Virtuves Remonts - Ar ko sākt?

Virtuve ir viena no mājokļa svarīgākajām telpām, līdz ar to virtuves remonts ir viens no sarežģītākajiem un apjomīgākajiem remontdarbiem majoklī gan darbu, gan izmaksu ziņā - lai virtuve būtu vizuāli pievilcīga, ērti lietojama un kalpotu ilgāk, ir rūpīgi jāizvērtē apdares materiāli, mēbeles, sadzīves tehnika un to atrašanās vieta.

Tā kā remonts ir ilgtermiņa ieguldījums, turklāt neviens nevēlas pārtaisīt izdarīto un ieguldīt papildu finanses, tas ir jāplāno ļoti rūpīgi. Uzsākot remontu virtuvē, var nākties saskarties ar vairākiem neskaidriem jautājumiem. Pirmais no tiem - ar ko sākt? Mēs esam apkopojuši rīcības plānu soli pa solim - laiks ķerties pie darba!

Ar ko uzsākt remontu virtuvē? - Soli Pa Solim

Veiciet izpēti un smelieties iedvesmu

Pirms ķeraties pie materiālu, instrumentu iegādes un remontdarbiem, vajadzētu precīzi saprast, kādu gala rezultātu vēlaties panākt. Veiciet izpēti - mūsdienās pieejami dažādi lieliski rīki, kur smelties iedvesmu, piemēram, vietne Pinterest. Tāpat varat arī apskatīt draugu/radinieku/kolēģu un citu paziņu virtuves, kas ļaus gūt priekšstatu par to, kādus risinājumus vēlaties redzēt savā virtuvē.

Nolemiet, kāda stila virtuvi vēlaties, kādas krāsas un materiālus izmantosiet, kādas būs mēbeles, to izvietojums u.tml. Pievērsiet uzmanību katrai šķietami sīkākajai detaļai, ņemiet vērā visu ģimenes locekļu vajadzības un vēlmes - lai rastos pēc iespējas skaidrāks priekšstats, iesakām doties uz virtuvi un kopā ar ģimeni vizualizēt iespējamo rezultātu, visas idejas piefiksējot!

Atcerieties - virtuvei galvenokārt jābūt praktiskai un funkcionālai, tādēļ virtuvē vajadzētu izvēlēties, piemēram, minimālismu vai modernismu. Šādi dizaini ir elastīgi un laika gaitā, atkarībā no vajadzībām, soli pa solim, tos iespējams transformēt un papildināt.

Kad radies aptuvens priekšstats par gala rezultātu, centieties izveidot moodboard jeb domu karti, kas sastāv no atbilstošiem attēliem - tas noderēs ne tikai Jums pašam, lai vizualizētu iespējamo rezultātu, bet arī meistaram (ja tādu piesaistīsiet), lai ievērotu plānu un paveiktu darbus raitāk. Attēlus varat iegūt gan Pinterest, gan visiem labi zināmajā Google meklētājā.

Izveidojiet plānu

Lai remontdarbi ritētu raiti un Jūs vienmēr zinātu, kas paveikts un kas vēl sagaida, nepieciešams izveidot plānu. Plāns pamatīgi atvieglos virtuves remonta procesu, kā arī mazinās ar to saistītos uztraukumus, jo konkrēti zināsiet, kas nepieciešams un kas jādara, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Remonta plānā vajadzētu iekļaut sekojošu informāciju:

 • Plānotos remontdarbus;
 • Plānoto remontdarbu secību;
 • Plānoto remontdarbu termiņus;
 • Kurus remontdarbus paveiksiet pats un kurus uzticēsiet meistaram;
 • Plānotajiem remontdarbiem nepieciešamo materiālu un instrumentu saraksts (kas Jums jau ir un ko nāksies iegādāties);
 • Komunikācijas, kuras jau ir virtuvē un nevar pārnest (stāvvadi, gāzes vads, ventilācija);
 • Remontam pieejamo budžetu.

Plānošanas procesa sarežģītākais posms ir noteikt attālumus starp dažādiem virtuves objektiem. Ja ir iespējams, iesakām pieturēties pie klasikas jeb veidot virtuvē zelta trijstūri, kur izlietne, ledusskapis un plīts izvietoti trijstūra formā.

Tāpat ļoti izplatīta kļūda ir ieplānot par maz laika, lai pabeigtu virtuvē visus remontdarbus. Gadījumā, ja kādus darbus esat nolēmis veikt paša spēkiem, pārliecinieties, vai varēsiet remontu pabeigt patiešām savlaicīgi - jau sākumā nosakiet konkrētas dienas, kuras varēsiet veltīt remontdarbu veikšanai! Iespējams, tās būs brīvdienas, varbūt darba dienu vakari vai arī atvaļinājums. Rēķinieties, ka vidēji virtuve tiek remontēta 6 līdz 8 nedēļas!

Izveidojiet tāmi

Tikai pēc tam, kad esat sapratis, kādu vēlaties redzēt gala rezultātu, kādus un cik daudz materiālu un instrumentu vajadzēs, kādi papildspēki tiks piesaistīti, varēsiet pievērsties tāmes izstrādei. To iespējams darīt, piemēram, ar roku uz papīra lapas, tomēr ērtāk būs, ja to veidosiet Excel tabulā. Tāmē jāiekļauj sekojoša informācija:

 • Virtuves izmēri (kopējā platība, sienu un grīdu virsmu garums un platums, durvju ailes garums un platums, logu garums un platums u.tml.);
 • Remontam nepieciešamie materiāli, to daudzums un cenas.

Ņemiet vērā - lai saprastu virtuves remonta izmaksas pēc iespējas precīzāk, tāmē jāiekļauj nevis zemāko, bet gan vidējo cenu! Tā kā virtuves remonts, viennozīmīgi, ir viens no dārgākajiem mājokļa remontiem, bieži vien cilvēki vēlas ietaupīt, līdz ar to izvēloties lētākās un ne tās labākās kvalitātes preces.

Vienmēr atcerieties, ka kvalitāte ir svarīgākākais rādītājs! Lētākais visbiežāk nav labākais ilgtermiņā, tādēļ izvēlieties tikai un vienīgi kvalitatīvus materiālus, mēbeles un sadzīves tehniku, kas uzticami kalpos vairāku gadu garumā. Lai ietaupītu, varat apdomāt tādu iespēju kā lietotu būvmateriālu, mēbeļu un sadzīves tehnikas iegādi, kā arī rūpīgi salīdzināt cenas dažādos veikalos! Visērtāk to izdarīt, izmantojot internetveikalus un cenu salīdzināšanas portālus.

Beigās tāmei vajadzētu pievienot aptuveni 10-20% no kopējās remontam paredzētās naudas summas, kas noderēs neplānotiem tēriņiem - remonta procesā tādu noteikti netrūks! Tāme ir viena no remontdarbu galvenajām panākumu atslēgām, kas ļauj nepārtērēties, tādēļ, ja neprotat to izveidot paša spēkiem, noteikti vērsieties pie profesionāļa, kas palīdzēs - tas, protams, ir maksas pakalpojums, taču kopumā ļaus ietaupīt Jums daudz vairāk!

Apdomājiet - darīsiet pats vai uzticēsiet meistaram?

Nav noslēpums, ka, veicot remontdarbus, lielāko daļu no izdevumiem bieži sastāda tieši meistaru pakalpojumi, tādēļ lielākā dilemma, uzsākot virtuves remontdarbus - darīt pašam vai uzticēt meistaram? Jāsaprot, ka nevaram būt zinoši un profesionāli visās jomās, turklāt remonta ziņā virtuve ir viena no sarežģītākajām, ja pat ne sarežģītākā telpa, tādēļ, lai vēlāk nenāktos nožēlot un pārstrādāt paveikto, ieguldot papildu finanses, iesakām neriskēt.

Protams, salīdzinoši vienkāršus uzdevumus, kā piemēram mēbeļu demontāža un telpu iekārtošana varat paveikt paša spēkiem, savukārt tādi darba kā sienu un griestu virsmas krāsošana, elektrības ierīkošana, santehnikas darbi, tapešu/flīžu un grīdas seguma ieklāšana lai paliek zinoša meistara rokās.

Šobrīd, kad ir pavisam viegli iekrist krāpnieku tīklos, meistarus izvēlieties ļoti rūpīgi - noteikti nebaidieties jautāt iepriekšējo darbu piemērus vai pat sazināties ar cilvēkiem, kuru mājoklī konkrētais meistars veicis remontdarbus! Ņemiet vērā arī to, vai meistaram ir atbilstoša sertifikācija!

Vislabākā reklāma ir reklāma, kas rodas ''no mutes mutē'', tādēļ apjautājieties savām paziņām - varbūt kāds no viņiem var ieteikt uzticamu meistaru, kas nepārspīlē izmaksas, kā arī savu darbu veic patiesi atbildīgi un kvalitatīvi? Ja paziņu lokā nav zināms neviens uzticams remontstrādnieks, meistaru varat meklēt specializētos profesionāļu sludinājumu portālos

Ja nepieciešams, konsultējieties ar profesionāļiem

Gadījumā, ja nekad neesat veicis virtuves remontu un neesat drošs par to, kā Jūsu vīzija varētu izskatīties gala rezultātā, ieteicams iepriekš konsultēties ar profesionāļiem! Atkarībā no situācijas, varat izmantot būvuzņēmēja, dizainera, santehniķa, celtnieka palīdzību - šo profesionāļu padoms palīdzēs saprast labākos risinājumus, lai virtuve ir gan vizuāli pievilcīga, gan pietiekami ērta un funkcionāla.

Virtuves remonts būs tik labs, cik labus profesionāļus piesaistīsisiet tā veidošanā, un atcerieties, ka ar konkrēto virtuves dizaina projektu var nākties sadzīvot līdz pat 20 gadiem!

Atcerieties - pirms jebkura darba pasūtīšanas svarīgi noslēgt līgumu, kurā minēts ne tikai darba apjoms, bet arī projekta apmaksas nosacījumi. Tas palīdzēs izvairīties no situācijas, kad darbi tiek vilkti garumā un pēkšņi mainījusies arī samaksa par paveikto.

Sagatavojiet telpu

Remontdarbi ir nopietns lēmums, kam jāsagatavojas gan morāli, gan fiziski. Pirms ķeraties pie virtuves remontdarbiem, parūpējieties, lai arī virtuve tiek sagatavota pārvērtībām:

 • Iznesiet no virtuves visas mēbeles un tehniku!
 • Demontējiet veco apdari!
 • Ja tiks mainīta grīda, noņemiet veco segumu!
 • Ja esat nolēmis mainīt logus, nomainiet vecos logus pret jaunajiem!
 • Ja griesti un/vai sienas virsmas ir balsinātas, nomazgājiet vai notīriet krāsu - tā rīkojieties ar visām krāsotām detaļām!

Laicīgi plānojiet, kur uzglabāsiet mēbeles un ierīces, kas noderēs jaunajai virtuvei, kā arī to, kā iznesīsiet, izvedīsiet un kur nogādāsiet celtniecības atkritumus - rēķinieties, ka tas visbiežāk ir maksas pakalpojums! Laikā, kamēr virtuvē tiek veikts remonts, to lielākoties nebūs iespējams izmantot, tādēļ apdomājiet, kur un kā mājoklī ierīkot pagaidu virtuvi ģimenes ikdienas vajadzībām!

Salīdzinot ar guļamistabas vai, piemēram, viesistabas remontu, virtuves remonts patiesi prasa ieguldīt vairāk laika, pūles un arī finanses, taču gala rezulāts pavisam noteikti ir tā vērts.

Ja budžets ir ierobežots, der uzzināt, kā lēti izremontēt virtuvi. Ja līdzekļu visu darbu kvalitatīvai pabeigšanai tomēr pietrūkst, noderēt var kredīts remontam. Pirms kredīta noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Ceram, ka augstāk sniegtie padomi palīdzēs Jums izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, remontdarbu process sagādās prieku un telpas gala rezultāts būs tāds, kādu gaidījāt. Lai izdodas!

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: