Kā tikt vaļā no parādiem!

Ir tikai dažas lietas, kas izraisa lielāku stresu, nekā būšana parādā, raizes par to, kā savilkt galus kopā, un nepārtrauktie kreditoru atgādinājumi. Iespējams neesat pārliecināts, kā tikt ārā no parādiem. Taču jūs neesat viens. Par laimi ir eksperti, kas var sniegt praktiskus ieteikumus, lai palīdzētu jums atmaksāt parādus.

Pirmkārt, ir situācijas, kad nokļūšana parādā ir neizbēgama. Piemēram, jūs varat iegādāties māju, automašīnu, apmaksāt medicīnas pakalpojumus vai maksāt par bērna izglītību. Ja jums nav pietiekami daudz finanšu, lai apmaksātu lielāku pirkumu pilnībā, tad aizdevuma ņemšana bieži vien var būt ļoti gudrs solis.

Tomēr ir situācijas, kad galu galā aizņematies vairāk naudas, nekā varat atļauties atmaksāt. Šī ir situācija, kad saprotat, ka esat nokļuvis nepatikšanās. Tomēr ir svarīgi neļauties panikai. Jūs vienmēr varat atrast risinājumus, kas var jums palīdzēt tikt galā ar parādiem. 

Šeit sniegti daži praktiski padomi, lai palīdzētu jums tikt galā ar parādiem.

Pārvērtējiet savas finanses

Lai nākotnē nepieļautu līdzīgas finanšu kļūdas, ik pa laikam pārvērtē savas finanses un izdari secinājumus

Pārvērtējiet savas finanses. Vienmēr sāciet Jauno gadu, aplūkojot pagājušā gada finanšu kļūdas un finanšu panākumus. Ko jūs varat no tā mācīties? Ko jūs izdarījāt labi? Ko jūs varētu darīt labāk? Sastādiet budžetu nākamajam gadam, izmantojot mācības, ko apguvāt iepriekšējā gadā, un izmantojiet to, lai regulētu savus tēriņus nākamajā gadā. 

Plānojiet labi un iepērcieties gudri

Pirms došanās uz pārtikas veikalu sastādiet sarakstu ar produktiem, kas jums jāpērk. Precīzi zinot jau iepriekš, tieši kas jums nepieciešams, un pieturoties tikai pie konkrēto produktu iegādes jūs varat iekļauties savā budžetā. Centieties iegādāties vairumā; kooperēšanās ar ģimeni vai draugiem, iegādājoties pārtiku vairumā, arī var būt lieliska naudas ietaupīšana.

Ja jums ir tendence pārtērēt līdzekļus, iegādājoties dāvanas Ziemassvētkos, un tas jums ir svarīgi, gatavojieties tam jau iepriekš. Pārdomāti saplānojiet budžetu un iegādājieties dāvanas visa gada garumā, lai izvairītos no nepārdomātiem pēdējā brīža tēriņiem un nokļūšanas parādos.

Uzņemieties nepilna laika darbu un pārdodiet lietas, kas jums nav nepieciešamas

Viens no labākajiem veidiem, kā tikt vaļā no parādiem, ir īslaicīga papildu nepilna laika darba uzņemšanās. Papildus nopelnītā nauda ir lielisks veids, kā apmaksāt rēķinus. 

Vēl viens lielisks veids, kā iegūt papildu naudas līdzekļus parādu apmaksai, ir mājās esošo lietu, kas jums vairs nav vajadzīgas vai netiek izmantotas, pārdošana. Pārdodiet šīs lietas privāti vai tirdzniecības laukumā, lai iegūtu papildu skaidru naudu parādu apmaksai.

Apsveriet sarunu ar ekspertu

Ja saprotat, ka skaitļi un budžeta veidošana vienkārši nav raksturīga jūsu DNS, tad nākamā labākā lieta var būt palīdzība finanšu jomā. Finanšu ekspertam nav jābūt profesionālam kā rēķinam, kurš jums iespējams jāapmaksā. Tā vietā tas var būt draugs ar labu naudas izjūtu un pieredzi finansēs, kurš var jūs izglītot finanšu jomā, sniegt vadlīnijas un ieteikumus.

Sorry, there are errors on the page: