10 tipiskas kļūdas, kuras pieļaujam plānojot budžetu

Finanses un budžets ir katra indivīda vai ģimenes būtiska dzīvošanas sistēma, kas ir jāplāno, jāorganizē un bieži vien tajā ļoti jāiedziļinās.

Kas ir tipiskākās kļūdas, ko mēs pieļaujam plānojot savu budžetu? Vai tie ir nepārdomāti pirkumi? Nesadalīts budžets vai krišana kārdinājumā katru reizi, kad ieejam veikalā?

Par to šajā rakstā - 10 tipiskākās kļūdas, kuras pieļaujam plānojot budžetu.

1. Nefiksēt, kur paliek nauda

Ja Tu nevāksi čekus, nefiksēsi, cik un kur tiek iztērēta nauda, tad vienmēr dzīvosi ar sajūtu: “Kā rodas putekļi un kur paliek mana nauda?”.

2. Pirkt akciju preces

Iepirkties uz akcijām nav slikti, tieši pretēji, tomēr problēmas sākas, ja katru reizi ieejot veikalā Tu pērc akcijas preces, kuras Tev nemaz nav vajadzīgas. Tas, ka tās ir akcijas preces, nenozīmē, ka bez tām nespēsi dzīvot, tādēļ padomā trīs reiz, vai tā lieta Tev patiesi ir vajadzīga, vai vēlies to iegādāties tikai tāpēc, ka tā ir daudz lētāka. 

Bieži vien akcijas preču cenas uzpūš, un tās ir savā īstajā cenā, ko vari arī nepamanīt. Veikali ar šādiem mārketinga trikiem mēģina pārliecināt pircējus, ka viņiem vajadzīgas lietas, kuras patiesībā nemaz ikdienā nelieto. 

3. Budžeta nesadalīšana algas dienā

Vislabākā un gudrāka metode ir algas sadalīšana, kad to saņem. Sadali algu trīs daļās - 50% pamatlietām (ēdiens, dzīvesvieta, komunālie maksājumi), 30% izglītībai un izklaidēm, un 20% ieplāno uzkrājumiem (trešais pensiju fonds, krājkonts u.c.). Sadalot budžetu Tu zināsi ar kādām summām rēķināties. 

4. Rēķinu maksājumu atlikšana

Saņemot algu, samaksā visus tekošos rēķinus- tādā veidā Tu neattapsies mēneša beigās, ka alga iztērēta, bet rēķiniem vairāk nav naudas.

5. Neatlikt uzkrājumam

Vissāpīgākie dzīves momenti ir, kad notiek kas negaidīts, piemēram, sāpošs zobs, darba nespēja, salūzis auto vai santehnikas noplūde, kas prasa neparedzētus ikdienas finansiālos līdzekļus.

Tad glābt situāciju var aizņemoties naudu un atverot kredītlīniju. Kredītlīnija un citi naudas aizdevumi ir atbildīgs pasākums, Tev ir jāapzinās savas iespējas naudu arī atdot. 

6. Iepirkšanās bez saraksta

Lai ietaupītu naudu, galvenais ieteikums veikalā ir iepirkties pēc sastādīta iepirkuma saraksta. Tādā veidā Tu vari sevi pasargāt no liekiem un nevajadzīgiem pirkumiem. Vislabāk, ja pārtikas saraksts ir sastādīts balstoties uz potenicālajām maltītēm.

7. Lielākiem pirkumiem nesalīdzināt cenas

Ja ir ieplānots lielāks pirkums, tad internets ir labākais rīks, lai salīdzinātu preču cenas. Liela daļa elektronikas vai tirdzniecības veikalu piedāvā iegādāties preces arī internetā, un tas savukārt ļauj Tev mājās salīdzināt cenas dažādos veikalos un atrast akciju piedāvājumus.

8. Pāri palikusī nauda - kur tā paliek?

Pieņem lēmumu, ko darīt ar pāri palikušo naudu, ko neesi iztērējis - vai To liksi kādā ieguldījumā, vai atmaksāsi kredītu maksājumus? Nepareizi būtu neiztērēto naudu tērēt niekos, nevis ieguldīt maksājumos vai potenciāli izmantojamās lietās.

9. Atvēli noteiktu budžetu

Lai dzīve būtu paredzami vieglāka, pārzini savas finanses un budžetu. Izturoties pret to vieglprātīgi bieži vien vari sastapties ar sajūtu, ka alga ir iztērēta, bet Tev nav ne jausmas, kur palikusi nauda. Atvēli budžetu jau algas dienā dažādām vajadzībām!

10. Neplānoti pirkumi

Problēmas var rasties mēnesī, kad neplānoti iegādājies kādu lielu pirkumu. Lai mēneša beigās to nenāktos nožēlot, pirms preces iegādes izvērtē, vai Tev tā patiešām nepieciešama. Tāpat padomā, vai tā nepieciešama tieši tagad! 

Lai izdodas veiksmīgi saplānot savu un ģimenes budžetu!

Sorry, there are errors on the page: