7 padomi, kā iegādāties lidmašīnas biļetes lētāk

Tuvojas atvaļinājums. Ceļojums, jūra, saule - beidzot pelnītā atpūta. Gribas tālu un uz skaistu, eksotisku zemi, kurā aizmirstos visas rūpes un reizes kaut uz atvaļinājuma laiku. Bet ceļojums ir visai dārgs prieks... ne tikai dzīvošana, ēšana un atpūta izvēlētajā valstī, bet arī nokļūšana tur. 

Dodoties atvaļinājumā parasti iegādājamies biļetes abos virzienos – turp un atpakaļ, jo nekad jau nevar zināt – ja nu uz vajadzīgo datumu visi lidojumi būs izpirkti, tad kā pēc tam tikt mājās? Toties atvaļinājuma beigu datumu gan lieliski zinām, tātad biļetes jāpērk abos virzienos. Bet tāpat dārgi, kaut tikai iegādājoties vienvirziena biļeti, cenšoties nesatraukties par tikšanu atpakaļ. Un lai gan pēdējā laikā arvien biežāk redzamas reklāmas, ka aviobiļetes uz dažādiem galamērķiem ir neticami lētas, vienmēr ir kāds āķis. 

Kā tikt pie sava kārotā galamērķa lidmašīnas biļetes nedaudz lētāk

  1. Klasiskais – pērkam iepriekš. Ilgi iepriekš. Ja atvaļinājuma laiku skaidri zinām un apsveram visus iespējamos (ko varam iedomāties) plānu maiņas variantus, varam iegādāties biļetes jau pāris mēnešus ātrāk, kas garantēs zemāku cenu (īpaši, ja vēl pasekosim aviokompānijas īpašajiem piedāvājumiem). Te gan jāpērk biļete, ko var apmainīt, jo var būt gadījumi, kad ieplānotais var mainīties. 
  2. Svētku laiks -  biļetes vienmēr būs dārgākas (Ziemassvētki, Jaunais gads, Līgo) – tāpēc uz šo laiku pērkam biļetes vai nu krietni pirms tā, vai vienkārši izvairāmies no šiem laika posmiem. 
  3. Izlidojam darba dienā. Biļešu cenas darba dienās ir krietni vien lētākas, nekā nedēļas nogalēs (piektdien, sestdien, svētdien), tāpēc, ja vien tas iespējams, iegādājamies turp un atpakaļ biļetes darba dienu datumos – tas samazinās to cenu. 
  4. Pēdējā brīža biļetes. Īpaši tiem, kam galvenais ir piedzīvojums un ceļojums un ne pat īsti galamērķis. Reizēm tās ir ārkārtīgi lētas, tomēr tas atbilst tiem, kas neplāno savu ceļojumu, bet dodas spontānos piedzīvojumos. 
  5. Lētākas biļetes ir tad, ja izvēlamies lidojumus ar pārsēšanos, tiesa, tas ir ilgāks laiks pavadīts lidostā, ilgāks laiks gaisā, un varbūt pat jāgaida. Te arī jāpievērš uzmanība starplaikam starp reisiem – ka nesanāk skriet cauri visai lidostai, vēl nokavējot. Riskanti. 
  6. Ja lidojam kā ģimene – pārbaudi, cik izmaksā biļete katram pasažierim atsevišķi, jo reizēm tas ir pat lētāk, nekā iegādājoties kopīgu ģimenes biļeti. 
  7. Neērts izlidošanas laiks. Arī agrie rīti un vēlie vakari, tāpat kā brīvdienas, ir laiks, kad mazāk pasažieru grib lidot. Tev tā var būt lieliska iespēja iegādāties lētākas biļetes. Turklāt, ja vēl ar pārsēšanos vai pavadot vismaz dienu starp lidojumiem (iespēja apskatīt vēl vienu valsti – vismaz nedaudz), varam tikt pie pavisam izdevīgiem piedāvājumiem. 

Kas sastāda biļetes cenu?

Pērkot lidmašīnas biļeti, mēs samaksājam gan nodokļus, gan lidmašīnas uzturēšanas izdevumus, plus vēl pievienotās summas – izvēlētā sēdvieta, bagāža un tā tālāk. Tāpēc, ne vienmēr ir būtiski izvēlēties sēdvietu par papildus maksu un vienmēr padomāt pie somās liekamā satura – iespējams ceļot vieglāk, toties lētāk.

Lai nu kā – ja patiešām gribas doties uz kādu galamērķi, esam rūpīgi un noteikti izdosies atrast izdevīgus piedāvājumus. 

Mūsdienās ceļot ar lidmašīnu nemaz nav tik dārgi, kā varētu šķist – ja vien ņemsim vērā šos dažus padomus, rūpīgāk pameklēsim izdevīgus piedāvājumus un lētākas biļetes savam vēlamajam galamērķim, izdosies iztērēt pat līdz 2 vai 3 reizēm mazāk.

Ja nu gadījumā kāds izdevīgs piedāvājums parādās mēneša beigās, kad diemžēl maciņā vairs nav palicis nekas daudz, var apsvērt aizdevumu, protams, rūpīgi pārdomājot iespējas to atmaksāt!

Sorry, there are errors on the page: