Viens no veidiem kā papildināt savu ikmēneša budžetu ir gūt pasīvos ienākumus

Pasīvie ienākumi visbiežāk tiek radīti ārpus darba kabineta un ‘’aug, kamēr mēs guļam’’. Taču tas nebūt nenozīmē, ka rezultāti rodas bez darba vai citu resursu ieguldīšanas. 
Daudzi pasīvos ienākumus redz kā labu veidu, kā palielināt savu personīgo budžetu un sasniegt savus finanšu mērķus. Nereti tie kalpo arī kā drošības fonds, ko izmantot neparedzētās situācijās. 

Veidi, kā gūt pasīvos ienākumus

Lai arī sākotnēji pasīvo ienākumu gūšana varētu šķist pārlieku sarežģīta un riskanta, tomēr tas ne vienmēr tā arī ir. Protams, pirms tam svarīgi ievākt pietiekami daudz informācijas un izvērtēt visus iespējamos scenārijus, taču mūsdienās ir ļoti daudz iespēju, kā gūt pasīvos ienākumus bez specifiskām zināšanām vai prasmēm. 

• Viena no plašāk zināmām iespējām ir nekustamā īpašuma izīrēšana. Dzīvesvietu cilvēkiem vajadzēs vienmēr, taču ne visi to var atļauties iegādāties un nevēlas arī uzņemties kredītsaistību risku. Protams, šī iespēja ir reāla tikai tad, ja ir pietiekami liels sākuma kapitāls, ko ieguldīt īpašuma iegādē. Otrkārt jārēķinās arī, ka zināms ieguldījums būs vajadzīgs nekustamā īpašuma uzturēšanā. Tomēr parasti gan īres maksas ir pietiekami augstas, lai pāri paliktu arī peļņa; 


Mūsdienās ir ļoti daudz iespēju, kā gūt pasīvos ienākumus bez specifiskām zināšanām vai prasmēm.

Līdzekļu noguldīšana finanšu un kapitāla tirgus instrumentos, piemēram, krājkontos, depozītos, obligācijās, akcijās. Labs variants var būt arī iemaksu veikšana 3. pensiju līmenī. Izvēloties kādu no šiem variantiem, pasīvie ienākumi rodas no procentu likmēm. Tomēr jāņem vērā, ka tās mēdz būt diezgan mazas – lai gūtu ievērojamu peļņu, noguldītajai summai arī jābūt pietiekami nozīmīgai;

E-grāmatas izveide. Ja kādā jomā esi pietiekami zinošs, lai dalītos tajā ar citiem, vari izmantot interneta sniegtās priekšrocības un izdot e-grāmatu. Protams, darbs būs jāiegulda ne tikai vērtīgas informācijas apkopošanā, bet arī potenciālo lasītāju piesaistē un savas atpazīstamības veidošanā. Ja tas izdosies un grāmatu pirks, pasīvie ienākumi garantēti. Līdzīgā veidā var arī izveidot tiešsaistes kursus vai kādus apmācību materiālus;

Fotogrāfiju ievietošana foto bankās. Brīvajā laikā patīk fotografēt? Arī šo aizraušanos vari izmantot, lai gūtu papildu peļņu. Šobrīd ir izveidotas dažādas foto bankas, kur cilvēki meklē kvalitatīvus attēlus, ko izmantot savām vajadzībām – biznesam, reklāmai un citām komerciālām vajadzībām. Ja kādā no tām ievietosi savas fotogrāfijas, peļņu gūsi ik reizi, kad kāds Tevis uzņemto attēlu izmantos savām vajadzībām. Tāpat peļņu var nest arī muzikālu kompozīciju sacerēšana vai mākslas darbu radīšana – visi darbi, uz kuriem attiecas autortiesības. 

 

Kas jāņem vērā pirms idejas īstenošanas?

Šīs ir tikai dažas no idejām, kā radīt pasīvos ienākumus un uzlabot savu finansiālo situāciju. Lai atrastu sev piemērotāko variantu, jāizvērtē vairāki faktori, piemēram, intereses un prasmes. kā arī resursi, kurus esi gatavs ieguldīt. Pirms idejas īstenošanas uzmanību svarīgi pievērst arī likumdošanas aspektam, piemēram, nodokļu apmaksas nosacījumiem. 

Lai arī varētu šķist vilinoši īstenot vairākas idejas vienlaicīgi, vislabāk tomēr sākt ar vienu, sevišķi, ja esi iesācējs – tas palīdzēs labāk koncentrēties uz pasīvo ienākumu audzēšanu un teicami apgūt vienu metodi pirms ķerties pie nākamās. Vēlāk, kad saprasti procesa pamatprincipi, daļu no peļņas var ieguldīt citos pasīvo ienākumu kanālos, tādā veidā palielinot to apmēru. 

Pareizos lēmumus palīdzēt pieņemt var gan ekspertu ieteikumi, gan citu pieredze. Tādā veidā būs vienkāršāk izstrādāt rīcības plānu un to īstenot, maksimāli izvairoties no kļūdām.