GPL ir sarežģīta formula, kas atspoguļo aizdevuma izmaksas. GPL sākotnēji tika radīta, lai salīdzinātu ilgtermiņa aizdevuma izmaksas (banku aizdevumi, hipotekārie kredīti, ilgtermiņa līzings utt.). Īstermiņa kredītiem šī likme diemžēl nav piemērota - jo īsāks aizdevuma termiņš, jo lielāka būs GPL likme, un rezultātā īstermiņa aizdevumiem GPL likmes mēdz būt pat vairāki tūkstoši procentu!
Apzinoties, ka īstermiņa aizdevumi parasti netiek izsniegti uz gadu, bet gan uz periodu no 1 - 45 dienām, tad šī formula nav korekta un neatspoguļo patiesās pakalpojuma cenas. Kā redzams piemērā, 100 eiro aizdevumiem ar īsākiem termiņiem un zemāku maksu par aizdevumu ir daudz augstāka GPL nekā aizdevumiem uz garāku termiņu ar augstāku maksu par aizdevumu. Tādējādi redzam, ka īstermiņa aizdevumi, kuri tiek izmantoti tieši, pateicoties īsajiem termiņiem, skatoties no GPL aspekta, šķiet šokējoši dārgi. Tomēr, ņemot vērā lineāro procentu likmi, to cena ir pieņemama un pamatota.
Nokavējuma procentu pielietošana ir viens no saistību tiesību pastiprinājuma veidiem, kura galvenais mērķis ir panākt, lai līguma noteikumi tiktu pildīti godprātīgi.
Nokavējuma procents ir 1% no aizdevuma un maksas par aizdevumu kopsummas par katru kavēto dienu, līdz nokavējuma procenta apmērs sasniedz pamatparādu (aizdevums + maksa par aizdevumu).
Piemērs:
Ja esi aizņēmies 10 eiro uz 15 dienām (maksa par aizdevumu ir 2 eiro) un aizdevuma atmaksu kavē 3 dienas, tad aprēķinātie nokavējuma procenti būs:
(10 EUR+2 EUR)*0,01%*10 dienas = 1,2 EUR
Ja aizdevuma atmaksu veiksi pēc 10 dienām, kopējā atmaksājamā summa būs:
aizdevums - 10 EUR, maksa par aizdevumu - 2 EUR, 1,2 EUR - nokavējuma %
NB! Maksimālie nokavējuma procenti var sasniegt ne vairāk par 100% no aizdevuma un maksas par aizdevumu kopsummas!
Ja laicīgi neatmaksāsi aizdevumu, un mums neizdosies vienoties par aizdevuma atmaksu ar apbusēji izdevīgiem nosacījumiem, diemžēl sekas var būt šādas:
Ferratum ietvaros:
Ja mums neizdosies atrisināt problēmu ar Tavu aizdevuma atmaksu, mēs būsim spiesti lietu nodot parādu piedziņas uzņēmumiem, kas, savukārt nozīmē daudz intensīvāku un mazāk atsaucīgu parāda piedziņas procesu.
Sekas, nonākot parādu piedziņas uzņēmumu datubāzēs:
zvani, SMS un e-pasti no parādu piedziņas uzņēmumiem;
brīdinājumi par iespējamu tiesas procesu;
papildus nokavējuma procenti un piedziņas izdevumi;
slikta kredītvēsture (šī informācija kļūs publiski pieejama citām kompānijām, liedzot tālāku aizņemšanos vai jebkādas citas ar nomaksu saistītas finanšu darbības);
tiesas process.
Iespējams, vēl nepatīkamākas ir morālās sekas un dusmas pašam uz sevi. Izjūtas, kas saistītas ar nenokārtotām parādsaistībām, grauž ikviena sirdsapziņu, rada kauna sajūtu, uztraukumu, bailes un neziņu. Nolemtības sajūta un pieaugošās dusmas var radīt situāciju, kuru pārdzīvot ir krietni smagāk nekā sākotnējās finanšu problēmas. Mēs, Ferratum, komanda no sirds aicinām Tevi uz sadarbību!
Maksātspējas izvērtēšana
Sabiedrībā valda maldīgs uzskats, ka īstermiņa aizdevēji neizvērtē patērētāju maksātspēju, jo, izsniedzot aizdevumu jebkuram, pēcāk var nopelnīt uz līgumsodu rēķina. Tā nebūt nav! Katrs klients, kurš neatmaksā aizdevumu laikus, veido zaudējumus. Mēs esam ieinteresēti izsniegt aizdevumu cilvēkiem, kuriem nav atvērtu parādu citos uzņēmumos, un cilvēkiem ar stabiliem ienākumiem. Lai mazinātu finanšu riskus gan mums, gan patērētājiem, mēs maksātspējas izvērtēšanai izmantojam:
Ja Ferratum klients aizdevumu nav laicīgi atmaksājis, saskaņa ar Latvijas Republikas likumdošanu, mums nav tiesību pieprasīt lielāku nokavējuma procentu par 100% no pamatparāda apjoma (pamatparāds = aizdevums + maksa par aizdevumu).