Kā aprēķināt gaidāmās dzīvokļa remonta izmaksas?

Pirms kāda laika iegādājāties dzīvokli, bet tā uzlabošanu atlikāt uz vēlāku laiku? Pēdējais remonts dzīvoklī veikts pirms desmit gadiem, un tagad dzīvoklis izskatās nolietots un gaidīt gaida uzlabojumus? Tās visas ir sadzīviskas situācijas, ko risina ikviena mājsaimniecība.

Ne velti starp visbiežāk pieprasītajiem aizdevumiem ir kredīts remontam jo, uzlabojot savu dzīves vidi, vienlaicīgi uzlabojas arī dzīves kvalitāte.

Vai plānojat veikt kosmētisko vai kapitālo remontu?

Kosmētiskais remonts no kapitālā atšķiras ar iespēju savam dzīvoklim piešķirt jaunu vizuālu izskatu, mainīt iekārtojumu ar mazāku finanšu un laika ieguldījumu. Kosmētiskais remonts neparedz būtisku dzīvojamās telpa pārplānošanu, kas ietver sienu nojaukšanu, inženiertehnisko tīklu pārbūvi vai citas ievērojamas izmaiņas. Šādiem remontdarbiem nav nepieciešamas darbu veikšanas atļaujas un saskaņošana.

Remontdarbu izmaksas ir salīdzinoši zemas. Uzņemoties daļu no darbiem veikt pašu spēkiem, ar 3000 EUR budžetu ir īstenojams neliels dzīvokļa remonts.

Kādus darbus parasti veic kosmētiskā remonta laikā?

Kā jau noskaidrojām iepriekš, tad kosmētiskā remonta mērķis, galvenokārt, ir uzlabot interjera estētisko kvalitāti. Tā laikā ierasti tiek veikti sekojoši darbi:

  • Sienu krāsošana;
  • Flīžu nokalšana;
  • Veco tapešu noņemšana un jaunu līmēšana;
  • Koka grīdas slīpēšana un pārkrāsošana;
  • Grīdas seguma ieklāšana;
  • Elektroinstalācijas pārvilkšana, kontaktligzdu, gaismas ķermeņu uzstādīšana;
  • Santehnikas nomaiņa (vannas, poda, izlietnes montāža);
  • Flīzēšanas darbi;
  • Logu, durvju pārkrāsošana;
  • Citi iekštelpu apdares darbi.

Pieaugot energoresursu cenām, lietderīgi apsvērt iespēju remonta laikā realizēt kādu no mājokļa energoefektivitāti palielinājošiem risinājumiem, lai ietaupītu ilgtermiņā.

Apgaismojums - tūlītējs ietaupījums

Zināms, ka ievērojamu daļu no elektrības ikmēneša izmaksām veido telpas apgaismojums, īpaši, ja mājoklī joprojām lieto kvēlspuldzes vai halogēnspuldzes. To nomaiņa uz LED spuldzēm ievērojami samazinās elektrības patēriņu, kas atspoguļosies jau nākamajā elektrības rēķinā.

Logu nomaiņa - tieša ietekme uz apkures rēķiniem

Diemžēl tieši caur logiem apkures sezonā mājoklis zaudē visvairāk siltuma. Logu nomaiņa un ārsienu papildus siltināšana ir materiāli ietilpīgi darbi, kas palielinās remonta izmaksas, bet palīdzēs ietaupīt ilgtermiņā.

Kā noskaidrot materiālu un meistaru darba izmaksas?

Kad zināmi visi veicamie darbi, jāsastāda nopērkamo materiālu un preču saraksts. Preču un materiālu cenas iespējams noskaidrot vienkārši, izmantojot interneta palīdzību – aplūkojot cenas internetveikalos vai cenu salīdzināšanas portālos.

Specifiskākas preces, kā santehniku, jaucējkrānu vai izlietni, labāk meklēt un apskatīt uz vietas būvniecības preču vai specializētajos veikalos. Piemērotāko flīžu, grīdas seguma vai tapešu izvēli tāpat ieteicams veikt klātienē. Plānojot remontu, jārēķinās, ka šobrīd izmaksas var mainīties pat pa dienām, tāpēc tāmē nav prātīgi iekļaut pašas zemākās cenas.

Lai saprastu, cik izmaksās darbaspēks, vajadzēs sazināties ar vairākiem remontdarbu speciālistiem. Iespējas, kur tos meklēt, šobrīd ir vairākas. Pirmā izvēle ir aptaujāt draugus un radus, kuri pēdējo gadu laikā veikuši remontu, meklēt specializētos sludinājumu portālos un izveidotās interešu grupās sociālos tīklos, kā arī apmeklējot pakalpojumu sniedzēju mājaslapas. Tādējādi īsā laikā gūsiet priekšstatu par pakalpojumu piedāvājumu un vidējo cenu līmeni.

Labs risinājums darbu un budžeta plānošanā ir meistaram uzticēt konkrētu telpu vai remonta sadaļu. Vannas istabas remonts vai virtuves tehnikas uzstādīšana, ko veicis profesionālis, noteikti būs pamatots lēmums. Pirms darbu uzsākšanas saskaņojiet veicamā darba apjomu un palūdziet tāmi - piedāvājumu.

Materiālu izmaksas salīdziniet ar izmaksām internetā vai būvniecības preču veikalos un uzdodiet konkrētus jautājumus, ja norādītās izmaksas tāmē izrādās augstākas. Profesionāli pakalpojumi sniedzēji bieži izmanto materiālus, ar kuriem pieraduši strādāt un nodrošina labāko kvalitāti. Tā, piemēram, apdares materiāliem ir tik plašs klāsts, ka neprofesionālim ir grūti tajos orientēties.

Nevajadzētu plānot pašiem veikt elektrības ievilkšanas vai pārvilkšanas darbus, tāpat santehnikas darbus.

Līdzekļi neparedzētiem izdevumiem

Lai cik precīzi tika plānots remonta darbu budžets, neatradīsies cilvēks, kurš varētu pierādīt, ka izdevumu ziņā spējis iekļauties pirms remonta sagatavotajā tāmē par visiem 100%. Iemesli, kāpēc mēdz rasties papildu izdevumi, ir ļoti dažādi – sākot ar pēkšņu cenu kāpumu un beidzot ar darbu gaitā atklātiem defektiem, par kuriem pirms tam nebija informācijas.

Neparedzētiem izdevumiem parasti iesaka atvēlēt 10-15% no remonta budžeta.

Sorry, there are errors on the page: