Pārfinansēšana, jeb kā tikt vaļā no kredītem

Iztēlojies situāciju. Tev ir vairāki nelieli kredīti – vienu visu laiku aizmirstas apmaksāt, savukārt citam procentu likme šķiet neprātīgi augsta, un vēl arī auto līzings ar neizdevīgu atmaksas termiņu. Tu zini, ka kredītu nomaksa prasa disciplinētu un atbildīgu pieeju, bet reizēm tiešām ir grūti visam izsekot līdzi. Ko darīt? Šādās situācijās Tev palīdzēt var pārfinansēšana, kas būtībā nozīmē kredītu apvienošanu, lai atvieglotu to atmaksu, izveidotu ērtāku grafiku vai samazinātu ikmēneša maksājumus. Aizdevuma pārfinansēšana ļauj aizņēmējam aizvietot esošās kredītsaistības ar izdevīgākām. Pārfinansēšanas ietvaros iespējams apvienot dažādas kredītsaistības, piemēram, dažādu aizdevēju patēriņa kredītus, maksājumu karšu kredītlimitus vai auto kredītus. Pārfinansēšanā ļoti palīdz tas, ka visi kredīti ir vienuviet, tāpēc Tev būs daudz skaidrāks skats uz dzīvi un Tu ievērojami atvieglosi savu ikdienu.

Kāpēc izvēlēties pārfinansēšanu?

Visbiežāk pārfinansēšana var noderēt gadījumos, kad Tev ir vairāki nelieli kredīti, kurus ir apgrūtinoši pārvaldīt un apmaksāt, un Tu lūkojies pēc risinājuma, kas atvieglotu šo kredītsaistību izpildi, apvienojot visus kredītus vienā ar izdevīgākām procentu likmēm un atmaksas termiņu.  Šādā veidā Tu vari samazināt kopējo kredītsaistību apjomu un atmaksāt tos izdevīgāk. Tiem aizņēmējiem, kam ir grūtības ar kredītu atmaksu, pārfinansēšana var palīdzēt iegūt ilgtermiņa aizdevumu ar zemākiem ikmēneša maksājumiem. Tomēr pārfinansēšana nav tikai risinājums, kas palīdz pildīt esošās kredītsaistības. Pārfinansēšana veicina arī finanšu plānošanu ilgtermiņā un sniedz iespēju izvairīties no problēmām nākotnē.

Pārfinansēšanas procesā aizņēmējs ņem jaunu aizdevumu, lai atmaksātu esošos kredītus, un iepriekšējo aizdevumu nosacījumi tiek aizstāti ar aktualizētu līgumu un izdevīgākiem noteikumiem. Tas ļauj aizņēmējam „pārveidot” esošos kredītus, saņemot zemākus ikmēneša maksājumus, atšķirīgu procentu likmi vai ērtāku apmaksas grafiku. Vairums patēriņa kredītu izsniedzēji, kas piedāvā tradicionālos aizdevumus, nodrošina arī pārfinansēšanas pakalpojumu. Tomēr jāatceras, ka pārfinansēšanas aizdevumi tādiem produktiem kā hipotēkai un auto kredītiem var būt ar mazliet augstāku procentu likmi nekā patēriņa kredītiem.

Galvenais pārfinansēšanas iemesls – ir apvienot esošos kredītus un saņemt izdevīgāku aizdevumu. Daudzos gadījumos pārfinansēšana ļauj samazināt procentu likmi. Reizēm aizņēmēji pārfinansē aizdevumus, lai kredītu atmaksātu ātrāk. Lai gan garāks kredīta atmaksas termiņš nodrošina zemāku ikmēneša maksājumu, tas var arī ietvert augstākas kopējās izmaksas uzkrāto procentu izteiksmē. 

Maksājumu karšu kredītlimiti, auto kredīti, patēriņa kredīti...

Pārfinansēšana bieži vien ir ieteicama kredītkaršu parādu un pārtērētu kredītlimitu gadījumos, jo šādās situācijās ātri uzkrājas procenti un var būt apgrūtinoši veikt pastāvīgi augošā parāda atmaksu. Pārfinansējot maksājumu karšu kredītlimitus, aizņēmēji var iegūt pieejamāku un vieglāk pārvaldāmu veidu, kā atmaksāt kredītsaistības. Pārfinansēšana var palīdzēt arī dažādu patēriņa kredītu situācijās, bieži vien ļaujot samazināt procentu likmi un ikmēneša maksājumus. Arī daudzi automašīnu īpašnieki, kas savu spēkratu iegādājušies līzingā, izmanto pārfinansēšanu, lai samazinātu ikmēneša maksājumus. Dažādiem aizdevējiem var būt atšķirīgi priekšnoteikumi, kuriem jāatbilst, lai kvalificētos pārfinansēšanai, tāpēc sīkāk noskaidro izvēlētajā kredītiestādē. 

Pārfinansēšana finanšu plānošanai

Atceries, ka pārfinansēšana nav tikai veids, kādā atvieglot esošo kredītsaistību atmaksu. Pārfinansēšana noder arī kā finanšu plānošanas rīks ilgtermiņā, kas palīdzēs izvairīties no turpmākām problēmām nākotnē. Pārfinansēšanu vari izmantot arī gadījumos, ja pamani, ka cits aizdevējs piedāvā labākus aizdevuma nosacījumus un Tu saredzi ieguvumus no aizdevumu apvienošanas. Pārfinansēšana Tev arī labāk palīdzēs plānot ģimenes budžetu, jo visi kredīti būs apvienoti vienuviet.

Galvenie ieguvumi

Protams, pirmais un galvenais ieguvumus, ko sniedz pārfinansēšana, ir naudas līdzekļu ietaupījums. Ja Tev ir vairāki kredīti, tad šis naudas ietaupījums var būt diezgan ievērojams. Atspaidu var sniegt arī mazāks ikmēneša maksājums, kas palīdz labāk pārvaldīt mēneša budžetu un izjust lielāku drošības sajūtu, jo vairāk līdzekļu atliek citiem izdevumiem. Ļoti bieži pārfinansēšanas rezultāts ir garāks atmaksas termiņš, kas iespējamu finanšu problēmu gadījumā dod ilgāku laiku rast nepieciešamo risinājumu. Turklāt pārfinansēšana padara kredīta maksājumus ērtākus, jo Tev nevajadzēs uzmanīt, kurā datumā jāatmaksā katrs kredīts, bet būs jāveic viens maksājums. Dažkārt, ja ir vairāki kredīti, pat netīši var aizmirst kāda kredīta atmaksu un tas var radīt problēmas nākotnē, jo vairs nešķitīsi kā uzticams kredītņēmējs.

Pārfinansēšana nav burvju nūjiņa

Atceries, ka arī pārfinansēšanas aizdevums būs jāatmaksā un izmanto to atbildīgi. Pārfinansēšana ne vienmēr varēs Tevi atbalstīt brīžos, kad radušās finansiālas grūtības esošo kredītsaistību izpildei, tā drīzāk ir rīks, kas ļauj organizēt šo kredītsaistību nokārtošanu iespējami efektīvā, pārskatāmā veidā, kas Tev palīdzēs labāk organizēt savas finanses. Ja arī pēc aizdevumu pārfinansēšanas novēro, ka rodas vēlme uzņemties jaunas kredītsaistības, izvērtē savu finanšu pratību, kā arī iemācies plānot tēriņus. Tāpat kā pirms pieteikšanās jebkuram aizdevumam, arī pirms pieteikšanās pārfinansēšanai, atbildīgi izvērtē savas iespējas šo aizdevumu atmaksāt.

Kā pieteikties pārfinansēšanai?

Ja esi pieņēmis izsvērtu lēmumu, ka Tev ir nepieciešama aizdevumu pārfinansēšana, pirmais un galvenais ir vērsties pie aizdevumu pakalpojumu sniedzēja un atklāti izskaidrot savu personīgo finansiālo situāciju. Veic sagatavošanās darbus, precīzi atzīmē un noskaidro visu informāciju par saviem pašreizējiem kredītiem (atmaksas grafiku, periodu, procentu likmi utt.). Aizdevēji vēlēsies noskaidrot arī Tavu pašreizējo kredītu atmaksāšanas disciplīnu – ir vai nav kavējumi, cik lieli tie ir, kādi procenti ir uzkrāti.  Noteikti saskaiti, kāda ir kopējā summa mēnesī, apmaksājot visus esošos kredītus. Kad tas ir izdarīts, vari salīdzināt dažādu aizdevēju pārfinansēšanas piedāvājumus, lai noskaidrotu, kurš no tiem vislabāk atbilst Taviem mērķiem.  Tāpat noformulē arī galveno mērķi, kāpēc Tev pārfinansēšana ir nepieciešama. Ja Tev ir grūtības veikt ikmēneša kredītu atmaksu, tad pārfinansēšanas mērķis būs esošo saistību izpilde, bet tikpat labi tā var būt vēlme samazināt ikmēneša kredīta maksājumu vai atmaksāt kredītu ilgākā laika periodā.

Izvērtējot pārfinansēšanas piedāvājumus, noskaidro ne tikai procentu likmes, ko aizdevēji piedāvā, minimālo pārfinansēšanas summu, cik daudz kredītus iespējams apvienot vienā, vēlamo atmaksas periodu, bet arī komisijas maksu par pārfinansēšanu un to, vai attiecīgais aizdevējs, nav noteicis vēl kādas slēptas izmaksas vai maksājumus pārfinansēšanas darījumu veikšanai. Daudzu aizdevēju mājas lapās ir arī pieejami pārfinansēšanas kalkulatori, kas ļaus uzreiz aprēķināt ikmēneša maksājumu, apvienojot visus Tavus kredītus.

Neatkarīgi no tā, vai Tu meklē iespēju mainīt aizdevuma termiņu vai samazināt procentu likmi, tirgū ir pieejami visdažādākie aizdevumu pārfinansēšanas piedāvājumi, turklāt vairumam no tiem vari pieteikties attālināti – internetbankā, un, iesniedzot visus nepieciešamos dokumentus, ātri saņemt piedāvājumu. Nesteidzīgi salīdzini saņemtos piedāvājumus, izvērtē, kurš ir Tev piemērotākais. Pievērs uzmanību arī dažādiem papildu pakalpojumiem, kas saistīti ar pārfinansēšanu, piemēram, īpašiem piedāvājumiem un bonusiem, kredītbrīvdienām vai kredītu maksājumu apdrošināšanai.

Gudri un prasmīgi pielietojot, pārfinansēšana var būt ļoti noderīgs rīks Tavai finansiālajai situācijai šodien un nākotnē, taču izmanto to atbildīgi. Jautājumu gadījumos droši vērsies pie aizdevēju klientu apkalpošanas speciālistiem, lai pieņemtu vislabāko un izdevīgāko lēmumu. Rīkojies ar savām finansēm atjautīgi un tālredzīgi!  

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: