4 biznesa idejas - Ar minimāliem ieguldījumiem

06.07.2022#Mans bizness

Pretēji populāram uzskatam, ka biznesa uzsākšanai nepieciešams liels kapitāls, ir ļoti daudz veidu, kā uzsākt biznesu ar minimāliem ieguldījumiem. Protams, tas  joprojām nozīmē, ka nepieciešams izstrādāt ideju, izveidot zīmolu, veltīt laiku un pūles mārketingam un reklāmai, kā arī piesaistīt klientus un nodrošināt lielisku klientu apkalpošanu. Tomēr pastāv veidi, kā apiet tradicionālās biznesa uzsākšanas izmaksas, piemēram, sākotnējos ieguldījumus krājumu izveidei, izdevumus, kas saistīti ar noliktavas un mazumtirdzniecības telpām.

Šajā rakstā esam apkopojuši 4 biznesa idejas ar minimāliem ieguldījumiem – šīs biznesa idejas ir lieliskas tiem, kuriem nav liela kapitāla, kā arī iesācējiem un aizņemtiem cilvēkiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu, neriskējot un neatmetot citus savus ikdienas pienākumus!

1. Tiešā piegāde (drop shipping)

Krājumu iepirkšana, uzglabāšana, pakošana, izsūtīšana – preču pārdošana ir laikietilpīgs un sarežģīts process. Tā vietā mūsdienās cilvēki dod priekšroku tiešajām piegādēm jeb drop shipping, kas ir vienkārša un lēta biznesa ideja.

Tiešā piegāde ir biznesa modelis, kurā trešās puses piegādātājs uzglabā un nosūta preci klientam Jūsu vārdā. Tā ir viena no labākajām un veiksmīgākajām mūsdienu biznesa idejām, jo nav nepieciešams ieguldījums, kā arī nav nepieciešama iesaiste – Jūs darbojaties vien kā starpnieks, izvietojot reklāmu, piesaistot klientus un pieņemot pasūtījumus.

Iespējas tiešajai piegādei ir daudz un dažādas – dažādi produkti, piemēram, apģērbi vai nišas produkti, piemēram, preces mājdzīvniekiem. Ir gan vietējie, gan ārzemju piegādātāji, ar kuriem varat sadarboties. Galvenais, lai piegādātājs ir uzticams! Lai par to pārliecinātos, sākumā ieteicams veikt kontrolpirkumu jeb pasūtīt preces paraugu – tā varēsiet būt drošs, ka piedāvājat klientam labāko, tirgum atbilstošu preci.

Tiešā piegāde ir arī lielisks veids, kā pārbaudīt savu biznesa ideju, pirms ieguldāt tajā savas finanses. Ja tiešās piegādes bizness izdodas ļoti veiksmīgs, vienmēr varat uzsākt patstāvīgu tirdzniecību.

2. Rokdarbu un citu hobiju preču pārdošana

Ja Jums ir kāds hobijs, piemēram, esat rokdarbnieks, kādēļ gan nepamēģināt savu hobiju pārvērst darbā? Neatkarīgi, vai lejat sveces, izgatavojat ziepes, cepat kūkas vai darāt ko citu, izmēģiniet savas spējas pārdošanā! Iespējams, Jūsu oriģinālpreces ir tieši tas, ko kāds meklējis jau sen – galu galā, otra tāda eksemplāra, visticamāk, nav.

Atšķirībā no citām šajā sarakstā iekļautajām biznesa idejām, šajā gadījumā Jums ir jāapdomā gan krājumu izveide, gan piegāžu veikšana, tomēr vienmēr varat darboties arī ar nelielu noliktavu vai pēc pasūtījuma, līdz pasūtījumu apjoms pieaug.

Patiesībā ļoti daudzi zināmi zīmoli savu darbību uzsākuši, pārdodot preces Etsy vai eBay vai draugiem un ģimenei, tādējādi ar laiku veicinot atpazīstamību. Galvenais – parūpējieties par kvalitatīvu klientu servisu, jo tā ir puse no uzvaras, kā arī atcerieties, ka klientam vienmēr ir taisnība! Esiet īpaši uzmanīgs, ja plānojat pārdot pārtikas produktus vai kosmētiku un apskatiet normatīvus, kas regulē šo preču pirkšanu/pārdošanu!

3. Citu cilvēku pakalpojumu pārdošana

Citu cilvēku pakalpojumu pārdošana nav pasīvs bizness, tomēr tas noteikti var būt ienesīgs papildu ienākumu avots, kas neprasa pamatīgus ieguldījumus. Šajā gadījumā Jūsu inventārs un lielākais ieguldījums ir laiks, kas nepieciešams, lai atrastu aktuālus pakalpojumus, kurus piedāvāt citiem. Arī šajā gadījumā Jūs darbojaties vien kā starpnieks, izvietojot reklāmu, piesaistot klientus un pieņemot pasūtījumus.

Rakstnieki, grafiskie dizaineri, virtuālie asistenti, SEO praktiķi, uzkopšanas pakalpojumu sniedzēji, suņu staigātāji, nekustamo īpašumu speciālisti un vēl daudzi citi profesionāļi, kuru pakalpojumus varat pārdot – varat piedāvāt tos kā pastāvīgus pakalpojumus vai projekta tipa pakalpojumus. Lai pārdotu pakalpojumus, Jums var noderēt tādas platformas kā dažādas Facebook domubiedru grupas vai Upwor. Šādā veidā, izmantojot ārštata tirgu, protams, varat pārdot arī savus pakalpojumus.

4. Digitālu produktu vai tiešsaistes kursu pārdošana

Digitālie produkti, piemēram, mūzika, kursi, aplādes (podcasts) un veidnes (templates), ir patiesi unikālas biznesa idejas, kas no iepriekš minētajām biznesa idejām pieprasa vismazākos ieguldījumus. Atšķirībā no pārējām idejām, šīs nav taustāmas, līdz ar to  nav jāuztraucas par ražošanas, uzglabāšanas un piegādes izmaksām. Šajā gadījumā sarežģītākais uzdevums ir izdomāt labu digitālo produktu, kas ir pietiekami lietderīgs, lai cilvēki būtu ar mieru maksāt, lai to lejupielādētu.

Iespējas ir ierobežotas, tomēr tēmas ir teju vai neierobežotas — sākot ar oriģināliem dziesmu miksiem, beidzot ar aplādēm par personīgajiem piedzīvojumiem. Iespējams, Jums ir kāds talants – apmāciet arī citus, piedāvājot tiešsaistes kursus! Mūsdienās tas ir viens no ienesīgākajiem biznesiem. 

Atcerieties, ka jebkura biznesa uzsākšanai, arī ar minimāliem ieguldījumiem, nepieciešams vairāk nekā tikai sapnis un laba ideja – galvenā biznesa panākumu atslēga ir rūpīgs un pārdomāts biznesa plāns! Apdomājiet visus ar biznesa ideju saistītos izdevumus un ienākumus, potenciālo klientu bāzi, pirkšanas un pārdošanas kanālus un citus aspektus. Nepadodieties pie pirmajām grūtībām, kas biznesa uzsākšanā ir pašsaprotamas! Lai izdodas!

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: