Kā samazināt izmaksas par elektroenerģiju?

08.11.2022#Padomi

Mūsdienu ikdiena nav iedomājama bez elektroenerģijas - tā nodrošina visas mūsu pamata vajadzības, tajā skaitā apgaismojumu, pārtikas gatavošanu, siltumu, saziņu. Diemžēl pasaules situācijas dēļ elektroenerģijas cenas turpina strauji augt, līdz ar to cilvēki meklē arvien vairāk veidu, kā samazināt ar to saistītās izmaksas. Papildu tam elektroenerģijas taupīšana ne tikai samazina izmaksas, bet arī saudzē vidi - lūk, pāris noderīgi padomi, kas palīdzēs!

Noderīgi padomi kā samazināt izmaksas par elektroenerģiju

Sekojiet līdzi, kad tērējat elektroenerģiju!

Šajā laikā lielāka daļa dod priekšroku dinamiskajam elektroenerģijas produktam, kā rezultātā maksā nevis fiksēto maksu par elektroenerģiju, bet gan kopējās izmaksas atkarīgas no biržas cenas svārstībām. Ja arī Jūs izmantojat šādu produktu, sekojiet līdzi, kad tērējat elektroenerģiju, patērējot to tieši tajās stundās, kad cenas ir zemākas. Jāņem vērā, ka elektroenerģijas cena ir cieši saistīta ar cilvēku paradumiem - augstākās cenas ir tad, kad pieaug pieprasījums jeb brīžos, kad cilvēki ir mājās, kā arī ierīces darbina visaktīvāk, piemēram, pēcpusdienā ap plkst. 16:00-18:00. Sekot līdzi labākajām elektroenerģijas cenām iespējams ar dažādu grafiku un logrīku palīdzību, kas ir bezmaksas pakalpojums, kuru piedāvā izmantot tirgotāji, kas rūpējas par pieslēguma nodrošināšanu un elektroenerģijas piegādi. 

Dodiet priekšroku energoefektīvām iekārtām!

Tas, protams, nenozīmē, ka tūlīt pat jāiegādājas jaunas, energoefektīvas iekārtas, tomēr, ja Jums šobrīd pastāv izvēle, dodiet priekšroku iekārtām, kas marķētas ar A atzīmi - jo vairāk + pie A, jo mazāk elektroenerģijas iekārta patērē, lai darbotos (visenergoefektīvākā ir A+++). Tomēr jāņem vērā, ka, jo energoefektīvāka iekārta, jo dārgāka tā ir, tādēļ ir vērts apdomāt, vai ietaupītā elektroenerģija nosegs šo cenu starpību un, vai iekārta vispār tik ilgi kalpos. 

Pārskatiet savus elektroiekārtu izmantošanas paradumus!

Par šo cilvēki aizdomājas ļoti reti, tomēr, ja elektroiekārtas tiktu izmantotas apdomīgi, spētu samazināt izmaksas par elektroenerģiju pat uz pusi. Pāris paradumi, kurus elektroenerģijas lietotājiem būtu vērts ieviest ikdienā:

  • Darbiniet veļas mašīnu 40 grādos nevis 60 grādos;
  • Vāriet elektriskajā tējkannā tikai tik ūdens, cik nepieciešams;
  • Izslēdziet cepeškrāsni vēl pirms maltīte ir pilnība gatava;
  • Izmantojiet LED spuldzes;
  • Ledusskapja durvis turiet vaļā tikai tik ilgi, cik nepieciešams. Neradiet lielas temperatūras svārstības, neglabājot ledusskapī karstus ēdienus;
  • Izejot no telpas, izslēdziet apgaismojumu tajā.

Katra iekārta neradīs iespaidīgu ietaupījumu, tomēr, ja apkopo, cik iekārtas un kādā veidā mēdzam izmantot ikdienā, veidojas pamatīga summa. Iesakām sākt kaut ar mazumiņu - ieradumus iespējams mainīt neatkarīgi no pasaules situācijas. Tāpat šajā laikā ieteicams padomāt par elektrotīkla pieslēguma jaudu un vajadzības gadījumā to samazināt - to iespējams paveikt ar AS Sadales tīkls palīdzību

Veiciet regulāras elektroiekārtu apkopes!

Bojātas un netīras elektroiekārtas patērē daudz vairāk elektroenerģijas nekā darba kārtībā esošas elektroiekārtas, tādēļ veiciet regulāras elektroiekārtu apkopes!

Pirmkārt, uzkopjot mājokli, notīriet gan visas elektroiekārtas, gan spuldzes, kas uzlabos ne tikai energoefektivitāti, bet arī redzamību.

Otrkārt, ja jūtat, ka kāda elektroiekārta darbojas ne tā, kā tai vajadzētu darboties, piemēram, rada jocīgus trokšņus vai pilnvērtīgi nepilda savas funkcijas, vērsieties pēc profesionālas palīdzības - jā, tas radīs papildu tēriņus, tomēr ilgtermiņā pavisam noteikti atmaksāsies.

Kad elektroiekārtas netiek izmantotas, atbrīvojiet tās no kontaktligzdām!

Liela daļa no elektroiekārtām patērē elektroenerģiju arī tad, kad netiek darbinātas, taču pievienotas kontaktligzdām jeb snaudas režīmā. Šajā režīmā, protams, tiek patērēts ļoti niecīgs elektroenerģijas apjoms, tomēr, ja padomā, cik ilgu laiku no sava dzīves cikla iekārta bijusi pievienota kontaktligzdai, iespējamais ietaupījums varētu būt diezgan ievērojams. Lai atbrīvotu iekārtu no kontaktligzdas, nav nepieciešama liela piepūle un daudz laika. Savukārt, ja šādu ieradumu attīstīt neizdodas, mājoklī ir iespēja izvietot arī viedās rozetes, kas aprīkotas ar taimeri un automātiski izslēdz iekārtu pēc lietošanas. 

Izmantojiet zaļo enerģiju!

Lai gan saules paneļu iegāde un ierīkošana nav pieskaitāma pie nelielām izmaiņām ikdienas paradumos, ilgtermiņā pavisam noteikti ir vērts apdomāt šādu iespēju. Saules paneļu ierīkošana ir veids, kā var samazināt elektroenerģijas izmaksas līdz minimumam, atsevišķos gadījumos pat nopelnot, turklāt tā ir 100% zaļa (videi draudzīga) enerģija, kas mūsdienās ir ne mazāk svarīgi. Īpašu vērtību saules paneļi pienes, ja īpašumā ir siltumsūknis, tādējādi iegūstot neatkarību gan no svārstīgajām gāzes, gan elektroenerģijas cenām. Maksa par saules paneļiem atpelnās aptuveni 10 gadu laikā - viss atkarīgs no Jūsu vajadzībām un iespējām! Šajā gadījumā ļoti svarīgi izvērtēt paneļu nepieciešamo jaudu pret reālo mājsaimniecības patēriņu, jo liekas izmaksas par elektroenerģiju rodas arī pārlieku lielas pieslēguma jaudas gadījumā. 

Tas, kā spēsiet samazināt elektrības patēriņu un izmaksas par elektroenerģiju, atkarīgs tikai un vienīgi no Jums paša, tādēļ sāciet domāt par to jau šodien! Vēlaties iegādāties jaunas elektroiekārtas un/vai investēt zaļās enerģijas ieguvē, taču pašreiz finansiālās iespējas ir ierobežotas? Iespējams, var noderēt tāda iespēja kā aizdevums no Ferratum.lv, tomēr atcerieties, ka ikviens aizdevums ir nopietnas saistības, tādēļ rūpīgi apdomājiet savas iespējas to atmaksāt!

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: