Ne vienmēr atrasts papildu ienākumu avots nozīmē, ka izdosies ietaupīt.

Ceļā uz panākumiem liela nozīme ir ieradumiem – patiesībā tieši tie nosaka, kādas būs mūsu attiecības, finansiālā situācija, veselība, stresa līmenis un dzīve kopumā. Šo aspektu vajadzētu paturēt prātā ik reizi, kad ir vēlme uzsākt darbu pie kāda mērķa sasniegšanas.

 Ja Tavs mērķis ir ietaupīt, centieni atrast papildu peļņas iespējas ne vienmēr būs īstais risinājums. Cilvēki, kuri līdz šim iztērējuši visu, ko nopelna, visticamāk, tā rīkosies arī tad, ja viņu ienākumu līmenis pieaugs, tādēļ šajā gadījumā ikdienas paradumu maiņa būs tieši laikā. Bet, ar ko sākt un ko tieši mainīt?

Izveido personīgā budžeta plānu

Ja vēlies ietaupīt, vispirms jāsaprot, kā ar finansēm esi rīkojies līdz šim. Vismaz mēnesi pierakstot visus savus izdevumus, varēsi izdarīt secinājumus un izvērtēt, kurās tēriņu kategorijās ieviest korekcijas.

Automatizē savas finanses

Vēloties ietaupīt un veidot uzkrājumu, nepietiks tikai ar to vien, ka atvērsi krājkontu. Vajadzēs arī parūpēties, lai tas regulāri tiek papildināts. Ja sākumā ar to problēmu nebūs, tad ilgtermiņā motivācija var zust. Lai tā nenotiktu, vērts izmantot banku piedāvājumus un automatizēt savus maksājumus – piemēram, algas dienā uz krājkontu notiek automātisks pārskaitījums Tevis izvēlētajā apmērā. Tādā veidā būsi nodrošinājies pret kārdinājumu kādu iemeslu dēļ maksājumu atlikt. 

Pievērs uzmanību arī šķietami nenozīmīgiem tēriņiem

Lai arī varētu šķist, ka ikdienas kafijas krūze tuvējā kafejnīcā neko daudz neizmainīs, tomēr, veicot vienkāršu aprēķinu, nākas secināt, ka ilgtermiņā summa sanāk diezgan ievērojama. Šādi skatoties ir daudz vienkāršāk izvērtēt to, vai ‘’kafijas naudu’’ nevarētu izmantot daudz lietderīgāk. 

Izvirzi konkrētus mērķus

Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki nevar sasniegt savus mērķus – viņiem nav skaidras izpratnes par to, ko patiesībā vēlas. Tādēļ ievies paradumu pierakstīt savus mērķus un nebaidies pats sevi izaicināt. 

 

Nosaki prioritātes

Ietaupīt naudu palīdzēs arī prioritāšu noteikšana – piemēram, ja kredītu atmaksāsi ātrāk, varēsi ietaupīt procentos aprēķināto summu. Savukārt, piemēram, vēlme sakrāt vasaras ceļojumam var kļūt par labu motivāciju ietaupīt uz iknedēļas izklaides rēķina. 

Radušies neplānoti ienākumi? Netērē tos!

Ja esi saņēmis dāvinājumu vai kādu  citu neplānotu budžeta papildinājumu, vismaz daļu no tā novirzi uzkrājuma veidošanai vai citu sev aktuālo mērķu sasniegšanai. 

Izmanto atlaižu piedāvājumus

Daudzi veikali un pakalpojumu sniedzēji piedāvā gan izdevīgas atlaides un klientu kartes, gan dalību lojalitātes programmās. Ja vēlies ietaupīt, to noteikti ir vērts izmantot. 

Pielieto 7 dienu likumu

Tava vājība ir spontāni pirkumi? To var atrisināt, ievērojot kādu vienkāršu likumu – ja vēlies kaut ko, kas nav pirmās nepieciešamības prece, dod sev laiku pārdomām. Ja pēc nedēļas vēlme nav mazinājusies, dodies atpakaļ uz tirdzniecības vietu. Taču, ļoti iespējams, pirkums vairs nebūs aktuāls un Tu būsi ietaupījis naudu. 

Uz veikalu – ar iepirkumu sarakstu

Lai izvairīties no neplānotiem tēriņiem, pirms došanās uz veikalu sastādi pirkumu sarakstu un vadies pēc tā. 

Nepērc pusfabrikātus

Lai arī pusfabrikāti un gatavās maltītes ir ērts risinājums, tomēr tas izmaksā vairāk. Ja vēlies ietaupīt, priekšroku labāk dot svaigiem produktiem. 

Meklē jaunas izklaides iespējas

Izklaide vajadzīga ikvienam, taču tai nebūt nav jāizmaksā dārgi. Mūsdienās ir daudz iespēju – bezmaksas izstādes, koncerti, teātra izrādes. Savukārt par labu alternatīvu restorāna apmeklējumam var kļūt tematiskā ballīte mājās vai pikniks tuvējā parkā. 

Uzkrāj zināšanas

Ikviens veiksmīgs cilvēks zina, ka zināšanās ir spēks. Tas ne vienmēr nozīmē, ka jāiegūst vēl kāds augstskolas diploms – mācīties var katru dienu. Kaut vai ieviešot paradumu lasīt labas grāmatas par efektīvu finanšu pārvaldīšanu.

Vēlos aizņemties

Maksa par kredīta izņemšanu: X
Naudas tūlītēja saņemšana: 0€
Aizdevuma noformēšanas maksa: 0€
Komisija par papildu naudas izņemšanu: 0€
Dienas procentu likme: X

Minimālais maksājums pēc 30 dienām: 0€?

**Ja tiek izņemta summa 600€ apmērā, GPL ir 58.53%, procentu likme gadā ir 47% un kopējā atmaksājamā summa ir 752.67€. Šis piemērs ir balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atmaksāts 12 maksājumos. Aizdevumam nav citu papildu procentu. Piemērs balstīts uz pieņēmumu, ka kredīts tiek atdots laikā. Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt! Pakalpojumu piedāvā Ferratum Bank p.l.c. Adrese: ST Business Centre 120, The Strand Gzira, GZR 1027, Malta. Reģistrācijas numurs: C- 56251. **  Maksimālais atmaksas termiņš ir 60 mēneši.