6 padomi, kā iegādāties auto no Vācijas

CSDD dati liecina, ka Latvijā ik gadu tiek reģistrēti aptuveni 70 tūkstoši auto, no kuriem jauni ir vien aptuveni 20 tūkstoši. Nevienam nav noslēpums, ka Latvijā lielākā daļa auto ir lietoti, turklāt pagājušajā gadā Latvijas Auto asociācija reģistrējusi par 20% vairāk darījumu lietoto auto tirdzniecībā. Tā kā pieprasījums pēc lietotiem auto ir daudz lielāks par piedāvājumu, lietoti auto Latvijā arvien biežāk tie tiek ievesti no Eiropas valstīm, īpaši no Vācijas. Arī Jūs plānojat iegādāties lietotu auto no Vācijas? Lūk, 6 padomi, kas palīdzēs!

Kā iegādāties auto no Vācijas? - 6 noderīgi padomi

Izvēlieties uzticamu pārdevēju

Lietota auto meklējumi parasti notiek sludinājumu portālos, kur apkopoti gan privātpersonu, gan uzņēmumu automobiļu pārdošanas sludinājumi. Atšķirībā no Latvijas, kur spēkratu pārdošanai un iegādei paredzēts galvenokārt tikai viens sludinājumu portāls, Vācijā tie ir vairāki:

 • Mobile.de
 • Autoscout24.com
 • 12gebrauchtwagen.de
 • PKW.de
 • Ebay-kleinanzeigen.de u.c.

Tāpat lietotu auto no Vācijas izdevīgi iegādāties izsolēs, kas pēdējā laikā iemantojušas lielu popularitāti, tomēr jāņem vērā, ka šādas izsoles galvenokārt paredzētas juridiskām personām jeb reģistrētiem auto tirgotājiem ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem auto darījumu veikšanai.

Tāpat jāņem vērā, ka atrast izsolē auto labā stāvoklī var būt visai sarežģīts uzdevums, jo Vācijas izsolēs piedāvā spēkratus no auto parkiem, kam beidzies operatīvais līzings, apdrošinātāju norakstītus auto, auto pēc avārijas vai specifiskiem bojājumiem. Ir pāris Vācijas izsoļu vietnes, kas piedāvā starpnieka pakalpojumus, lai arī privātpersonas var iegādāties auto:

 • Copart;
 • Buchbinder;
 • Exleasingcar;
 • BCA;
 • ADESA u.c.

Iepazīstieties ar izvēlēto automašīnu

Latvijā pastāv populārs uzskata, ka lietoti auto no Vācijas vienmēr ir teju vai perfektā vizuālā un tehniskā stāvoklī, jo Vācijā ceļi ir labā stāvoklī un vācieši pret saviem auto izturas ļoti saudzīgi, tomēr jārēķinās ar faktu, ka pārdevēji ir dažādi. Arvien biežāk sastopami gadījumi, kad pārdevēji ir negodprātīgi gan Latvijā, gan ārpus tās, tādēļ, lai nenāktos piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus, vajadzētu rūpīgi iepazīties ar izvēlēto auto!

Tas nenozīmē, ka Jums uzreiz jādodas uz Vāciju - sākumā izpētiet sludinājumā ievietotās fotogrāfijas un uzmanīgi izlasiet sludinājuma tekstu! Apdomājiet, vai konkrētais modelis, marka un tips ir tas, ko meklējat. Novērtējiet vizuālo stāvokli - pievērsiet uzmanību, vai auto nav cietis negadījumā un tam nav nodarīti kādi citi būtiski bojājumi, pēc tam apskatot klasiskās lietas, kā virsbūves rūsa, krāsa, salons, nobraukums u.tml.

Pašsaprotami, ka attālināta auto pārbaude pirms pirkšanas ir sarežģīta, tomēr mūsdienās ir dažādi lieliski rīki, ar kuru palīdzību pārbaudīt tās vēsturi. Ievadot automašīnas VIN numuru, piemēram, populārajā AutoDNA datu bāzē, iespējams noskaidrot patiesos automašīnas tehniskos datus, nobraukumu, negadījumu vēsturi, fotogrāfijas un citu svarīgu informāciju.

Esiet uzmanīgs - lai būtu drošs, ka Jums pieejams īstais VIN numurs, palūdziet pārdevējam to nofilmēt! Pretējā gadījumā Jums var tikt iedots līdzīga auto modeļa VIN numurs, kam ir daudz labāka vēsture un kuru pārdot būtu daudz vieglāk.

Sazinieties ar pārdevēju

Sludinājumu portālos parasti tiek norādīta arī pārdevēja kontaktinformācija, tādēļ ieteicams sazināties pa tiešo ar pārdevēju - lai nerastos pārpratumi, lieliski, ja ir kāds, kurš palīdzētu Jums sazināties tieši vācu valodā. Iegādājoties spēkratu no Vācijas, saziņai ar pārdevēju noteikti nevajadzētu izvēlēties automātisko tulkotāju, jo galu galā tas ir lietišķs darījums.

Ja esat atradis labu piedāvājumu, noskaidrojiet iegādei nepieciešamās darījuma detaļas, vienojieties par automašīnas apskati un testa braucienu! Nebaidieties arī noskaidrot, kādēļ pārdevējs nolēmis pārdot konkrēto spēkratu.

Aprēķiniet visas izmaksas un salīdziniet tās ar sev pieejamo budžetu

Salīdzinot pašreizējās Latvijas cenas, kas bieži mēdz būs virs tirgus vērtības, iegādāties lietotas automašīnas Vācijā vairumā gadījumu patiesi ir finansiāli izdevīgāk, tomēr, tā kā nepieciešams doties uz Vāciju un kārtot dažādas formalitātes arī tur, jārēķinās ar papildu izmaksām.

Lai būtu drošs, ka kopējā gala summa ir atbilstoša konkrētajam auto, aprēķiniet sava ceļojuma, Vācijas, kā arī Latvijas formalitāšu iespējamās summas un salīdziniet tās ar sev pieejamo budžetu! Precīzu gala summu, protams, nenoteiksiet, taču tādā veidā varēsiet secināt - varbūt Jūsu noskatīto automašīnas modeli izdevīgāk iegādāties tepat, Latvijā nevis vest auto no Vācijas un vēl veltīt laiku un pūles, lai veiktu visu dokumentu sakārtošanu?

Šim mērķim var noderēt arī kredīts auto iegādei. Pirms tam gan svarīgi izvērtēt savu maksātspēju.

Pārbaudiet pirkšanas-pārdošanas līgumu un visus ar automašīnu saistītos dokumentus

Neatkarīgi no vērtības un tā, vai notiek auto pirkšana no privātpersonas vai uzņēmuma, pirkšanas un pārdošanas darījumam jābūt pierādāmam jeb starp pircēju un pārdevēju jābūt noslēgtam līgumam! Līgumā jāapkopo visi darījuma noteikumi un vienošanās - tas ir vienīgais veids, kā vienošanos var padarīt juridiski saistošu, kā arī abas darījuma puses var tikt pasargātas.

Jārēķinās, ka līgums, visticamāk, būs vācu valodā, tādēļ atgādinām, ka lai nerastos pārpratumi, lieliski, ja ir kāds, kurš palīdzētu Jums sazināties tieši vācu valodā, vēlams kāds, kurš orientējas līgumos un/vai automašīnu tirgus specifikā, īpaši pirkšanā-pārdošanā.

Iegādājoties lietotu automašīnu no Vācijas, ļoti svarīgi pārbaudīt visas tā saistības - automašīnas juridisko statusu, kā arī, vai uz tās nav kāds aktīvs aizdevums. Tāpat jāpārliecinās, ka pārdevējs nodevis visus ar auto saistītos dokumentus:

 • Transportlīdzekļa nosaukumu (Fahrzeubrief);
 • Transportlīdzekļu reģistrāciju (Fahrzeugschein);
 • Tehniskās apskates sertifikātu (HU-Hauptuntersuchung);
 • Izplūdes gāzu sastāva analīzi (AU-Abgasuntersuchung);
 • Servisa grāmatu;
 • Tehnisko pasi (tāda var arī nebūt);
 • Ja automašīna importēta Vācijā no citas Eiropas valsts - veiktā pirkuma un nodokļu, tai skaitā muitas nodokļa samaksas apliecinājums;

Pirms līguma parakstīšanas pievērsiet uzmanību garantijai - ja kāda no līgumā pārstāvētajām personām ir uzņēmuma īpašnieks vai spēkrats tiek iegādāts no Vācijas uzņēmuma, pircējam no Latvijas nav tiesības uz garantiju! Visos citos gadījumos garantijas periods lietotām automašīnām nav mazāks par vienu gadu.

Nogādājiet automašīnu Latvijā

Kad līgums parakstīts un atslēgas rokā, ir laiks nogādāt auto no Vācijas uz Latviju. Ja esat nolēmis uz Latviju doties ar jauno, tikko Vācijā iegādāto automašīnu, kopā ar iepriekšējo īpašnieku jāapmeklē Vācijas automobiļu reģistrācijas birojs (Zulassungsstelle). Šajā birojā tiks veiktas sekojošas darbības:

 • Automašīnu pārraksta uz jauno īpašnieku;
 • Automašīnai noņem Vācijas numura zīmes un uzliktas tranzīta numura zīmes;
 • Tiek pieņemti vecie dokumenti un pretī izsniegti jauni dokumenti, kas būs nepieciešami, dodoties uz Latviju un apmeklējot CSDD;
 • Jāiegādājas apdrošināšana;
 • Jāiziet tehniskā apskate.

Vēl viena opcija - jauno auto no Vācijas nogādāt mājās un reģistrēt to šeit. Lai atvieglotu šo procesu, var izmantot pakalpojumus, ko piedāvā dažādi Latvijas uzņēmumi, transportējot Jūsu iegādāto auto no Vācijas un nokārtojot visus ar to saistītos procesus, par pakalpojumu ieturot komisijas maksu. Turklāt, iespēju klāstā bieži ietilpst arī apdrošināšana un pat līzinga noformēšana.

Neatkarīgi, vai izvēlaties jaunu vai lietotu, automašīnas iegāde vienmēr ir priecīgs notikums. Tā kā tas ir ilgtermiņa ieguldījums, centieties neļauties emocijām un impulsīviem lēmumiem - esiet uzmanīgs, kritisks un izvērtējiet situāciju objektīvi! Lai labi ripo!

Jūs varētu interesēt arī

Sorry, there are errors on the page: