Dzīvokļa iekārtošana - 5 noderīgi padomi

20.06.2022#Padomi

Ikviens vēlas gaumīgu un mājīgu dzīvesvietu, kur atpūsties no ikdienas steigas, uzņemt ciemiņus un izbaudīt ģimenes klātbūtni, līdz ar to pašreiz strauji pieaug iedzīvotāju interese par īpašuma, īpaši dzīvokļu iegādi. Neatkarīgi no tā, vai tiek iegādāta jauna dzīvesvieta vai veikti uzlabojumi esošās mājās, aktuāls temats ir interjers. Dzīvokļi ir dažāda veida, turklāt arī iekārtot dzīvokli var neskaitāmos veidos - tas varētu šķist interesants process, tomēr visbiežāk tas rezultējas ar apjukumu un pat baiļu sajūtu. 

Iekārtojot mājokli, jāņem vērā katra sīkākā nianse - lai palīdzētu Jums neapjukt plašo iespēju klāstā un sasniegt labāko iespējamo rezultātu, esam apkopojuši 5 noderīgus padomus dzīvokļa iekārtošanai!

Dzīvokļa iekārtošana - 5 padomi, kas būs noderīgi

Veiciet rūpīgu plānošanu

Iekārtošanu dzīvoklī sāciet nevis ar praktiskiem darbiem, bet gan ar plānošanas darbiem - veiksmīgs iekārtošanas plāns ir galvenā panākumu atslēga, īpaši, ja telpām ir maza platība! Plāns palīdzēs saprast, kādu vēlaties redzēt dzīvokli pēc iekārtošanas, kā arī sekot līdzi katras telpas iekārtošanas progresam. Plānā vajadzētu ietvert sekojošu informāciju:

  • Veicamo darbu saraksts - kas un cik daudz telpām nepieciešams, darbu termiņi;
  • Nepieciešamo materiālu, mēbeļu, krāsu, apgaismojuma ierīču un citu interjera elementu saraksts;
  • Telpu mērījumi - sienu virsmas un grīdas virsmas garums un platums, durvju ailes garums un platums u.tml.;
  • Iespējamais gala interjers mājoklī - sienu un grīdu krāsas, apgaismojums, mēbeļu un elementu atrašanās vieta telpās u.tml.;
  • Pieejamais budžets.

Veidojot iekārtošanas plānu, svarīgi izvērtēt ikvienu elementu, kas saistīts ar interjeru. Lai būtu drošs, ka izvēloties neko neaizmirstat un pēc iespējas precīzāk noteiktu, kas un cik daudz nepieciešams, analizējiet katru telpu atsevišķi, apdomājot gan mēbeles, gan citu aprīkojumu, kā dekorācijas, uzkopšanas rīki u.tml. Lai atvieglotu šo procesu, varat, piemēram, apskatīt telpu un vizuāli iztēloties, kā konkrētā vieta un tās interjers izskatīsies gala rezultātā!

Atcerieties - nepietiks vien ar to, ka mājas iekārtošanas plāns tiks izveidots. Uzsākot iekārtošanu, regulāri pārskatiet plānu, lai saprastu, kā dzīvoklī norit iekārtošanas gaita un, vai mērķi, termiņi tiek ievēroti. Ja nepieciešams, veiciet plānā korekcijas!

Izveidojiet tāmi

Iekārtošana saistīta ar daudz un dažādām izmaksām, turklāt pārtērēties ir pavisam viegli, tādēļ, lai izvēloties interjera detaļas spētu izvairīties no impulsīviem pirkumiem, ieteicams izveidot tāmi jeb noteikt aptuvenās cenas mēbelēm un citiem interjera elementiem. Tāmi vajadzētu veidot sekojoši:

  • Salīdziniet mēbeļu, tehnikas, gaismas un citu interjera elementu cenas dažādos veikalos - piefiksējiet nevis zemāko, bet gan vidējo cenu!
  • Apdomājiet iekārtošanai nepieciešamos resursus - varbūt nepieciešami, piemēram, cilvēki, kas palīdzēs ar lielu/smagu interjera elementu nogādāšanu dzīvoklī (nogādās mēbeles guļamistabā, sadzīves tehniku virtuvē u.tml.)? Ja dzīvoklis atrodas pietiekami augstu, šāds serviss var būt ļoti noderīgs, taču tas, protams, ir maksas pakalpojums. Iespējams, nepieciešami arī instrumenti, lai krāsotu sienas, pievienotu apgaismojumu vai, piemēram, veiktu mēbeļu montāžu - apsveriet iespēju tos nevis iegādāties, bet gan īrēt!
  • Plānotajām izmaksām pievienojiet vēl aptuveni 10-15% rezervi, kas paredzēta aizmirstajām un slēptajām izmaksām.

Ne tikai remontu, bet arī iekārtošanu raksturo teiciens ‘’Skopais maksā divreiz‘‘, tādēļ, veicot iekārtošanu, vienmēr atcerieties - kvalitāte ir svarīgākais rādītājs! Ieteicams izvēlēties kvalitatīvas un funkcionālas mēbeles, kas uzticami kalpos vairākus gadus! Lētākais ne vienmēr ir labākais ilgtermiņā, taču ir tikai pašsaprotami, ka varētu būt vēlme ietaupīt - to var darīt, piemēram, iegādājoties lietotas mēbeles un sadzīves tehniku, kā arī salīdzinot cenas dažādos veikalos.

Nesteidzieties - dariet soli pa solim

Tie, kas kaut reizi veikuši mājokļa iekārtošanu, zina - tas nebūt nav vieglāk par mājokļa remontu, turklāt tas pamatīgi ietekmē ikdienu. Varētu rasties kārdinājums iekārtot dzīvokli pēc iespējas ātrāk un sākt jaunu, skaistu dzīvi, taču bieži vien šāda pieeja rezultējas ar nepārdomātiem un neizdevīgiem lēmumiem - lai neapgrūtinātu sevi un izvairītos no ieilgušas iekārtošanas, iekārtošanu tāpat kā remontu ieteicams veikt katrā telpā atsevišķi, nevis iekārtot vairākas telpas vienlaicīgi, tādējādi paralēli remontdarbiem ar ģimenes locekļiem varēsiet ērti izmantot visas telpas, lai veiktu sadzīves darbības.

Diemžēl šādai pieejai ir viens liels trūkums - iekārtošanas gaita var būt laikietilpīgāka, kā arī nav iespējams uzreiz redzēt, kā izskatīsies kopējais interjers. 

Veicot iekārtošanu, nesteidzieties, apdomājiet katru soli vairākas reizes un virzieties maziem soļiem. Novērtējiet visas telpas dažādos diennakts laikos, lai sajustu īsto noskaņu un noteiktu piemērotāko katras telpas krāsu! Ja jūtat, ka iekārtošanas gaita nevirzās, nepārmetiet sev, bet gan atvelciet elpu un smelieties iedvesmu turpmākiem darbiem! Lēnāk brauksiet - tālāk tiksiet! Galvenais, lai procesā virsroku ņem prieks nevis galvassāpes un uztraukumi.

Kur vien iespējams, dariet pats - ja neprotat, neriskējiet

Nevaram būt profesionāļi visās jomās, tomēr, iekārtojot mājokli, lielāko daļu darbu iespējams paveikt paša spēkiem. Visbiežāk profesionāļiem tiek uzticēti krāsošanas un montāžas darbi, savukārt paša spēkiem var, piemēram, noteikt telpas sakārtojumu, veikt iekārtošanu, kā arī montēt un demontēt vienkāršākas mēbeles un dizaina priekšmetus. 

Protams, vienmēr ir uzticamāk un arī finansiāli izdevīgāk, ja visu varat paveikt paša spēkiem, tomēr, ja Jums trūkst nepieciešamo iemaņu, nevajadzētu riskēt, vēlāk veicot darbus atkārtoti un pārmaksājot. Meistaru ieteicams izvēlēties rūpīgi - nebaidieties jautāt iepriekšējo darbu piemērus! Ņemiet vērā, ka izvēle ir patiesi plaša, taču ir meistari, kas specializējas tieši dzīvojamo istabu, virtuves vai, piemēram, viesistabas jautājumos. Apjautājieties savu paziņu vidū - varbūt kāds iesaka uzticamu meistaru? 

Domājiet par dizainu ilgtermiņā

Telpu remonts un pēc tam arī iekārtošana patiesi var prasīt pamatīgu finansiālu ieguldījumu, tādēļ par to vajadzētu domāt kā par ilgtermiņa ieguldījumu. Jāņem vērā, ka iekārtojumu iespējams mainīt, taču pārveidot interjeru vizuāli nav tik vienkārši. Ne vienmēr dzīvokļos ieteicams vadīties tieši pēc aktuālajām tendencēm, jo tās mēdz regulāri mainīties!

Dodiet priekšroku minimālismam

Iekārtojot mājokli, cilvēkiem parasti rodas kārdinājums izpaust savu radošumu - izvēlēties interesantu apgaismojumu, spilgtas krāsas, nevienmērīgas tekstūras, retus materiālus un neregulāras formas. Lai arī tas piešķir dzīvoklim ''odziņu'', regulāri uzturoties telpās šāds interjers var ātri apnikt. Tā vietā ieteicams izvēlēties vienkāršus interjera elementus un interjeru veidot vizuāli neuzmācīgu!

Minimālistiska pieeja vienmēr ir laba ideja, jo tas izskatās eleganti, padara dzīvokli vizuāli plašāku un rada interjerā kārtīgāku noskaņu, turklāt tas ir drošāk arī no finansiālā skatapunkta. Minimālistisks dizains telpā vienmēr ir modē! Galu galā, labāk mazāk nekā vairāk - pēc vajadzības telpa vienmēr var tikt ērti papildināta!

Rūpējieties par savu nākotni jau šodien - augstāk minētie ieteikumi noderēs gan maza dzīvokļa, gan liela dzīvokļa iekārtošanā! Labiekārtošanas darbi mēdz būt laikietilpīgi un sarežģīti, tomēr tas noteikti ir tā vērts. Jārēķinās arī, ka dzīvokļa iekārtošanas izmaksas mēdz būt augstas, tādēļ noderēt var kredīts dzīvokļa remontam. Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Lai izdodas!

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: