvanu, kas, iespējams, kļūs par Tavu iecienītāko lietu ilgāku laiku. Turklāt dāvinātājam ir prieks redzēt, ka viņa dāvana tiek izmantota. Kā nenošaut greizi svētku dāvanu iegādes procesā, kādas būs piemērotas dāvanas sievietei vai vīrietim, lai Tava dāvana nekrātu putekļus plauktā, bet tiktu lietota un radītu gandarījumu gan saņēmējam, gan dāvinātājam. Kā nopirkt labāko dāvanu mammai? Vai tētim, kurš apgalvo, ka neko nevēlas? Ko dāvināt tādam draugam dzimšanas dienā vai Ziemassvētkos, ar kuru tiecies tikai neilgu laiku? Kas būs laba dāvana vīram, ar kuru laulībā pavadīti jau 15 gadi? Ko dāvināt kolēģim, kas nesen sācis strādāt jūsu uzņēmumā?

Dāvini otram, nevis sev

Vienmēr jāatceras, ka dāvanu mēs pērkam otram, nevis sev. Ja Tev ļoti patīk mežģīņu galdauti vai dārzkopība, tas nenozīmē, ka dāvanas saņēmējs jūtas tāpat. Pirmkārt un galvenokārt dāvanas ir jāpērk individuāli, ņemot vērā dāvanas saņēmēja personību, raksturu, intereses, arī profesiju un statusu.

Var atsaukties uz kopīgi piedzīvoto un pieredzēto, piemēram, atceroties, cik ļoti draudzenei patika ceļojums pa Itāliju, dāvināt lietas, kas saistītas ar šo valsti, itāļu zīmolu preces utt. Ja viņa tikko ar sajūsmu stāstījusi par seriālu „The Crown”, tad lieliski noderēs karaliskās ģimenes biogrāfija, eglīšu rotājumi ar karalienes Elizabetes attēlu vai cita līdzīga dāvana britu stilā, turklāt šādi parādīsi, ka atceries, kas konkrētajam cilvēkam ir svarīgs un interesē.

Nav ieteicams arī ļauties klišejām un stereotipiem. Piemēram, mammas ir dažādas. Ne visas ir virtuves pavēlnieces un priecāsies par priekšautu. Paskaties uz šodienu. Varbūt Tava mamma pandēmijas laikā ir pastiprināti pievērsusies puķu audzēšanai? Vai sākusi batikot kreklus? Iespējams, viņa vēlas vienkārši kaut ko skaistu. Varbūt viņa ir mākslinieciska un priecāsies par eklektisku šalli?

Klasiskās dāvanas

Gan šajos, gan nākamajos Ziemassvētkos nevajag par zemu novērtēt klasisko un tradicionālo dāvanu spēku, jo reizēm cenšoties atrast īpaši oriģinālu dāvanu, mēs nopērkam, ko praktiski nelietojamu un jocīgu. Ļoti noderīga dāvana vīrietim Ziemassvētkos būs dažādi sejas kopšanas produkti, piemēram, mitrinošs sejas krēms vai losjons pēc skūšanās, tāpat arī dažādi aromāti, sākot no viegliem citrusu līdz vērtīgiem nišas parfīmiem, piemēram, ar ūda koksnes, tabakas un ādas notīm.

Aromāti un kosmētika būs arī lieliska dāvana sievietei. Turklāt tagad daudziem zīmoliem ir īpašas svētku kolekcijas greznos un krāšņos iepakojumos, tas vēl vairāk ļaus vairot svētku prieku un dāvinātāja sajūsmu. Saistībā ar pandēmiju šobrīd renesansi piedzīvo arī vannas bumbas un cita kosmētika vannai, kas ļauj mājās atdarināt Spa sajūtu. Tāpat lieliska izvēle būs arī aksesuāri, piemēram, cepures, cimdi, jo tie vienmēr noklīst un nekad nav par daudz. Ne tikai Ziemassvētkos, bet arī dzimšanas dienā vīrietim, kas strādā birojā kā dāvana var noderēt kaklasaite, kuru vari gan izvēlēties jaunāko modes tendenču garā, gan iet klasisku ceļu, piemēram, dodot priekšroku kaklasaitei ar ģeometriskiem rakstiem.

Gadžeti un tehnika

Interesantas dāvanas būs arī dažādi gadžeti. Šeit nevajag aprobežoties tikai ar tradicionālajiem gadžetiem – telefoniem, datoriem, planšetēm utt., tagad gadžetu pasaulei ir piepulcējušies, piemēram, viedi pulksteņi, viedās krūzes, kas saglabā vēlamo dzēriena temperatūru, portatīvie fotogrāfiju printeri vai pat gadžeti labam miegam.

Gardumi un delikateses

Ja dāvanas saņēmējs nav personiski ļoti labi pazīstams, lai riskētu viņam dāvināt smaržas vai krēmus, lieliska izvēle ir izmeklētas ēdamlietas un dzeramlietas, kas būs laba dāvana gan vīrietim, gan sievietei. Tagad arī pieejami dažādi gardumu komplekti un grozi, kur, piemēram, ir apvienots labs vīns un izsmalcināti saldumi. Savukārt kafijas vai tējas mīļotājiem patiks dažādas svētku kafijas vai tējas izlases. Un, protams, saldumi...Ziemassvētki ir laiks, kad var ļauties kārā zoba vilinājumam. Interesanta dāvana būs arī paša pagatavoti saldumi, cepumi vai citi gardumi, kas skaisti iepakoti caurspīdīgās burciņās vai kastītēs. Šai un citām dāvanām var pievienot Ziemassvētku kartiņas paštaisītas vai rūpīgi piemeklētas veikalā, lai piešķirtu dāvanai individuālas vēsmas un parādītu, ka esat veltījuši laiku dāvanas iegādei.

Grāmatas

Ja aptrūkušās dāvanu idejas, droši var izvēlēties lietu, kas daudzu skatījumā ir vislabākā dāvana, proti, grāmatu. Arī šeit ir jāņem vērā saņēmēja intereses, personība un dzīvesstils. Var dāvināt mākslas grāmatas vai īpašus svētku izdevumus par dažādām tēmām, bestsellerus, slavenu cilvēku biogrāfijas. Dāvinot daiļliteratūru ieteicams neizvēlēties grāmatu tikai pēc virsraksta, bet rūpīgi noskaidrot, par ko tā ir, lai nerastos situācija, ka, Tavuprāt, dāvini grāmatu par teātri, bet tā izrādās par dabas katastrofām. Laba ideja būs arī personalizēti plānotāji, kas tagad ir pieejami dažādos stilos un atšķirīgām interesēm. Nevajag noniecināt arī dāvanu kartes. Īpaši dāvanu karte var būt laba dāvana cilvēkam, ko nepazīsti pārāk labi, piemēram, nesen darbā pieņemtam kolēģim.

Dāvanu nesaraksts

Tikpat svarīgi, kā zināt, ko dāvināt, ir saprast, kuras dāvanas labāk nevajadzētu pasniegt ne Ziemassvētkos, ne citās svinībās. Nav ieteicams dāvināt asus priekšmetus, piemēram, nažus, šķēres. Pelēkajā sarakstā ir arī šķietami tik noderīgas dāvanas kā apģērbs. Labās etiķetes grāmatas vēsta, ka apģērbu ieteicams dāvināt tikai ļoti tuviem un pazīstamiem cilvēkiem, lai nerastos neveiklas situācijas par nepareizi piemeklētu izmēru utt. Tāpat nav ieteicams dāvināt ziepes un dezodorantus, jo to cilvēks varētu uzskatīt par mājienu, kas saistīts ar personīgās higiēnas ievērošanu vai neievērošanu

Delikātā lieta – dāvanas vērtība

Tagad parunāsim par tādu delikātu lietu, kā dāvanas vērtību. Šeit pieejas ir dažādas. Ir ģimenes un draugi, vai darba kolektīvi, kas nosaka dāvanas cenas „griestus”. Proti, lai nerastos situācija, ka viens kolēģis otram uzdāvina kafijas automātu, pretī saņemot kabatas lakatiņus. Visu cieņu kabatas lakatiņiem, bet šāda pieeja tiešām var noderēt, lai neveidotos neveiklas situācijas. Ja Tavs budžets ir neierobežots, tad, protams, vari dāvināt visiem, ko un cik Tev tīk, bet, ja budžets tomēr ir ierobežots, tad svarīgi ir rast vidusceļu starp lētiem niekiem un centieniem pārmērīgi spīdēt ar dāvanām, jo idejas Ziemassvētku dāvanām vienmēr vajag apvienot ar pārdomātu un racionālu pieeju to realizācijā. Ekonomiski un saprātīgi būs meklēt Ziemassvētku dāvanas laikus, izvēlēties katram saņēmējam piemērotu dāvanu, lai būtu lielāka iespēja, ka viņš vai viņa to tiešām lietos un nauda nebūs, tā teikt, nomesta zemē vai šajā gadījumā - dāvanā. Dāvanu pirkšanai jāpieiet rūpīgi, pārdomāti un jāvelta tai pietiekami daudz laika, lai izvairītos no pēdējā brīdī pirms svētkiem pirktām nepārdomātām dāvanām par „uzskrūvētu” cenu!

Lai veiksmīgs dāvināšanas un dāvanu saņemšanas laiks gan Ziemassvētkos, gan citos svētkos! P.S. Neaizmirsti, ka dāvanas var dāvināt arī ikdienā. Šādi mazi (vai lieli) uzmanības apliecinājumi ir patīkami gan dāvinātājam, gan saņēmējam.

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: