Vannas istabas remonts ar nelielu budžetu? Viss kas par to jāzina

Ir vajadzīgs vannas istabas remonts, bet moderna vannas istaba ar dārgu aprīkojumu ir ļoti tālu no tā, ko varat atļauties? Šī ir laba ziņa: veikt vannas istabas remontu var arī ar ierobežotiem naudas līdzekļiem. Lai kvalitatīvi izremontētu vannas istabu, ir nepieciešama tikai apņēmība un dažas radošas idejas.

Tas, cik izmaksā vannas istabas remonts, atkarīgs no vairākiem faktoriem, piemēram, vannas istabas platības, veicamajiem darbiem, izmantotajiem materiāliem. Ja vannas istabas remontu veicat pašu spēkiem un esat gana radoši, vannas istabas remonts izmaksas var pielāgot teju jebkuram budžetam. Savukārt, ja darbus plānots uzticēt speciālistam, jārēķinās, ka vannas istabas remonts cena attiecīgi būs lielāka, jo meistars vēlēsies samaksu par paveikto darbu.

Svarīgs faktors - ikviens remonts piešķir mājoklim pievienoto vērtību. Tas nozīmē - ja kādreiz būs vēlme nekustamo īpašumu pārdot, tā pārdošanas cena būs augstāka. Līdz ar to remonts ir labs ieguldījums.

Sākumā izvērtējiet budžetu, lai saprastu, kādas pārmaiņas savā vannas istabā varat ieviest. Ja finansiālās iespējas ir pavisam nelielas, iespējams, jūs vēlēsieties apstāties pie nelieliem uzlabojumiem, piemēram, jaunas sienas krāsas, jauna tualetes poda vai dušas. Ja budžets ir lielāks, var koncentrēties uz vērienīgākām izmaiņām, piemēram, nomainīt flīzes un visu santehniku. Viss jau ir vienmēr atkarīgs no pieejamā budžeta.

Neatkarīgi no tā, kādas pārmaiņas plānots veikt, vairumā gadījumu vannas istabas remonts ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ uz kvalitātes rēķina noteikti taupīt nevajadzētu. Turpinājumā dažas idejas, kas palīdzēs kvalitatīvi veikt vannas istabas remontu un vienlaikus ietaupīt.

Flīžu izvēle

Viens no variantiem, kā ietaupīt, ir izvēlēties lētākas flīzes. Otra iespēja ir flīzēt grīdu, savukārt sienas - tikai daļēji. Piemēram, var izvēlēties vienu horizontālu flīžu joslu, bet pārējo - nokrāsot.

Dārgākas un izsmalcinātākas flīzes varat izmantot kā akcentu - izvietojot tās blakus vienkāršākām budžeta klases flīzēm. Tā tiks panākts lielisks efekts un arī ietaupīta nauda.

Vannas istabas virsmu un mēbeļu izvēle

Šobrīd izvēles iespējas ir tik plašas, ka atrast piemērotākās vannas istabas mēbeles un virsmas noteikti nebūs sarežģīti. Ja nevēlaties taupīt uz materiālu rēķina, pievērsiet uzmanību krāsām - mēbeles un virsmas populārākajos toņos (piemēram, baltā un bēšā) nereti maksā vairāk, nekā mazāk tradicionāli risinājumi. Te gan jāpiebilst, ka izvērtēt savas vēlmes un iespējas, kā arī aplūkot piedāvājumu nepieciešams vēl pirms darbu uzsākšanas, lai veiksmīgi varētu saskaņot visus materiālus un dizaina risinājumus.

Šobrīd modē ir arī dažādi tā saucamie DIY projekti. Piemēram, vecas kumodes pārveidošana par izlietnes skapīti. Lai to paveiktu, mēbeles augšējā daļā jums ir jāizveido caurums, kur ievietot izlietni. Tāpat iespējams, ka kumodi pirms tam nāksies restaurēt un pielāgot vannas istabas stilam. Tomēr rezultāts noteikti būs ieguldīto pūļu vērts.

Ja jūsu mērķis ir ietaupīt, vilinoša var būt doma izvēlēties mazākus skapīšus vai ietaupīt uz plauktu un citu mēbeļu izmēra rēķina. Tomēr jāņem vērā, ka vannas istabai jābūt funkcionālai - svarīgi, lai tajā ir pietiekami daudz vietas mantu uzglabāšanai. Telpas, kur visas brīvās virsmas ir pārpildītas ar kosmētikas līdzekļiem vai citiem priekšmetiem, izskatās haotiskas un nav praktiskas. Līdz ar to der parūpēties par to, lai jūsu vannas istabā būtu pietiekami daudz grīdas un sienas skapīšu, kur novietot visu, kas nepieciešams. Protams, šajā gadījumā jāņem arī vērā telpas platība. Ja tiek veikts mazas vannas istabas remonts un uz grīdas nav daudz vietas, kur izvietot skapīšus, nepieciešams plašāk izmantot sienu.

Krāsošana

Ja budžets ir ierobežots, sienu pārkrāsošana, iespējams, ir lētākais un arī efektīvākais risinājums, kā uzlabot telpas izskatu.

Tomēr te jāatceras dažas nianses. Pirmkārt, tas prasīs vairāk laika, nekā sākotnēji varētu šķist. Pat ja vannas istaba ir mazākā telpa jūsu mājoklī, jums lēnām un rūpīgi ar otu jādarbojas ap tualetes podu, izlietni un vannu vai duškabīni. Tāpat jāņem vērā visas sienu nišas, stūri un citi elementi, kas krāsošanas darbu var padarīt sarežģītāku. Tas viss prasa laiku un pacietību. Tādēļ, plānojot veikt remontu, ņemiet to vērā.

Vēl viens svarīgs aspekts, ko nedrīkst ignorēt, ir mitrums. Tā kā vannas istabā uzkrājas mitrums, bieži mainās temperatūra un ātri var attīstīties pelējums, svarīgi ieguldīt labas kvalitātes krāsās. Piemēram, griestiem varat izvēlēties speciālu krāsu, kas kavē pelējuma veidošanos.

Detaļas

Pievērsiet uzmanību nelielajām detaļām - gaismas ķermeņu, izlietnes jaucējkrānu, kā arī dvieļu turētāju un citu elementu nomaiņai. Šīs detaļās, kaut mazas, tomēr vannas istabā ir ļoti nozīmīgas. Lieliskas idejas un iedvesmu atradīsiet gan internetā, gan specializētajos žurnālos vai veikalos.

Pārveidojot vannas istabu, īpašu uzmanību pievērsiet apgaismes ķermeņu izvēlei. Ir svarīgi, lai šīs telpas apgaismojums būtu pietiekami spilgts - īpaši būtiski tas ir tad, ja vannas istabā nav logu un tajā neieplūst dienas gaisma. Tādā gadījumā telpu jāapgaismo ar mākslīgo apgaismojumu - vairākām lielākām vai mazākām lampām, kas izgaismo visu telpu.

Vannas atjaunošana

Jaunas vannas vai dušas kabīnes iegāde prasa visai ievērojamus finansiālos ieguldījumus. Tādēļ labs risinājums var būt vecās vannas vai dušas atjaunošana. Pirms tam konsultējieties ar speciālistu, kas novērtēs esošo vannu un iespējamās atjaunošanas izmaksas. Dažkārt tomēr var izrādīties, ka iegādāties jaunu vannu vai dušu ir izdevīgāk un vienkāršāk.

Lietota aprīkojuma iegāde

Vēl viens veids, kā panākt, ka vannas istabas remonts neizmaksā pārāk daudz, ir ieskatīties lietotu preču tirdzniecības vietās, kā arī internetā. Tādā veidā var iegādāties ne tikai labus vannas istabas spoguļus un citus dizaina elementus, bet arī izlietnes, vannas, dušas kabīnes un visu pārējo. Ja vēlaties savā vannas istabā izmantot šāda veida risinājumus, jāpatur prātā, ka atrast visu nepieciešamo var būt visnotaļ laikietilpīgs process. Tātad ik pa laikam būs jāpārskata piedāvājums, vai netiek piedāvāts kaut kas jums noderīgs.

Ekonomiski un videi draudzīgi risinājumi

Kad veicat remontu vannas istabā, neaizmirstiet par ekonomiskiem un videi draudzīgiem risinājumiem. Tualetes pods, izlietnes jaucējkrāns un dušas klausule, kas dod iespēju kontrolēt ūdens plūsmas režīmus, palīdz ietaupīt naudu ne tikai to iegādes brīdī, bet arī ilgtermiņā. Ūdens patēriņš ir mazāks, līdz ar to samazinās arī izmaksas. Turklāt ūdeni taupošas dušas klausules un jaucējkrāni nav dārgāki par parastajiem. Līdz ar to - jūs netērēsiet vairāk, lai ietaupītu ilgtermiņā.

Lietotu vai otrreiz pārstrādājamu materiālu izvēle ir draudzīga videi. Šobrīd ir daudz iespēju izvēlēties videi draudzīgus risinājumus, kas palīdzēs taupīt resursus. Un vēl - veicot remontu vannas istabā, Jūs, iespējams, vēlēsieties atbrīvoties no vecajām lietām - spoguļiem, skapīšiem vai citiem elementiem, kas pēc remonta vannas istabā vairs neiederēsies. Ja šīs lietas ir labā stāvoklī, varat tās pārdot vai atdot kādam, kurš priecāsies par sev noderīgām lietām un iespēju ietaupīt.

Santehnikas novietojuma maiņa

Kaut arī vērienīgāks vannas istabas remonts var ietvert tualetes poda, duškabīnes vai vannas novietojuma maiņu, jūs ietaupīsiet, ja šos elementus atstāsiet tur, kur tie atradušies līdz šim. Turklāt, ja jāveic mazas vannas istabas remonts, ļoti iespējams, ka šī brīža izkārtojums arī ir vienīgais optimālais variants.

Pat ja šāda veida pārmaiņas nav paredzētas, ir daudz citu iespēju, kā uzlabot jūsu vannas istabas izskatu un funkcionalitāti.

Santehnikas izstrādājumu kvalitāte

Viens no svarīgākajiem elementiem ikvienā vannas istabā ir santehnika, un uz tās rēķina taupīt noteikti nevajadzētu. Izvēloties tualetes podu, vannu, duškabīni un citus jums vajadzīgos elementus, īpaša uzmanība jāpievērš šo izstrādājumu kvalitātei.

Tualetes podu un citu santehnikas elementu piedāvājums, kā arī cenas ļoti atšķiras. Lai izvēlētais aprīkojums telpu padarītu ne vien funkcionālu, bet arī ilgi un labi kalpotu, vienmēr izvēlieties augstākās kvalitātes izstrādājumus, ko vien jūsu budžets atļauj.

Domājot par to, cik maksā vannas istabas remonts, jāvērtē vairāki faktori - gan materiāli, gan aktuālo darbu saraksts. Nozīme ir arī telpas platībai - piemēram, mazas vannas istabas remonts noteikti maksās mazāk, nekā remonta veikšana lielākā telpā. Ja tiek piesaistīts meistars, remonta izmaksas, protams, būs augstākas.

Remonts ir lielisks veids, kā ieviest vēlamās pārmaiņas arī jūsu vannas istabā. Pirms ķerties klāt remontam, izvērtējiet savas finansiālās iespējas, izlemiet, ar ko sāksiet, vai vannas istabu remontēsiet paša spēkiem, kādā veidā uzlabosiet sienas un grīdas, kā panāksiet citas vēlamās pārmaiņas. Tas ir būtiski, lai tad, kad darbi būs beigušies, jūs būtu apmierināti ar visām pārmaiņām, kas remonta laikā ieviestas.

Nepieciešams kredīts remontam. Kāpēc izvēlēties aizdevumu no Ferratum?

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: