7 ieteikumi, kā pareizi kaulēties un ietaupīt

27.08.2020#Parādu pārvaldīšana

Mēs visi vēlamies iegādāties lietas izdevīgāk. Kāpēc gan maksāt par kaut ko daudz dārgāk, ja iespējams nopirkt tieši to pašu preci, par nedaudz zemāku cenu! Mēdz teikt, ka kaulēšanās ir māksla, tas jāprot dabiski un ir cilvēki, kas nekad tā īsti neprot kaulēties – visbiežāk kautrības dēļ. “Ja jau reiz tirgotājs uzlicis tādu cenu, tad man tā jāmaksā”. Tomēr ne vienmēr šāda pieeja ir vislabākā. Tiesa – jāzina arī kur un kā kaulēties, lai ietaupītu. Lielveikalā, protams, necentīsimies desai nokaulēt cenu, bet tirgū, pērkot lietotu auto, pērkot kaut ko no privāta pārdevēja – kāpēc gan ne. Un te jāzina daži knifi, jeb 7 ieteikumi, kā pareizi kaulēties un ietaupīt. 

Ja esam izlēmuši veikt pirkumu apzināti, ar mērķi “nokaulēt” cenu nedaudz zemāku, jāveic iepriekšēju izpēti

1. Kaulēšanās vienmēr ir saruna. Tai jāpieiet pareizi un jāizmanto visas iespējas, ko esam novērojuši kā derīgas. Tāpat, ne katrā situācijā būs piemēroti vieni un tie paši paņēmieni un argumentācija. Viss atkarīgs no paša novērtējumiem – vai precei ir defektiņš, vai pārdevējs citur tirgo nedaudz lētāk, paša novērtējums – par šo preci es varu maksāt x summu (nedaudz zemāk), un tad uzreiz pērku. Katrā situācijā argumentācija jāpielieto uzmanīgi, lai kaulēšanās būtu veiksmīga mums. 

2. Ja esam izlēmuši veikt pirkumu apzināti, ar mērķi “nokaulēt” cenu nedaudz zemāku, veicam iepriekšēju izpēti – cik šāda prece maksā citur, kādas ir priekšrocības un kam noteikti jābūt. Reizēm ir vērts samaksāt prasīto summu, saprotot, ka, aplūkojot citus piedāvājumus, šī patiešām ir labākā cena un tad jau esam ietaupījuši. 

3. Draudzīgi, ne agresīvi. Tas, ja noniecināsim preci, sakot, ka tā ir sliktas kvalitātes, un tāpēc cena būtu jāpazemina, nav labākā kaulēšanās taktika. Tad kam mums pašiem vajadzīga slikta prece par zemu cenu? Izvairāmies no uzstājības un nepieklājības kaulējoties. 

4. Kaulējoties nevajag steigties – viss labais nāk lēni. Pārdevējs ne vienmēr gribēs pazemināt cenu, ja redzēs, ka mēs steidzamies, neesam īsti ieinteresēti. Bet, jo vairāk izskatīsimies pēc pircēja, kas patiešām preci vēlas, vien nespēj vēl izlemt, vai tas atbilst mūsu finanšu iespējām, jo lielāka iespējamība, ka pārdevējs labprātāk atlaidīs cenu nedaudz zemāk. Nopietni pircēji ir viegli atšķirami no nenopietniem un steidzīgiem. 

 

5. Esam elastīgi. Nevaram gribēt, lai pārdevējs cenu samazina uz pusi vai pat uz trešdaļu. Kaulēšanās ir veids, kā ietaupīt, lai samazinātu cenu nedaudz, ne par vairākiem simtiem, tāpēc necenšamies no pārdevēja izvilināt lielāku atlaidi, nekā arī pieklātos.
 
6. Novērtējam objektīvi. Nedodamies kaulēties ar domu, ka vēlamies preci par X summu mazāku un ne centa vairāk. Tā galu galā varam palikt arī bez kārotā pirkuma. Reizēm, aplūkojot vēlamo preci, nākas apjaust, ka īsti nav par ko kaulēties, un tad to var darīt vien skata pēc – ja nu tomēr paveicas šo to ietaupīt. 

7. Reizēm, lai ietaupītu, pat nevajag kaulēties – jo īpaši, ja apzināmies, ka ar lielām kaulēšanās prasmēm neizceļamies – pietiek vien uzmeklēt vajadzīgo preci izpārdošanā – arī sanāks lieliski ietaupīt, bet prece tā pati.