4 jautājumi, kurus sev uzdot pirms automašīnas iegādes

Automašīnas iegāde viennozīmīgi ir ļoti svarīgs lēmums. To nekādā gadījumā nevajadzētu sasteigt.

Tādēļ pirms iegādāties, vajadzētu sev uzdot pāris jautājumus, lai skaidri saprastu to, vai esi gatavs iegādāties savā īpašumā automašīnu.

1. Kāds ir mans finansiālais stāvoklis?

Šis ir pats svarīgākais jautājums, ko sev uzdot pirms auto iegādes. Kā jau zināms, tad automašīnas ir dārgas preces, līdz ar to arī jābūt pietiekami lieliem ikmēneša ienākumiem, lai varētu atļauties to iegādāties. Protams, vienmēr var lemt par labu dažādiem aizdevumiem. Arī auto kredīts internetā var būt risinājums.

Taču atceries, ka nopirkt automašīnu ir viens, taču to uzturēt - pavisam kas cits. Tev noteikti papildus kredīta atmaksai jāpierēķina arī izmaksas par degvielu, kā arī par remontu, jo no tās pasargāts nav neviens. Tapēc pirms aizņemies rūpīgi izvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt!

Labāk nedaudz nogaidīt un iekrāt priekš, nevis iegādāties neapdomīgi un pēc tam saprast, ka tomēr nevari atļauties uzturēt automašīnu.

2. Kādu automašīnu varu atļauties?

Kad būsi apzinājies savu finansiālo situāciju, tad varēsi arī saprast, kādu automašīnu vari atļauties iegādāties. Vai tā būs pavisam jauna vai lietota. Jaunas mašīnas pluss ir tāds, ka pirmos gadus Tev nav jāsatraucas par remonta izmaksām, jo tās visas sedz garantija, taču, lai nopirktu pavisam jaunu mašīnu būs nepieciešami daudz lielāki finansiālie līdzekļi – tie var būt vairāki tūkstoši eiro.

Protams, automašīnas cena ir atkarīga arī no auto markas un komplektācijas. Kuram gan negribētos sēsties pavisam jaunā automašīnā? Taču jāatceras vēl viens svarīgs faktors – jaunas mašīnas cena strauji krītas, kad tā izbrauc no salona. Tāpēc, ja sapratīsi, ka izvēlētā automašīna tomēr nav tavā gaumē, tad pārdošanas gadījumā, Tev būs jāsaskaras ar to, ka nāksies to pārdot par krietni zemāku cenu, nekā pats iegādājies.

Turpretī lietotajām automašīnām nav šādas problēmas. To vērtība tirgū vairumā gadījumu ir nemainīga. Lietotu automašīnu Tu varēsi iegādāties par mazāku cenu. Tomēr pastāv risks, ka tā būs jāremontē biežāk. 

3. Kādas ir manas vajadzības saistībā ar automašīnu?

Pirms auto iegādes noteikti vajadzētu apzināties savas vajadzības. Ir cilvēki, kuri savā īpašumā vēlas iegādāties jaudīgu sporta auto, ir cilvēki, kuri vēlas pavisam mazu un ekonomisku automašīnu. Katram cilvēkam un viņa dzīvesstilam var piemeklēt atbilstošāko risinājumu. Tāpēc arī Tev ir jāsaprot, kāds auto Tev ir nepieciešams.

Ja šobrīd esi viens, tad Tu noteikti vari izvēlēties ne pārāk lielu auto, galvenais, lai Tev pašam pietiek vietas tajā. Taču, ja esi jau izveidojis ģimeni, tad priekšroku vajadzētu dot auto, kurš ir ietilpīgs un tajā ir ērti pārvietoties. Svarīgi, lai pietiek vietas arī dažādām bērnu mantām. 

4. Kā izvēlēties labāko automašīnu no piedāvātajām?

Kad būsi sapratis, kādu automašīnu vēlies, tad noteikti nepērc pirmo, ko ieraugi. Ir rūpīgi jāizpēta tirgus un tā piedāvājums. Mūsdienās ir tik daudz auto pārdevēju, ka tik tiešām ir grūti izvēlēties īsto. Galvenais ir saglabāt vēsu prātu un nesteidzīgi pieņemt galveno lēmumu.

Ja esi nolēmis pirkt lietotu auto, tad izvairies no apšaubāmiem auto plačiem un pārdevējiem. Pirms pērc auto, noteikti veic testa braucienus, lai pārliecinātos, ka auto ir labā tehniskā stāvoklī.

Ja pats no auto daudz ko nesaproti, tad labāk paņem līdzi kādu draugu vai tuvinieku, kas ir zinošs automašīnu jomā. Viņš noteikti Tev palīdzēs izvēlēties labāko no piedāvātajām automašīnām. 

Sorry, there are errors on the page: